ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. Симона Петлюри, 16 тел. 235-95-51 РІШЕННЯ
Іменем України
"07" лютого 2017 р. Справа № 911/71/17
Суддя господарського суду Київської області Подоляк Ю.В., розглянувши справу
за позовом Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю Центріндустрія , Автономна Республіка Крим, м. Сімферополь про стягнення 136000 грн. за участю представників:
позивача:ОСОБА_1 - дов. від 03.01.2017 № 4 відповідача:не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлені можливими засобами зв'язку суть спору:
До господарського суду Київської області надійшла позовна заява Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України (далі - позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю Центріндустрія (далі - відповідач) про стягнення 136000 грн., з яких 68000 грн. штраф та 68000 грн. пеня.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач не сплатив у встановлений термін штраф накладений відповідно до рішення Адміністративної колегії Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України Про визнання порушення законодавства про захист від економічної конкуренції та накладення штрафу від 31.03.2015 № 49/02-р/к.
Присутній в судовому засіданні представник позивача повністю підтримав позовні вимоги та просив суд їх задовольнити з мотивів викладених в позові.
Відповідач, повідомлений можливими засобами зв'язку про час і місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився, відзиву на позовну заяву не надіслав, про причини неявки суд не повідомив.
Враховуючи, що неявка відповідача в судове засідання не перешкоджає розгляду спору по суті, суд вважає за можливе здійснити розгляд справи відповідно до ст. 75 ГПК України за відсутності представника відповідача за наявними в ній матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, присутнього в судовому засіданні, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, суд -
встановив:
Адміністративною колегією Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України за результатами розгляду справи № 65-03/06.13 про порушення Товариством з обмеженою відповідальністю Центріндустрія законодавства про захист економічної конкуренції, прийнято рішення Про визнання порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу від 31.03.2015 № 49/02-р/к (далі - рішення), яким визнано дії Товариства з обмеженою відповідальністю Центріндустрія порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим п. 1 ст. 50 та п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону України Про захист економічної конкуренції , у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів, що проводились відокремленим підрозділом Служба матеріально-технічного постачання Державного територіально-галузевого об'єднання Львівська залізниця згідно з оголошенням про проведення відкритих торгів № 086115, опублікованого в Інформаційному бюлетені Вісник державних закупівель № 25 (627) від 27.02.2012 та накладено на Товариство з обмеженою відповідальністю Центріндустрія штраф у розмірі 68000 грн.
Відповідно до п. 1 ст. 50 Закону України Про захист економічної конкуренції порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції є, зокрема, антиконкурентні узгоджені дії.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 6 Закону України Про захист економічної конкуренції антиконкурентними узгодженими діями, зокрема, визнаються узгоджені дії, які стосуються, зокрема, спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів.
Положеннями ч. 4 ст. 6 Закону України Про захист економічної конкуренції визначено, що вчинення антиконкурентних узгоджених дій забороняється і тягне за собою відповідальність згідно з законом.
Статтею 22 Закону України Про Антимонопольний комітет України передбачено, що розпорядження, рішення та вимоги органу Антимонопольного комітету України, голови територіального відділення Антимонопольного комітету України, вимоги уповноважених ними працівників Антимонопольного комітету України, його територіального відділення в межах їх компетенції є обов'язковими для виконання у визначені ними строки, якщо інше не передбачено законом. Невиконання розпоряджень, рішень та вимог органу Антимонопольного комітету України, голови територіального відділення Антимонопольного комітету України, вимог уповноважених ними працівників Антимонопольного комітету України, його територіального відділення тягне за собою передбачену законом відповідальність.
Відповідно до ст. 24 Закону України Про Антимонопольний комітет України рішення та розпорядження, що приймаються органами Антимонопольного комітету України, головами його територіальних відділень відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції, надаються особам, які беруть участь у справі, у вигляді їх копій, посвідчених у порядку, встановленому законодавством. Особливості порядку надання та оприлюднення рішень, розпоряджень встановлюються законодавством про захист економічної конкуренції.
Положеннями абз. 1 ч. 1 ст. 56 Закону України Про захист економічної конкуренції визначено, що рішення, розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень надається для виконання шляхом надсилання або вручення під розписку чи доведення до відома в інший спосіб.
Відповідно до абз. 2-5 ч. 1 ст. 56 Закону України Про захист економічної конкуренції у разі, якщо вручити рішення, розпорядження, немає можливості, зокрема внаслідок: відсутності фізичної особи за останнім відомим місцем проживання (місцем реєстрації); відсутності посадових осіб чи уповноважених представників суб'єкта господарювання, органу адміністративно-господарського управління та контролю за відповідною юридичною адресою, - рішення, розпорядження органів Антимонопольного комітету України вважається таким, що вручене відповідачу, через десять днів з дня оприлюднення інформації про прийняте рішення, розпорядження в офіційному друкованому органі (газета Верховної Ради України Голос України , газета Кабінету Міністрів України Урядовий кур'єр , Офіційний вісник України , друковані видання відповідної обласної ради за останнім відомим місцем проживання чи місцем реєстрації, юридичної адреси відповідача).
Інформацію про прийняте рішення Адміністративною колегією Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України Про визнання порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу від 31.03.2015 № 49/02-р/к було опубліковано в газеті Урядовий кур'єр від 23.06.2015 № 111 (5485), завірена копія примірнику якої залучена до матеріалів справи.
Отже, рішення вважається таким, що вручено ТОВ Центріндустрія 03.07.2015.
Рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання. Особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу (ч. 2, 3 ст. 56 Закону України Про захист економічної конкуренції ).
Таким чином, відповідач мав сплатити штраф, накладений на нього згідно рішення від 31.03.2015 № 49/02-р/к до 03.09.2015 включно.
Рішення Адміністративної колегії Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України Про визнання порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу від 31.03.2015 № 49/02-р/к на час розгляду даної справи є чинним.
Проте, відповідач всупереч згаданих приписів закону штрафу в розмірі 68000 грн., накладений рішенням Адміністративної колегії Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України Про визнання порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу від 31.03.2015 № 49/02-р/к не сплатив. Доказів протилежного відповідач суду не надав.
З метою захисту інтересів держави, споживачів та суб'єктів господарювання Антимонопольний комітет України, територіальні відділення Антимонопольного комітету України у зв'язку з порушенням законодавства про захист економічної конкуренції органами влади, юридичними чи фізичними особами подають заяви, позови, скарги до суду, в тому числі про зобов'язання виконати рішення органів Антимонопольного комітету України; стягнення не сплачених у добровільному порядку штрафів та пені (ст. 25 Закону України Про Антимонопольний комітет України ).
Відповідно до п.п. 14 п. 3 Положення про територіальне відділення Антимонопольного комітету України, затверджене розпорядженням Антимонопольного комітету України від 23 лютого 2001 року № 32-р, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 30 березня 2001 року за № 291/5482р. у сфері здійснення контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції відділення має такі повноваження, зокрема, звертатися до суду із позовами, заявами і скаргами у зв'язку із застосуванням законодавства про захист економічної конкуренції.
Відповідно до ч. 7 ст. 56 Закону України Про захист економічної конкуренції у разі несплати штрафу у строки, передбачені рішенням, та пені органи Антимонопольного комітету України стягують штраф та пеню в судовому порядку.
Враховуючи те, що рішення Адміністративної колегії Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України Про визнання порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу від 31.03.2015 № 49/02-р/к на час розгляду даної справи є чинним, рішення органів Антимонопольного комітету України є обов'язковими до виконання, а також те, що станом на день прийняття рішення відповідач не сплатив накладений на нього штраф, вимоги позивача про стягнення з відповідача 68000 грн. штрафу є доведеними, обґрунтованими, відповідачем не спростованими, а тому підлягають задоволенню.
Позивач також посилаючись на ч. 5 ст. 56 Закону України Про захист економічної конкуренції просить суд стягнути з відповідача за прострочення сплати штрафу, накладеного рішенням Адміністративної колегії Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України Про визнання порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу від 31.03.2015 № 49/02-р/к, пеню у розмірі 68000 грн.
Частиною 5 статті 56 Закону України Про захист економічної конкуренції передбачено, що за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України. Нарахування пені припиняється з дня прийняття господарським судом рішення про стягнення відповідного штрафу.
За порушення строку оплати штрафу, позивачем нарахована пеня за кожний день прострочення сплати штрафу у розмірі півтора відсотка від суми штрафу за період прострочення з 04.09.2015 по 28.12.2016 в розмірі 489600 грн., проте, позивач просить суд стягнути з відповідача пеню в розмірі 68000 грн., у відповідності до вимог п. 5 ст. 56 Закону України Про захист економічної конкуренції , оскільки розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України.
Оскільки розмір пені, заявлений позивачем, відповідає вимогам встановленим ч. 5 ст. 56 Закону України Про захист економічної конкуренції , вимога позивача про стягнення з відповідача пені в сумі 68000 грн. є доведеною, обґрунтовано, відповідачем не спростованою, а відтак підлягає задоволенню. Доказів протилежного відповідач суду не надав.
Відшкодування витрат по сплаті судового збору відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладається судом на відповідача.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 4 3 , 33, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
вирішив:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Центріндустрія (95022, Автономна Республіка Крим, м. Сімферополь, вул. Кечкеметська, 108, ідентифікаційний код 37143654) в дохід загального фонду Державного бюджету України за кодом бюджетної класифікації: 21081100, на р/р 31117106700011, МФО 820019, код за ЄДРПОУ 37995466, отримувач: УДКСУ у Шевченківському районі 68000 (шістдесят вісім тисяч) грн. штрафу та 68000 (шістдесят вісім тисяч) грн. пені.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Центріндустрія (95022, Автономна Республіка Крим, м. Сімферополь, вул. Кечкеметська, 108, ідентифікаційний код 37143654) на користь Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України (01601, м. Київ, вул. Хрещатик, 50-Б, ідентифікаційний код 22873444) 2040 (дві тисячі сорок) грн. витрат зі сплати судового збору.
Видати накази після набрання судовим рішенням законної сили.
Дане рішення господарського суду Київської області набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його належного оформлення і підписання та може бути оскаржено в апеляційному порядку.
Суддя Ю.В. Подоляк
Дата підписання рішення 09.02.2017.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2017 |
Оприлюднено | 16.02.2017 |
Номер документу | 64679335 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Подоляк Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні