Рішення
від 24.01.2017 по справі 910/22061/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.01.2017Справа №910/22061/16 Суддя Мудрий С.М. розглянувши справу

за позовом публічного акціонерного товариства "Національний депозитарій України"

до товариства з обмеженою відповідальністю "Капітал Експрес"

про стягнення заборгованості за надані послуги в розмірі 72 524,53 грн.

Представники сторін:

від позивача: Бондаревська Г.С. - представник за довіреністю № 1744/09 від 15.07.2016 р.;

від відповідача: не з'явився.

ВСТАНОВИВ:

На розгляд господарського суду міста Києва передані позовні вимоги публічного акціонерного товариства "Національний депозитарій України" до товариства з обмеженою відповідальністю "Капітал Експрес" про стягнення заборгованості за надані послуги в розмірі 72 524,53 грн.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що між позивачем та відповідачем укладено договір про обслуговування випусків цінних паперів № ОВ-3079 від 14.01.2014 року. Вказаний договір укладений шляхом приєднання емітента (заява відповідача про приєднання від 14.01.2014 року за № ОВ-3079) до запропонованих позивачем умов договору про обслуговування випусків цінних паперів, текст яких оприлюднено на офіційному веб-сайті позивача.

Позивач надає відповідачеві депозитарні послуги, які відповідачем не сплачуються.

На підставі викладеного вище, у зв'язку з невиконанням умов договору, позивач звернувся до суду з вимогою про стягнення заборгованості з 24.03.2014 року по 30.09.2016 року на суму 47 377,08 грн., штрафу у розмірі 3 000,00 грн., 3 % річних станом на 23.11.2016 року у сумі 2 268,93 грн. та інфляційних втрат у сумі 19 878,52 грн.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 02.12.2016 року порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 20.12.2016 року.

14.12.12.2016 р. до загального відділу діловодства господарського суду міста Києва позивач подав письмові пояснення по справі.

Представник відповідача в судове засідання 20.12.2016 року не з'явився, вимоги ухвали суду від 02.12.2016 р. не виконав, про поважні причини неявки суд не повідомив, хоча про час та дату судового засідання повідомлений належним чином.

У судове засідання з'явився представник позивача.

Ухвалою господарського суду м. Києва від 20.12.2016 року року розгляд справи перенесено на 24.01.2017 року.

Представник відповідача в судове засідання 24.01.2017 року не з'явився, вимоги ухвали суду від 02.12.2016 р. не виконав, про поважні причини неявки суд не повідомив, хоча про час та дату судового засідання повідомлений належним чином.

Відповідно до п. 3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 р. Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК.

За змістом зазначеної статті 64 ГПК, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом. Доказом такого повідомлення в разі неповернення ухвали підприємством зв'язку може бути й долучений до матеріалів справи та засвідчений самим судом витяг з офіційного сайту Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" щодо відстеження пересилання поштових відправлень, який містить інформацію про отримання адресатом відповідного поштового відправлення, або засвідчена копія реєстру поштових відправлень суду.

У відповідності до ст. 87 ГПК України ухвали суду було надіслано відповідачу рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення на адресу, що зазначена в позовній заяві, а саме: 01133, м. Київ, вул. Кутузова, будинок 18/7, яка згідно спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань станом на 02.12.2016 року є місцезнаходженням відповідача.

Стаття 64 ГПК України встановлює, що у разі відсутності сторін за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань ухвала про порушення провадження у справі вважається врученою їм належним чином.

Представник позивача позовні вимоги підтримав, просив суд задовольнити позов.

Відповідно до ст. 75 ГПК України справа розглядається за наявними матеріалами.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Частина 1 статті 202 ЦК України передбачає, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Згідно ч. 1 статті 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до ч. 2 статті 509 ЦК України зобов'язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Публічне акціонерне товариство " Національний депозитарій України " (позивач) має статус Центрального депозитарію цінних паперів в розумінні Закону України "Про депозитарну систему України" та станом на сьогодні відповідно до ст. 9 цього Закону є єдиною на території України юридичною особою, яка в силу норм Закону здійснює:

- зберігання глобальних сертифікатів та тимчасових глобальних сертифікатів (крім глобальних сертифікатів та тимчасових глобальних сертифікатів випусків цінних паперів, віднесених до компетенції Національного банку України);

- зарахування цінних паперів (крім цінних паперів, віднесених до компетенції Національного банку України) у систему депозитарного обліку, їх облік та зберігання, а також списання цінних паперів у зв'язку з їх погашенням та/або анулюванням;

- ведення обліку зобов'язань емітента за цінними паперами власних випусків (крім цінних паперів, віднесених до компетенції Національного банку України) стосовно кожного випуску цінних паперів на підставі депонування глобального сертифіката.

Загальний порядок виконання Центральним депозитарієм вказаних обумовлених функцій, а також порядок надання Центральним депозитарієм послуг, пов'язаних із провадженням депозитарної діяльності. ( в т.ч. обслуговуванням випусків цінних паперів емітентів ), визначається Законом, нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів, а також Правилами Центрального депозитарію цінних паперів, зареєстрованими Національною комісією з цінних паперів відповідно до п. 7 ст. 9 Закону та регламентом провадження депозитарної діяльності Центрального депозитарію.

Між позивачем та відповідачем укладено договір про обслуговування випусків цінних паперів № ОВ-3079 від 14.01.2014 року. Вказаний договір укладений шляхом приєднання емітента (заява відповідача про приєднання від 14.01.2014 року за № ОВ-3079) до запропонованих позивачем умов договору про обслуговування випусків цінних паперів, текст яких оприлюднено на офіційному веб-сайті позивача.

Згідно п.1 ч. 2 статті 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Частина 1 статті 626 ЦК України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Згідно з ч.1 статті 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

П. 1.1. договору передбачено, що Емітент доручає, а Центральний депозитарій зобов'язується надавати Емітенту послуги з відкриття рахунку у цінних паперах, депозитарного обслуговування випусків цінних паперів та корпоративних операцій емітента, у тому числі надання Центральним депозитарієм послуг щодо забезпечення погашення емітентом боргових цінних паперів, здійснення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів, вчиненими на фондовій біржі та поза фондовими біржами при розміщенні випуску (частини випуску) цінних паперів,а також виплати доходів за цінними паперами відповідно до компетенції щодо обліку цінних паперів, встановленої Законом України Про депозитарну систему України шляхом зарахування коштів, переказаних емітентом на рахунок Центрального депозитарію, відкритий у Розрахунковому центрі з обслуговування договорів на фінансових ринках, для їх подальшого переказу отримувачам.

На підставі укладеного договору та поданих емітентом документів, центральний депозитарій 20.03.2014 відкрив емітенту рахунок у цінних паперах та 24.03.2014 року прийняв на зберігання та обслуговування тимчасовий глобальний сертифікат випуску цінних паперів емітента за №36/2/2014-Т, оформлений на підставі виданого Комісією тимчасового свідоцтва про реєстрацію випуску облігацій підприємств за №36/2/2014-Т від 28.02.2014 року. Передача тимчасового глобального сертифікату емітента за №36/2/2014-Т до Центрального депозитарію оформлена двостороннім Актом приймання-передавання тимчасового глобального сертифікату від 24.03.2014 (згідно з вимогою абз. 1 п. 6 Положення про глобальний сертифікат та тимчасовий глобальний сертифікат, затвердженого Рішенням Комісії від 30.07.2013 №1332 (далі - Рішення Комісії №1332)). Цінні папери випуску емітента (а саме облігації, міжнародний ідентифікаційний номер ІІА4000180160), датою приймання на зберігання тимчасового глобального сертифікату №36/2/2014-Т були зараховані до системи депозитарного обліку Центрального депозитарію.

11 квітня 2014 року Комісія видала відповідачу Свідоцтво №36/2/2014 (дата реєстрації - 28.02.2014 року) про реєстрацію випуску облігацій на загальну суму випуску 290 000 000,00 грн., на підставі якого відповідач оформив глобальний сертифікат №36/2/2014 (дата оформлення - 11.04.2014) та передав його на зберігання Центральному депозитарію за Актом приймання-передавання глобального сертифікату від 18.04.14 року. Одночасно з депонуванням глобального сертифікату за реєстраційним №36/2/2014 тимчасовий глобальний сертифікат Емітента (реєстраційний №36/2/2014-Т) був погашений та переданий до архіву Центрального депозитарію відповідно до вимог п.9 Рішення Комісії №1332.

Відповідно до абзацу 2 пункту 13 Розділу VI Закону України Про депозитарну систему України у з дня передачі глобального сертифіката на зберігання Національному депозитарію Національний депозитарій вважається правонаступником прав та обов'язків інших депозитаріїв за договорами про обслуговування емісії цінних паперів, укладеними між емітентами та депозитаріями.

Пунктом 7 розділу II Порядку передачі цінних паперів на депозитарне обслуговування до Центрального депозитарію цінних паперів, затвердженого Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 26.03.2013 р. № 430, також передбачено, що з дати підписання Депозитарієм та Центральним депозитарієм акта приймання-передавання виконавцем усіх послуг, що до цієї дати надавалися Депозитарієм емітентам, глобальні сертифікати, тимчасові глобальні сертифікати випусків цінних паперів яких передані до Центрального депозитарію, є Центральний депозитарій.

Згідно з пп. 2.3.7. договору, емітент зобов'язаний оплачувати послуги Центрального депозитарію, згідно з умовами, у строки та в порядку, що передбаченими цим договором, регламентом Центрального депозитарію та тарифами Центрального депозитарію.

Відповідно до статті 7.2 договору він укладений на невизначений строк.

Згідно з п. 7.3. договір може бути розірваний (дія договору може бути припинена достроково) шляхом подання емітентом до Центрального депозитарію заяви про розірвання договору тільки за умови відсутності на рахунку у цінних паперах емітента цінних паперів із наступним закриттям рахунку у цінних паперах емітента у разі передбаченому пп. 7.3.1-7.3.4 цього договору.

Позивач не отримував рішень комісії про скасування реєстрації випусків цінних паперів емітента та анулювання свідоцтв про реєстрацію випусків пінних паперів емітента, на підставі яких був оформлений та депонований до Центрального депозитарію глобальний сертифікат за реєстраційний номером 26/2/2014, а тому глобальний сертифікат продовжує зберігатися в Центральному депозитарії, а цінні папери таких випусків (міжнародний ідентифікаційний номер UA4000180160), продовжують обліковуватися в системі депозитарного обліку Центрального депозитарію.

Позивач зазначає, що до 15-го числа кожного місяця, наступного за місяцем, в якому надавалися послуги, надсилав відповідачу акти-рахунки про надання послуг. Оскільки від відповідача не отримано жодних заперечень щодо обсягу та якості послуг, наданих позивачем та відображених в актах-рахунках про надання послуг, то послуги, надані відповідачу за період з березня 2014 року по дату розрахунку відповідно до п.3.4. договору, вважається наданим позивачем в повному обсязі, належної якості та підлягають оплаті відповідачем.

Згідно п. 3.1. договору, емітент оплачує послуги Депозитарію згідно з цим договором відповідно до затверджених тарифів Депозитарію, що є чинними на дату надання послуг.

Згідно з п.п.3.1. - 3.3. договору оплата послуг Центрального депозитарію повинна здійснюватися емітентом відповідно до затверджених тарифів Центрального депозитарію на умовах попередньої оплати авансом на 2 (два) місяці (надалі - період), період не може бути меншим ніж два місяці; оплата послуг депозитарію здійснюється на підставі актів-рахунків, всі акти-рахунки депозитарій надає емітенту, у випадку неотримання акту-рахунку до 25 числа місяця, наступного за місяцем отримання послуг емітент зобов'язаний повідомити про це Центральний депозитарій способом, зазначеним в п.п.3.2.1.; емітент сплачує акт-рахунок щомісячно до останнього числа поточного місяця за минулий місяць.

П. 3.4. договору послуги вважаються наданими Центральним депозитарієм в повному обсязі та належної якості, якщо до останнього числа місяця, наступного за звітним, від емітента не отримано обґрунтованих заперечень щодо обсягу та якості послуг, наданих Центральним депозитарієм та відображених в акті-рахунку про надання послуг за звітній місяць.

Відповідно до Правил Центрального депозитарію (п. 8 розділу І) (які згідно з п. 7 ст. 9 Закону України Про депозитарну систему України визначають загальний порядок надання Центральним депозитарієм послуг, пов'язаних із провадженням депозитарної діяльності) тарифи (перелік та вартість послуг) Центрального депозитарію та зміни до них розміщуються на веб-сайті Центрального депозитарію www.csd.ua та є загальнодоступними.

Рішенням Правління Центрального депозитарію №1/8 від 08.10.2013 (яке діяло до 31.01.2015 року) був затверджений Перелік та вартість послуг тарифів Центрального депозитарію щодо здійснення депозитарної діяльності, дія тарифів якого поширювалася на емітента до 31.01.2015 року і відповідно до яких вартість послуг Центрального депозитарію:

- за зарахування цінних паперів внаслідок депонування глобального або тимчасового глобального сертифікату - складала 200 грн. та 0,004% від номінальної вартості випуску цінних паперів, що зараховується, але не більше 450 грн. за одну операцію;

- за обслуговування випуску цінних паперів - складала 0,0005% від номінальної вартості випуску цінних паперів, але не менше 20 грн. та не більше 1000 грн. за один місяць;

- за обслуговування розрахунків за правочинами, укладеними на фондовій біржі, при здійсненні розміщення цінних паперів емітента - складала 0,003% від номінальної вартості цінних паперів за одну операцію;

- за зберігання на рахунку емітента цінних паперів, заблокованих під здійснення розрахунків за правочинами, укладеними на фондовій біржі, при здійсненні розміщення цінних паперів емітента, до моменту їх переказу на рахунки в цінних паперах депозитарних установ або розблокування - складала 0,003% номінальної вартості цінних паперів за один місяць;

- за зберігання на рахунку емітента нерозміщених цінних паперів до моменту їх переказу на рахунки депозитарних установ (цінні папери оформлені тимчасовим глобальним сертифікатом) - складала 0,009% від номінальної вартості випуску цінних паперів, але не менше 50 грн. та не більше 2900 грн. за один місяць.

З 01.02.2015 року по 31.08.2016 року включно на клієнтів Центрального депозитарію (в т.ч. Емітента) поширювалась дія тарифів, затверджених Рішенням Правління Центрального депозитарію №1/8 від 08.10.2013 року (зі змінами згідно з Рішенням Правління №1/18 від 25.12.2014 року), відповідно до яких вартість послуг Центрального депозитарію:

- за обслуговування випуску цінних паперів - складала 0,00055% від номінальної вартості випуску цінних паперів, але не менше 22 грн. та не більше 1100 грн. за один місяць;

- за зберігання на рахунку емітента цінних паперів, що викуплені емітентом, погашаються або анулюються - складала 0,0002% від номінальної вартості випуску цінних паперів, але не менше 10 грн. та не більше 450 грн. за один місяць.

З 01.09.2016 року та по дату розрахунку на клієнтів Центрального депозитарію (в т.ч. Емітента) поширюється дія тарифів, затверджених Рішенням Правління Центрального депозитарію №1/8 від 08.10.13 (зі змінами згідно з Рішенням Правління №3/13 від 27.07.16), відповідно до яких вартість послуг Центрального депозитарію:

- за обслуговування випуску цінних паперів (якщо номінальна вартість випуску цінних паперів складає 181 818 000,01 грн. і більше) - становить 1500 грн. за один місяць;

- за зберігання на рахунку емітента цінних паперів, що викуплені емітентом, погашаються або анулюються (якщо номінальна вартість випуску цінних паперів складає 17 857 000,01 грн. - 35 714 000,00 грн.) - становить 100 грн. за один місяць.

Загальна сума випуску цінних паперів емітента відповідно до свідоцтва про реєстрацію випуску облігацій підприємств відповідача становить 290 000 000,00 грн.

Позивач надав пояснення, що шляхом підписання договору відповідач підтвердив, що ознайомлений та згодний з тарифами (переліком та вартістю послуг) Центрального депозитарію (п.3.1. договору) та позивач надсилав відповідачеві акти-рахунки та не отримував жодних заперечень щодо обсягу та якості послуг.

Оскільки від відповідача не отримано жодних заперечень щодо обсягу та якості послуг, наданих позивачем та відображених в актах-рахунках про надання послуг, а також враховуючи те, що відповідач не повідомляв позивача про неотримання таких актів-рахунків про надання послуг відповідно до п.3.2.1 договору, то послуги, надані відповідачеві, відповідно до п.3.3.4. договору, вважаються наданими позивачем в повному обсязі, належної якості та підлягають оплаті відповідачем.

Детальний перелік та вартість наданих позивачем депозитарних послуг відповідно до умов договору у кожному місяці був вказаний в актах-рахунках про надання послуг, дублікати яких є в матеріалах справи, та які надсилались відповідачу, відповідно до договору.

Таким чином, відповідач частково оплатив вартість послуг у березні 2014 року авансовим платежем та в подальшому не здійснював оплату послуг з 01.04.2014 року по 30.09.2016 року. Заборгованість відповідача за надані позивачем послуги за вказаний період становить 47 377,08 грн. Водночас, жодних доказів оплати відповідачем вищевказаних послуг суду не надано.

Відповідно до статті 599 ЦК України зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.

Відповідно до ст.193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Зазначене також кореспондується зі ст.ст.525, 526 ЦК України, відповідно до яких зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

У відповідності до ст.610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ст. 612 ЦК України).

Стаття 629 ЦК України передбачає, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Таким чином, враховуючи вищезазначене та беручи до уваги те, що позивачем послуги надані, а відповідачем не оплачені, тому позовні вимоги позивача щодо стягнення з відповідача заборгованості в розмірі 47 377,08 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

У зв'язку з невиконанням умов договору, позивач нарахував відповідачеві штраф у розмірі 3 000,00 грн.

П. 1. Ст. 612 ЦК України визначено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Матеріалами справи підтверджується те, що відповідач, в порушення умов договору, у визначені строки оплату не провів, а отже є таким, що прострочив виконання зобов'язання.

Пунктом 1 ст. 216 ГК України встановлено що, учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.

Відповідно до п. 1 ст. 230 ГК України, штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Згідно зі ст. 549 ЦК України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.

Частина 2 ст. 551 ЦК України визначає, що якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.

Відповідно до п.6.5.2. договору, емітент несе відповідальність за несплату та несвоєчасну, тобто з порушенням встановлених цим договором порядку строків/термінів, сплату вартості послуг Центрального депозитарію.

Пунктом 6.7. договору, визначено, що у випадку порушення емітентом умов оплати послуг Центрального депозитарію відповідно до розділу 3 цього договору емітент зобов'язаний сплатити на користь центрального депозитарію штраф у розмірі 100 (сто) гривень. Штраф сплачується на підставі рахунку на оплату штрафу, що направляється емітенту. У випадку несплати емітентом штрафу до кінця календарного місяця, в якому був складений рахунок на оплату штрафу, розмір штрафу збільшується на 100 (сто) гривень за кожен наступний календарний місяць прострочення оплати послуг.

Матеріалами справи підтверджується, що прострочення оплати послуг мало місце, в зв'язку з чим підлягають задоволенню вимоги позивача про стягнення з відповідача суми штрафу в розмірі 3 000,00 грн. за розрахунком позивача

Також, позивач просить стягнути з відповідача 3 % річних станом на 23.11.2016 року у сумі 2 268,93 грн. та інфляційних втрат у сумі 19 878,52 грн.

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

З огляду на вищевикладене та наявності заборгованості у відповідача перед позивачем, суд приходить до висновку про стягнення з відповідача 3 % річних у сумі 2 268,93 грн. та інфляційних втрат у сумі 19 878,52 грн. за розрахунком позивача.

Відповідно до ч. 1 ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Згідно з ч. 1 ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Статтею 34 ГПК України передбачено, що господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до статті 44 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно ч. 5 статті 49 ГПК України, витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст. 32, ч.1 ст.33, ст.ст. 34, 44, ч. 5 ст. 49, ст. 75, ст.ст. 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Капітал Експрес" (01133, м. Київ, вул. Кутузова, будинок 18/7; код ЄДРПОУ 38290314) на користь Публічного акціонерного товариства Національний депозитарій України (04071, м. Києва, вулиця Нижній Вал, 17/8, код ЄДРПОУ 30370711) заборгованість в розмірі 47 377 (сорок сім тисяч триста сімдесят сім) грн. 08 коп., штраф у розмірі 3 000 (три тисячі) грн. 00 коп. 3 % річних у сумі 2 268 (дві тисячі двісті шістдесят вісім) грн. 93 коп., інфляційних втрат у сумі 19 878 (дев'ятнадцять тисяч вісімсот сімдесят вісім) грн. 52 коп. та 1378 (одна тисяча триста сімдесят вісім) грн. витрат по сплаті судового збору.

3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Відповідно до частини 5 статті 85 ГПК України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Дата підписання рішення: 08.02.2017 року.

Суддя С.М. Мудрий

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.01.2017
Оприлюднено13.02.2017
Номер документу64591326
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/22061/16

Рішення від 24.01.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

Ухвала від 20.12.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

Ухвала від 02.12.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мудрий С.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні