печерський районний суд міста києва
Справа № 757/5174/17-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 січня 2017 року Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю сторони кримінального провадження прокурора Київської місцевої прокуратури №6 ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Печерського районного суду міста Києва клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №6 ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення обшуку, -
В С Т А Н О В И В :
В провадження слідчого судді надійшло клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №6 ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку в приміщенні (квартирі), яка перебуває в користуванні ОСОБА_4 , та власником якої є ОСОБА_5 , яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Обґрунтовуючи подане клопотання сторона кримінального провадження вказує, що Київською місцевою прокуратурою №6 здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42016101060000117 від 17.06.2015р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ «ФК «Альфа-Кредит» (код ЄДРПОУ 36939327, м. Київ, вул. Березнева, 10,), ТОВ «Прайм-ЮА» (код ЄДРПОУ 39663011, Хмельницька обл, м. Хмельницький, вул. Проскурівська, буд. 3, оф. 3), ТОВ «Пром-Інновація Плюс» (код ЄДРПОУ 39745041, м. Київ, вул. Костянтинівська, 73) та ряду банківських установ організували протиправний механізм пов`язаний із обготівковуванням коштів з використанням підприємств з ознаками фіктивності та підставних фізичних осіб з метою легалізації коштів невстановленого походження.
У період з 01.10.2015 по 11.11.2015 на рахунок ТОВ «ФК «Альфа-Кредит», відкритий в ПАТ «ПУМБ» надійшло 69,5 млн. грн, з них 5,7 млн. грн перераховано від ТОВ «Прайм ЮА» (код ЄДРПОУ 39663011) з рахунку, відкритого в ПАТ «Південний» та 61,7 млн. грн від ТОВ «Пром-Інновація Плюс» (код ЄДРПОУ 39745041) з рахунку, відкритого в ПАТ «Фінексбанк».
Службові особи Компанії та банківських установ з метою легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, з використанням ліцензії Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг на провадження діяльності з надання фінансових кредитів, організували протиправне зняття готівкових коштів, шляхом перерахування понад 61,3 млн. грн в якості кредитів на поточні та карткові рахунки, відкриті в ПАТ «ПУМБ», ПАТ «Фідобанк», ПАТ «Укрсоцбанк» та ПАТ «Агрокомбанк». З них, 12,2 млн. грн знято готівкою в ПАТ «Агрокомбанк», 5,7 млн. грн - в ПАТ «Укрсоцбанк», 21,2 млн. грн - в ПАТ «ПУМБ», з яких 15,9 млн. грн знято з рахунків фізичних осіб та 5,3 млн. грн отримано готівкою через касу банку, 22,2 млн. грн - в ПАТ «Фідобанк». Кошти, під виглядом кредитів, були перераховані на рахунки фізичних осіб.
Крім того, встановлено, що до протиправної діяльності з обготівковування коштів через ТОВ «ФК «Альфа-Кредит» причетний ОСОБА_4 .
В ході досудового розслідування, встановлено, що ОСОБА_4 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , якому належить мережа терміналів I-BOX, є керуючим директором ПАТ «Агрокомбанк» та разом зі співробітниками ТОВ «ФК «Альфа-Кредит» організував протиправну схему із обготівковування коштів невстановленого походження.
Відповідно до інформаційної довідки з Київського міського бюро технічної інвентаризації квартира, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , на праві власності належить ОСОБА_6 .
Посилаючись на те, що з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання майна, яке було здобуте у результаті вчинення правопорушення, речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також містять відомості, які будуть використані як докази у розслідуваному кримінальному провадженні та під час судового розгляду, прокурор просив клопотання задовольнити.
У судовому засіданні прокурор подане клопотання підтримав.
Заслухавши думку сторони кримінального провадження, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Обшук відповідно до ст. 234 КПК України проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Прокурором в клопотанні і в судовому засіданні доведено наявність достатніх підстав вважати, що було вчинене кримінальне правопорушення, дані про яке містяться у витягу з ЄРДР, що відшукуванні речі та документи мають значення для досудового розслідування та відомості, які в них містяться, можуть бути доказами під час судового розгляду, а також враховуючи фабулу кримінального правопорушення, знаходяться в зазначеному в клопотанні приміщенні.
Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, а саме надання дозволу на проведення обшуку у вказаному житловому приміщенні, при цьому враховує, що потреби досудового розслідування в даному випадку виправдовують саме такий ступінь втручання в права та інтереси фізичних осіб.
Слідчий суддя вважає, що клопотання про надання дозволу на проведення обшуку в частині вилучення грошових коштів здобутих злочинним шляхом, походження яких не підтверджено документально, не підлягає задоволенню, оскільки прокурором всупереч вимогам п. 7 ч. 3 ст. 234 КПК України, в клопотанні зроблено загальне посилання про відшукання готівкових коштів без зазначення їх суми, номерів та номенклатури купюр. Готівкові кошти мають родові ознаки, а тому незрозуміло, яким чином орган досудового розслідування, виявивши під час обшуку готівкові кошти, ідентифікує їх як такі, що здобуті злочинним шляхом, або мають безпосереднє відношення до вчинення кримінального правопорушення.
Даних про те, які саме готівкові кошти, підлягають вилученню прокурором в клопотанні не зазначено та не доведено в судовому засіданні, а відтак правових підстав в цій частині задовольняти клопотання у слідчого судді не має.
Між тим, слідчий суддя вважає, що клопотання про надання дозволу на проведення обшуку в частині відшукання та вилучення інших предметів, речей, які мають значення для розслідування кримінального провадження, також не підлягає задоволенню, оскільки прокурором в клопотанні зроблено загальне посилання про відшукання таких речей і документів без зазначення їх індивідуальних, родових ознак, а відтак вилучення будь-якого не ідентифікованого майна, документів у зазначеному приміщенні, може привести до невиправданого порушення прав та інтересів осіб, які не є та не можуть бути учасниками даного кримінального провадження.
У випадку вилучення грошових коштів, здобутих злочинним шляхом, інших речей і документів, які орган досудового розслідування вважатиме такими, що мають відношення до вчинення кримінального правопорушення, останній не позбавлений можливості звернутися до слідчого судді з клопотанням про їх арешт, довівши наявність обставин, визначених ст. 98, ч. 2 ст. 167 КПК України.
Керуючись ст.ст. 234, 235, 309 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В :
Клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №6 ОСОБА_3 про проведення обшуку задовольнити частково.
Надати дозвіл на проведення обшуку прокурору Київської місцевої прокуратури № 6 ОСОБА_3 , слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні № 42016101060000117 від 17.06.2015р., за місцем реєстрації ОСОБА_4 в приміщенні (квартирі), власником якої є ОСОБА_5 , яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , з метою виявлення та вилучення предметів та документів, а саме: документів, що підтверджують господарську діяльність ТОВ «ФК «Альфа-Кредит» та інших фіктивних суб`єктів господарювання; проектів документів, чорнової бухгалтерії, магнітних носів інформації, флешек, СD-дисків, жорстких дисків, на яких зберігається інформація про діяльність ТОВ «ФК «Альфа-Кредит» та фіктивних суб`єктів господарювання, їх штампи та печатки; документів, які підтверджують перерахування грошових коштів на їх банківські рахунки, банківські картки осіб, яким видавалися псевдо кредити; засоби зв`язку посадових осіб ТОВ «ФК «Альфа-Кредит» та фіктивних юридичних осіб контрагентів.
В іншій частині в задоволенні клопотання відмовити.
Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня винесення ухвали слідчим суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Ухвала виготовлена в двох примірниках.
Примірник 1 знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/5174/17-к.
Примірник 2 надано прокурору Київської місцевої прокуратури №6 ОСОБА_3 .
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 64618608 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Бабенко С. Ш.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні