ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01032, м. Київ - 32, вул. С. Петлюри 16 тел. 235-24-26
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви без розгляду
"13" лютого 2017 р. Справа № 911/401/17
до відповідача приватного підприємства «Екомерс» (07353, Київська обл., Вишгородський район, с. Старі Петрівці, вул. Польова, буд. 5, код 32786296),
про стягнення 10 420,09 грн.
ВСТАНОВИВ:
позивач – Регіональне відділення Фонду державного майна України по місту Києву, звернувся до господарського суду Київської області з позовом від 10.05.2016 № 30-10/5162 до відповідача – приватного підприємства «Екомерс», в якому просить суд стягнути з відповідача 10 420,09 грн. боргу за договором оренди №3744 нерухомого майна, що належить до державної власності від 12.12.2006, з яких: 4 424,13 грн. орендна плата, 1 032,79 грн. пеня, 1 385,54 грн. інфляційні збитки, 132,72 грн. штраф та 3 444,91 грн. неустойка.
Крім того, позивачем подано клопотання, в якому позивач просить суд відстрочити йому сплату судового збору за подання позовної заяви до приватного підприємства «Екомерс» до ухвалення судового рішення у справі, оскільки у позивача важке фінансове становище та відсутня можливість сплатити судовий збір.
Згідно із пунктом 4 частини першої ст. 63 Господарського процесуального кодексу України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо до позовної заяви не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Відповідно до пункту 3 частини першої ст. 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно положень частини 1 статті 9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, в порушення вищезазначених вимог, позивачем до позову доказів сплати судового збору не додано.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до позиції Пленуму Вищого господарського суду України, викладеної в пункті 3.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 № 7 «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України», клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Позивачем не подано достовірних документальних доказів на підтвердження існування обставин, які б об'єктивно свідчили про неможливість позивачу виконати вимоги Закону та сплатити судовий збір в розмірі 1600,00 грн.
Слід зазначити, що дії суду при розгляді клопотання про відстрочення сплати судового збору повинні здійснюватись з дотриманням принципів рівності та збалансованості інтересів сторін. Господарському суду надано право, а не покладено обов'язок у будь-якому випадку задовольняти клопотання учасників судового процесу про відстрочення сплати судового збору. Тобто вказана норма є суб'єктивною та застосовується лише у випадку, коли заявник надасть дійсно переконливі докази скрутного матеріального становища, яке перешкоджає йому виконати свій процесуальний обов'язок та сплатити судовий збір у встановленому порядку та розмірі. Розглянувши вказане клопотання, враховуючи всі обставини даної справи, зокрема суму судового збору, та недостатність доказів на підтвердження неможливості сплати судового збору Регіональним відділенням ФДМУ по місту Києву, а також, враховуючи конституційний принцип рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом, суд робить висновок про те, що клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Відповідно неподання позивачем належних та допустимих доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі є підставою для повернення позовної заяви без розгляду на підставі пункту 4 частини першої статті 63 Господарського процесуального кодексу України.
Враховуючи вищевикладене та керуючись пунктом 4 частини першої, частиною третьою статті 63, статтею 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору відхилити.
Позовну заяву від 10.05.2016 № 30-10/5162 Регіонального відділення Фонду державного майна України по місту Києву разом з доданими до неї документами (всього на 42 аркушах, в тому числі оригінали: опису вкладення у цінний лист від 13.05.2016, фіскального чеку «Укрпошта» від 13.05.2016 № 6490 та поштового конверту, в якому надійшли матеріали позовної заяви) повернути заявнику без розгляду.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.
Суддя О.В. Конюх
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2017 |
Оприлюднено | 17.02.2017 |
Номер документу | 64713171 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Конюх О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні