Ухвала
від 09.02.2017 по справі 915/82/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

УХВАЛА

09 лютого 2017 року                                         Справа № 915/82/17

м. Миколаїв

          Суддя господарського суду Миколаївської області Ржепецький В.О., розглянувши матеріали заяви кредитора: Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області (54030, м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 24/2)

до боржника: приватного підприємства «Майклод-Юг» (код ЄДРПОУ 37157536, 54002, м. Миколаїв, вул. Новосельська, 25)

про: банкрутство

встановив:

Державною податковою інспекцією у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області 06.02.2017 подано до господарського суду Миколаївської області заяву про порушення провадження про банкрутство приватного підприємства «Майклод-Юг».

Дослідивши матеріали заяви, суд дійшов висновку про повернення заяви без розгляду з огляду на наступне.

Частиною 1 ст. 2 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі – Закон) встановлено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

          Відповідно до ч. 3 ст. 10 Закону, справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.

          Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

          Статтею 11 Закону встановлено вимоги до заяви про порушення справи про банкрутство.

          Зокрема, ч. 2 зазначеної статті встановлено, що до заяви про порушення справи про банкрутство додаються: докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом він не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; докази того, що сума безспірних вимог кредитора (кредиторів) сукупно становить не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, якщо інше не передбачено цим Законом; рішення суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили; відповідна постанова державного виконавця або приватного виконавця про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредитора; докази того, що сума вимог кредитора (кредиторів) не забезпечена повністю заставою майна боржника (за наявності застави).

          Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України “Про судовий збір”, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

          Відповідно до п.п. 9 п.2 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство справляється судовий збір в сумі 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

          Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» установлено, що з 1 січня 2017 року прожитковий мінімум для працездатних осіб на одну особу в розрахунку на місяць становить у розмірі – 1600,00 грн.

          Тобто, судовий збір за подання до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство з 01.01.2017 становить 16000,00 грн. (1600,00 грн. х 10).

          Пунктом 3.7 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 №7 «Про деякі питання практики застосування розділу VІ Господарського процесуального кодексу України» роз'яснено, що у зв'язку з тим, що Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", яким статтю 5 Закону України "Про судовий збір" ("Пільги щодо сплати судового збору") викладено у новій редакції, набув чинності з 01.09.2015, судам слід врахувати таке.

          Згаданим Законом позбавлено пільг щодо сплати судового збору, зокрема, державні органи та органи місцевого самоврядування, відтак у випадку подання ними позовних заяв, апеляційних чи касаційних скарг, заяв про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами 01.09.2015 та в подальшому, такі органи зобов'язані сплачувати відповідний судовий збір.

          Кредитором до заяви не додано доказів на підтвердження сплати судового збору у встановленому Законом розмірі, а саме: додане на заяви платіжне доручення №851 від 23.09.2016 свідчить про сплату кредитором судового збору за подання до господарського суду заяви про порушення провадження у справі про банкрутство в розмірі 13780,00 грн.

          У тексті заяви кредитора міститься клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке обґрунтовано відсутністю можливості сплатити судовий збір у розмірі 16000,00 грн., оскільки ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області є неприбутковою організацією, що утримується за рахунок коштів державного бюджету України, станом на теперішній час незатверджений фінансовий кошторис на 2017 рік та не відкрито асигнування під кошторис на утримання ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області.

          Статтею 8 Закону України „Про судовий збір" передбачена можливість відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати цього збору з урахуванням майнового стану сторони.

Разом з тим, пунктом 3.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" №7 від 21.02.2013 роз'яснено, що єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у ст. 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін. Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Заявником не додано до заяви відповідних доказів на підтвердження обставин, що перешкоджали сплаті судового збору у встановленому розмірі.

          За таких обставин клопотання кредитора про відстрочення сплати судового збору визнається судом необґрунтованим та задоволенню не підлягає.

          Крім того, суд звертає увагу кредитора на те, що з 01.01.2017 розмір безспірних вимог кредитора до боржника, що дає підстави для порушення провадження у справі про банкрутство становить 960000,00 грн. (3200,00 грн. х 300 мінімальних заробітних плат). До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

У відповідності до положень ч. 1 ст. 15 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, зокрема, якщо: заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі; не подано доказів неспроможності боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами в розмірі, визначеному частиною третьою статті 10 цього Закону, протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження; доказів надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів, а також з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України.

Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне повернути заяву та додані до неї документи заявнику без розгляду.

Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 15 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, п.4 ст. 63, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

УХВАЛИВ:

1.          В задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області - відмовити.

2. Повернути заяву і додані до неї документи заявнику без розгляду.

3.          Повернути Державній податковій інспекції у Центральному районі м.Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області (код ЄДРПОУ 39554010) зі спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір в розмірі 13780,00 грн., сплачений за платіжним дорученням №851 від 23.09.2016.

          Суддя В.О.Ржепецький

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення09.02.2017
Оприлюднено14.02.2017
Номер документу64622273
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —915/82/17

Ухвала від 09.02.2017

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Ржепецький В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні