Справа № 359/1038/17
Провадження № 1-кс/359/208/2017
У Х В А Л А
08 лютого 2017 року слідчий суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Криворучко І.В.
при секретарі судового засідання Шукало М.І.,
розглянувши в приміщенні суду у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Бориспільського відділу поліції ГУНП в Київській області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні № 120161101000002390 від 29.11.2016р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України,
В С Т А Н О В И В :
Слідчий за погодженням з прокурором, який здійснює нагляд за проведенням досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до реєстраційної справи ГО СТ Відродження (код ЄДРПОУ 26146362), яка перебуває у володінні Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Київській області за адресою м. Київ вул. Євгена Сверстюка, 15 та можливість її вилучення в оригіналі., посилаючись на те, що слідчим відділом Бориспільського ВП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 120161101000002390 від 29.11.2016р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України.
В клопотанні зазначено, що не встановлена особа, діючи умисно підробила протокол загальних зборів ГО СТ Відродження (ЄДРПОУ 26146362).
30 жовтня 2016 року, на території ГО СТ Відродження відбулись загальні збори на порядок денного якого було включено внесення змін до статуту з метою залишення ГО СТ Відродження як неприбутковою організацією, зміни вступного внеску, прийняття нових членів садового товариства та виведення із складу членів правління.
З показів потерпілого ОСОБА_2 встановлено, що для скликання чергових загальних зборів необхідно наявне рішення правління про скликання загальних зборів, що потрібно було зафіксувати відповідним протоколом, згідно внутрішнього розпорядку не було за місяць до загальних зборів вивішене відповідне оголошення, та інші дії, які в даному випадку не були вжиті.
Фактично на засіданні були присутніми близько 80-ти чоловік, а в протоколі загальних зборів вказано інша кількість - необхідна для кворуму загальних зборів.
Слідством встановлено, що в подальшому, після проведення загальних зборів ГО СТ Відродження , голова правління та секретар телефонували членам ГО СТ Відродження які не були присутніми на загальних зборах, доповідали їм в усній формі питання порядку денного зборів, рішення які були прийняті на зборах і при цьому питали дозволу якщо останні не заперечують підписати протокол загальних зборів від їхнього імені, зафіксувавши тим самим факт присутності їх на загальних зборах ГО СТ Відродження .
З показів свідка ОСОБА_3 встановлено, що на загальних зборах ГО СТ Відродження 30.10.2016 він присутнім не був, про їх проведення йому ніхто не повідомляв. В день проведення вказаних загальних зборів - свідок знаходився на лікуванні в ДП Санаторій ОСОБА_4 (Закарпатська область). Факт свого перебування в санаторно-лікувальному закладі свідок підтвердив Санаторно-Курортною книжкою до історії хвороби №1329 на своє ім'я з зазначенням строку лікування з 10.10.2016 по 30.10.2016 включно та Посадочними документами - квитками Укрзалізниці на своє ім'я. При цьому свідок стверджує що підпис на протоколі загальних зборів від його імені йому не належить а виконаний іншою особою.
З показів свідка ОСОБА_5 встановлено, що на зборах 30.10.2016 року присутнім не був з причин хвороби, і перебував в цей день за місцем свого проживання, що можуть підтвердити члени його сім'ї. При цьому свідок стверджує що підпис на протоколі загальних зборів від його імені йому не належить а виконаний іншою особою.
З показів потерпілого встановлено, що через декілька днів після проведення незаконних Загальних зборів до нього та ін. членів правління звернулись декілька членів ГО СТ Відродження , а саме ОСОБА_6 і ОСОБА_7 та розповіли, що до них звертався ОСОБА_8 (голова правління) з проханням поставити свій підпис під протоколом Загальних зборів, на яких вони навіть не були присутні. Їх засмутило те, що вони мають ставити підпис на зборах на яких вони не були присутні. На запитання на яких підставах були скликані Загальні Збори він чіткої відповіді не надав. Також стало відомо, що ОСОБА_8 та секретар Зборів Грабар Л.В. підробляють підписи, членів організації, які не проживають у зимовий період в нашому товаристві з метою добирання кількості голосів.
В подальшому ОСОБА_8 звернувся до державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Бориспільської районної державної адміністрації, якому подав в оригіналах: - протокол Загальних зборів членів ГО Садівниче товариство Відродження від 30 жовтня 2016 року № 30/10/16 із зазначенням там рішень, які були ухвалені без наявності кворуму; - список присутніх членів організації, частина з яких не була присутня на Загальних Зборах та поставили свої підписи після їх проведення, та ще частина підписів яких були підроблені; - нову редакцію Статуту ГО Садівниче товариство Відродження ; - реєстраційну картку відповідної форми, а також інші документи в підтвердження повноважень на представництво зазначеної організації та проведення відповідних реєстраційних дій. Внаслідок чого державним реєстратором були проведені відповідні реєстраційні зміни.
Подані головою правління ГО СТ Відродження ОСОБА_8 оригінали вказаних документів містяться в реєстраційній справі ГО СТ Відродження (код ЄДРПОУ 26146362) яка перебуває у володінні Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Київській області за адресою м. Київ вул. Євгена Сверстюка, 15 і мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а саме проведення почеркознавчої експертизи на предмет автентичності виконання підписів від імені членів ГО СТ Відродження і в подальшому вказані документи можуть бути використані як доказ, оскільки містять відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення та осіб, які причетні до його вчинення.
Вищезазначені документи не містять охоронювану законом таємницю і за їх відсутності у органа досудового розслідування відсутня можливість використати у розслідуванні відомості, що в них містяться. Крім того, іншим шляхом, окрім дослідження та отримання оригіналів вказаних документів, встановити обставини, що підлягають з'ясуванню - неможливо.
Слідчий в судове засідання не з'явилася.
Дослідивши документи, приєднані до клопотання, слідчий суддя дійшов до таких висновків.
Встановлено, що в ЄРДР внесені відомості про скоєне кримінальне правопорушення за ч. 1 ст. 358 КК України. Внесення цих відомостей в ЄРДР підтверджується даними витягу з кримінального провадження.
Тимчасовий доступ до речей і документів, відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Згідно з ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Необхідність вилучення документів, які знаходяться у розпорядженні Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Київській області за адресою м. Київ вул. Євгена Сверстюка, 15, обумовлена тим, що підтвердити чи спростувати факт наявності в діях невстановлених осіб складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.358 КК України, ніж шляхом експертного дослідження вищевказаних документів, неможливо.
Беручи до уваги, що указані документи можуть зберігати на собі сліди та містити інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального правопорушення, з метою повного, всебічного та об'єктивного дослідження всіх обставин вчинення кримінального правопорушення , а тому дане клопотання підлягає задоволенню так як іншим шляхом, окрім експертного дослідження зазначених документів, встановити обставини, що підлягають з'ясуванню - неможливо.
На підставі викладеного та керуючись ст. 110, ст. 163-166, ст. 309 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Надати старшому слідчому СВ Бориспільського ВП ГУ НП в Київській області ОСОБА_1 тимчасовий доступ та можливість вилучення документів, які перебувають (можуть перебувати) у володінні Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Київській області за адресою м. Київ вул. Євгена Сверстюка, 15 та можливість її вилучення в оригіналі, а саме:
1. Реєстраційну справу ГО СТ Відродження (код ЄДРПОУ 26146362), яка сама по собі або в сукупності з іншими речами має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становить собою та не включає речей, які містять охоронювану законом таємницю та які можуть мати значення речових доказів у кримінальному провадженні.
Ухвала слідчого судді діє протягом 30 днів з дня її винесення.
Ухвала слідчого судді є остаточною та не підлягає апеляційному оскарженню.
Слідчий суддя І.В. Криворучко
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2017 |
Оприлюднено | 13.02.2017 |
Номер документу | 64614238 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Криворучко І. В.
Кримінальне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Криворучко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні