Справа № 344/1810/17
Провадження № 1-кс/344/432/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 лютого 2017 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Татарінова О.А., з участю секретаря Бухвак І.С., розглянувши клопотання слідчого Івано-Франківського ВП ГУ НП України в Івано-Франківській області ОСОБА_1, яке погоджене з прокурором Івано-Франківської місцевої прокуратури ОСОБА_2, про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження № 42016091010000010, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого посилався на те, що слідчим відділом Івано-Франківського ВП ГУ НП в Івано-Франківській області розслідується кримінальне провадження від 12.04.2016р. № 42016091010000010 за фактом вчинення неправомірних дій невстановленою особою відносно ПАТ Перший український міжнародний банк , які виразились у заволодінні грошовими коштами вказаної юридичної особи в розмірі 244 587, 26 грн., шляхом обману з використанням електронно-обчислювальних машин.
В ході досудового розслідування встановлено, що 02.03.2015р. ТОВ Івано-Франківськтур , ідентифікаційний код юридичної особи 39648475, відкрило в АТ Райффайзенбанк Аваль поточний рахунок № 26008476333, що підтверджується інформацією з ДПІ в м. Івано-Франківську.
В подальшому, згідно показів наданих представником потерпілого ОСОБА_3, встановлено, що 07.04.2015р. між ПАТ ПУМБ , в особі керуючого відділення № 1 ПАТ ПУМБ у м. Івано-Франківську ОСОБА_4, та ТОВ Івано-Франківськтур , в особі директора ОСОБА_5, укладено договір еквайрингу № 41782742, згідно якого банк передав приватному підприємству в користування POS-термінал для проведення платежів і розрахунків банківськими платіжними картками відповідних платіжних систем, а також зобов'язався здійснювати оплату операцій, які пройшли в торговельних точках товариства та проведені на рахунок № 26008476333, відкритий в АТ Райффайзенбанк Аваль . Вказаний договір та додаток до нього передбачав, окрім обслуговування в терміналі банківських платіжних карт, перерахунок коштів без використання самих карт шляхом введення їх даних.
В подальшому, посадові особи ТОВ Івано-Франківськтур , здобувши невстановленим шляхом реквізити банківських карт клієнтів іноземних банків США та Австралії, використовуючи їх реквізити без відома клієнтів іноземних банків та відповідного дозволу, шляхом ручного введення таких реквізитів з клавіатури POS-терміналу, наданого ПАТ ПУМБ , провели низку операцій зі списання коштів власників банківських платіжних карток на загальну суму 9 788, 92 доларів США.
В зв'язку із несанкціонованим списанням коштів з клієнтів іноземних банків через POS-термінал ПАТ ПУМБ , 11.02.2016р. ПАТ ПУМБ задоволено фінансові претензії іноземних банків-емітентів на суму 9 160, 58 доларів США, яка еквівалентна сумі 244 587, 26 грн.
Матеріалами клопотання зазначено, що для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, спростування чи підтвердження показів представника потерпілого ОСОБА_3, зокрема, доказування факту вчинення протиправних дій невстановленою особою, які виразились у заподіянні матеріальної шкоди ПАТ ПУМБ , на даний час виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів, а саме до документів, що містять інформацію про рух коштів по поточному рахунку № 26008476333, належному ТОВ Івано-Франківськтур , ідентифікаційний код юридичної особи 39648475, в період часу з 07.04.2015р. по дату надходження клопотання, які знаходяться у володінні АТ Райффайзенбак Аваль , юридична адреса: м. Київ, вул. Лєскова, 9.
Отримані відомості та документи будуть використані як докази вчинення посадовими особами ТОВ Івано-Франківськтур злочину, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України та мають значення для встановлення обставин в кримінальному провадженні, оскільки дозволять встановити конкретні дати вчинення злочинних діянь, клієнтів, з карт яких списувались кошти і рахунки, на які вони перераховувались в подальшому з метою їх зняття.
Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав, посилаючись на викладені в ньому обставини, просив клопотання задовольнити.
Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, в судове засідання не з'явився, хоча про день та час розгляду клопотання повідомлявся, про причини неявки не повідомив.
Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, вважаю наступне.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Ч. 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Ст. 62 Закону України Про банки та банківську діяльність встановлено порядок розкриття банківської таємниці, за змістом п. 2 ч. 1 зазначеної статті передбачено, що інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а відповідно до ч. 7 цієї статі, слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення цих речей і документів.
Зі змісту клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до речей і документів, які підпадають під визначення охоронюваної законом таємниці.
В судовому засіданні стороною кримінального провадження поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб, які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення в копіях необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.
Відтак враховуючи вищенаведене та те, що інформація, яка міститься у вказаних документах, надасть змогу в подальшому використовувати як докази отримані відомості, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задоволити.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України, ст. 62 Закону України Про банки та банківську діяльність , -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчому Івано-Франківського ВП ГУ НП України в Івано-Франківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_1 тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні АТ Райффайзенбак Аваль за адресою: м. Київ, вул. Лєскова, 9, - з можливістю вилучення їх копій, зокрема інформації щодо руху коштів по рахунку № 26008476333, який належить ТОВ Івано-Франківськтур , ідентифікаційний код юридичної особи 39648475 за період часу з 07 квітня 2015 року по 06 лютого 2017 року.
Роз'яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє до 07 березня 2017 року та оскарженню не підлягає.
Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.
Слідчий суддя О.А.Татарінова
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2017 |
Оприлюднено | 13.02.2017 |
Номер документу | 64608633 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Татарінова О. А.
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Татарінова О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні