Копія
Справа № 822/61/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2017 року м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі судді Ковальчук О.К. розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Кам'янець-Подільської ОДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області до товариства з обмеженою відповідальністю "Тандем-Поділля" про надання дозволу на погашення суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся в суд з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Тандем-Поділля", в якому у відповідності до вимог Податкового кодексу України, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог вх.№4097 від 01.02.2017 року, просить надати дозвіл на погашення податкового боргу відповідача в сумі 84028,65 грн. за рахунок майна зазначеного підприємства, яке перебуває у податковій заставі.
Сторони в судове засідання не з'явилися.
Представник позивача подав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлявся за адресою зазначеною в ЄДР.
Відповідно до ч.2 ст.128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Оскільки сторони до суду не з'явились, відповідно до вимог ст.41 КАС України технічний запис на звукозаписуючий пристрій не проводився .
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку та сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
Суд встановив, що відповідач - товариство з обмеженою відповідальністю "Тандем-Поділля", код ЄДРПОУ34474533, зареєстроване 15.08.2006 року та перебуває на обліку в Кам'янець-Подільській ОДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області як платник податків.
Згідно даних Кам'янець-Подільської ОДПІ Головного управління ДФС у Хмельницькій області податковий борг відповідача складає 84024,65 грн.
Постановою Хмельницького окружного адміністративного суду від 23 листопада 2016 року по справі №822/2334/16 з відповідача стягнуто 84028,65 грн. податкового боргу рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків та за рахунок готівки, що йому належить. Вказана постанова суду набрала законної сили 13.12.2016 року.
В силу частини 1 статті 255 КАС України постанова суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Згідно статті 67 Конституції України на платників податків покладено обов'язок сплачувати податки і збори в порядку і в розмірах, встановлених законом.
Відповідно до підпункту 14.1.175. пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі - ПК України), податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно з пунктом 87.1 статті 87 Податкового кодексу України джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.
Відповідно до положень підпунктів 95.1 - 95.3 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Отже, продаж майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі здійснюється лише у разі недостатності коштів в результаті здійснених заходів щодо стягнення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Суд встановив, що майно товариства з обмеженою відповідальністю "Тандем-Поділля" перебуває в податковій заставі на підставі акту опису від 20.10.2016 року.
Зазначене підтверджується Витягом з Державного реєстру обтяжень рухомого майна станом на 25.10.2016 року.
На виконання постанови Хмельницького окружного адміністративного суду від 23 листопада 2016 року по справі №822/2334/16 позивачем виставлено в установи банків на рахунки відкриті боржником, інкасове доручення, яке повернуте до податкового органу без виконання з відміткою про те, що до банку надійшла платіжна вимога за іншим виконавчим документом, ніж той, для забезпечення виконання якого накладено арешт і на цьому рахунку немає інших (крім арештованих) коштів (копії дорученя наявна в матеріалах справи).
Таким чином, позивачем було вжито всіх можливих і необхідних заходів для погашення податкового боргу відповідача, проте зазначені заходи не призвели до повного погашення боргу.
В силу пункту 87.2 статті 87 Податкового кодексу України, джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Відповідно до пункту 88.1 статті 88 Податкового кодексу України з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
Згідно до пункту 89.3 статті 89 Податкового кодексу України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Відповідно до пункту 95.3 статті 95 ПК України, орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Податкова застава підтверджена витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію обтяжень, а перелік такого майна, на яке поширюється право податкової застави, визначений актом опису майна.
З урахуванням викладеного позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення.
Судові витрати по справі згідно частини 4 статті 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 11, 99, 100, 158 - 163, 186, 254 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ :
адміністративний позов задовольнити.
Надати дозвіл на погашення податкового боргу товариства з обмеженою відповідальністю "Тандем-Поділля" (код ЄДРПОУ 34474533, 32300, м.Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл., вул. Гагаріна, буд.17, кв.97) в сумі 84028,65 грн. за рахунок майна, що перебуває в податковій заставі відповідно до акту опису від 20.10.2016 року.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя /підпис/О.К. Ковальчук "Згідно з оригіналом" Суддя О.К. Ковальчук
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2017 |
Оприлюднено | 16.02.2017 |
Номер документу | 64677984 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Ковальчук О.К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні