Рішення
від 30.01.2017 по справі 703/4028/16-ц
СМІЛЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 703/4028/16

2/703/228/17

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30.01.2017 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:

головуючого-судді Калашника В.П.

за участю секретаря Холодняк Л.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Сміла цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Тернівської сільської ради Смілянського району про визнання права власності на спадкове майно,

установив:

1 вересня 2011 року помер ОСОБА_1, після смерті якого відкрилась спадщина на земельну ділянку площею 4,66 га, розташовану в адмінмежах Тернівської сільської ради Смілянського району.

Спадкоємцем по закону на майно померлого є його син ОСОБА_1

Позивач, посилаючись на те, що він прийняв спадщину після смерті батька, так як постійно проживав з ним до дня його смерті, але нотаріус не може видати йому свідоцтво про право власності в зв'язку з відсутністю правовстановлюючих документів, звернувся до суду і просить визнати за ним право власності на земельну ділянку.

Сторони в судове засідання не з'явилися, надавши заяви, в яких просять розглянути справу без їх участі. Представник позивача позовні вимоги підтримав, представник відповідача їх визнав.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що після смерті ОСОБА_1, 1 вересня 2011 року, відкрилась спадщина на земельну ділянку площею 4,66 га, розташовану в адмінмежах Тернівської сільської ради Смілянського району, що підтверджується свідоцтвом про смерть та державним актом на право власності на земельну ділянку від 10 вересня 2004 року.

Після смерті спадкодавця спадщину прийняв позивач, оскільки постійно проживав разом з ним на час її відкриття, що підтверджується довідкою виконкому Тернівської сільської ради Смілянського району від 8 квітня 2016 року № 147.

З повідомлення нотаріуса від 8 грудня 2016 року вбачається, що після смерті ОСОБА_2 з заявами про прийняття або відмову від спадщини ніхто не звертався, спадкова справа не заводилась.

Згідно ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо він не заявив про відмову від неї. Відповідно до ч. 5 цієї ж статті незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу її відкриття, а тому суд вважає за можливе визнати за позивачем право власності на земельну ділянку, що залишилася після смерті батька.

На підставі викладеного, ст. 1258, 1261, 1268 ЦК України, керуючись ст. 60, 109, 213, 215 ЦПК України, суд,

вирішив:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 4,66 га, розташовану в адмінмежах Тернівської сільської ради Смілянського району Черкаської області, кадастровий номер 7123789200:02:001:0094 згідно державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ № 162086 від 10 вересня 2004 року, виданого на ім'я ОСОБА_2

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Черкаської області через Смілянський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення апеляційної скарги.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження, а в разі оскарження - після розгляду справи апеляційним судом, якщо воно не буде скасовано.

Головуючий: В. П. Калашник

СудСмілянський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення30.01.2017
Оприлюднено16.02.2017
Номер документу64700891
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —703/4028/16-ц

Рішення від 30.01.2017

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Калашник В. П.

Ухвала від 16.11.2016

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Калашник В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні