ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
06.02.2017 Справа № 922/4394/16
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Нові мости", Полтавська область, с. Лисівка
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агротрейд продкут", м. Павлоград, вул. Прмислова 1а
про стягнення заборгованості
Суддя Панна С.П.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1 - представник за довіреністю № б/н від 18.01.2016 року.
від відповідача: не з'явився
СУ Т Ь С П О Р У:
Товариство з обмеженою відповідальністю Нові Мости звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Агротрейд продукт про стягнення за договором поставки № ППК-10/1407-01 від 01.07.2014 року заборгованості у сумі 1507425,18 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем умов договору поставки від 01.07.2014 року за №ППК-10/1407-01.
Відповідач мотивований відзив на позовну заяву не надав, в судове засідання 19.01.2017 року не з'явився.
Відповідно до п.3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. №18, особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК України. За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо , то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Справа згідно зі ст. 75 Господарського процесуального кодексу України розглядається за наявними в ній матеріалами.
Відповідно до ст. 85 Господарського процесуального кодексу України у справі оголошувались вступна та резолютивна частини рішення.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши представників сторін, господарський суд,-
В С Т А Н О В И В:
01.07.2014 року між Товариством з обмеженою відповідальністю Нові Мости (постачальник) та Товариством з обмеженою відповідальністю Агротрейд продукт (покупець) укладено договір поставки № ППК-10/1407-01, згідно умов якого постачальник зобов'язався передати у встановлений договором термін товар у власність покупця, а покупець зобов'язався прийняти товар та оплатити його на умовах договору.
Відповідно до п. 1.2. договору товаром, що поставляється є сільськогосподарська продукція, визначена у видаткових накладних та/або у специфікаціях за договором. Найменування і асортимент поставленого товару визначається за видатковими накладними або специфікаціями до договору п.2.1.
Згідно п. 3.2. договору постачальник зобов'язується поставити товар в термін до 30.07.2015 року.
Пунктом 4.3. договору встановлено, що оплата кожної партії товару здійснюється на умовах відстрочки платежу протягом трьох банківських днів з моменту поставки товару.
Як встановлено матеріалами справи, позивач протягом 2014-2015 року виконував умови укладеного договору та поставляв відповідачу товари згідно договору та видаткових накладних на товар.
Як свідчать матеріали справи, відповідачем проводилась часткова оплата придбаного товару, але повного розрахунку відповідач з позивачем не здійснив.
Згідно п. 3.4. договору на кожну партію товару постачальник до моменту здійснення поставки в обов'язковому порядку надає покупцеві оригінали наступних документів: рахунок-фактуру; видаткову накладну; податкову накладну; посвідчення (сертифікат) якості на товар (у разі необхідності); складський документ на товар(у разі необхідності); якщо постачальник є виробником товару - довідку торгівельно-промислової палати або органу місцевого самоврядування про такий статус постачальника; якщо постачальник є є виробником товару - копію свідоцтва про реєстрацію постачальника платником зі спеціальним режимом сплати ПДВ;якщо товар придбаний постачальником безпосередньо у виробника цього товару - посвідчена копія накладної, що підтверджує факт придбання товару у виробника.
Факт отримання товару відповідачем підтверджується видатковими накладними, а також актами, що підтверджують факт передачі права на продукцію та які посвідчені печатками та підписами уповноваженими на те представниками підприємств. ( а.с. 13-47).
Згідно зі ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Відповідно до вимог ч. 1 ст.692 Цивільного кодексу України, покупець зобов'язаний оплатити товар після його прийняття або прийняття товаророзпорядчих документів на нього, якщо договором або актами цивільного законодавства не встановлений інший строк оплати товару.
Відповідно до положень ст. 193 Господарського кодексу України: суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом.
Як встановлено матеріалами справи, станом на 06.10.2016 року за відповідачем утворилась заборгованість перед позивачем на суму 1507425,18 грн., яка підтверджується актом звірки взаємних розрахунків станом за період 01.01.2016 року - 06.12.2016 року, який підписано відповідачем та скріплено печатками підприємств (а.с.48).
Відповідно до вимог ст.526 Цивільного кодексу України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до вимог ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Згідно зі ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається на відповідача.
Керуючись ст. ст. 44, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
В ИР І Ш И В:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Агротрейд продукт" (м. Павлоград, вул.Прмислова 1а, код ЄДРПОУ 34331634) на користь Товариства з обмеженою відповідальнісю "Нові мости" (37344, Полтавська обл., с. Лисівка, вул. Дружби, буд. 5, код ЄДРПОУ 30280728) суму боргу 1 507 425( один мільйон п'ятсот сім тисяч чотириста двадцять п'ять) грн. 18 коп.; 22 611 (двадцять дві тисячі шістсот одинадцять) грн., 39 коп., - судового збору про що видати наказ.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
Повне рішення складено 08.02.2017 року.
Суддя ОСОБА_2
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2017 |
Оприлюднено | 10.02.2017 |
Номер документу | 64620726 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Панна Світлана Павлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні