Ухвала
від 13.02.2017 по справі б-39/144-10
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"13" лютого 2017 р.Справа № Б-39/144-10

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Міньковського С.В.

(без виклику сторін)

розглянувши заяву про заміну сторони (кредитора)

по справі за заявою ТОВ "Гавас-52", м. Харків

до ПП "Федорівське-CГ", с. Федорівка

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

До господарського суду надійшла заява Харківського приміського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про заміну кредитора у справі - Харківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області з сумою кредиторських вимог 38957,40 грн.

Розглянувши матеріали справи, заяву про заміну сторони по справі, суд встановив наступне.

Постановою суду від 01.06.2011 року Приватне підприємство "Федорівське-СГ" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ухвалою суду від 17.11.2014 року усунуто від виконання обов'язків ліквідатора Фоміна Г.В. та призначено нового ліквідатора ПП "Федорівське-СГ" арбітражного керуючого Панасюка І.В., зобов'язавши його вжити заходів щодо завершення ліквідаційної процедури.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 22 лютого 2011 року затверджено реєстр вимог кредиторів відповідно до якого визнані вимоги управління Пенсійного фонду України в Нововодолазькому районі Харківської області, що складають 38957,40 грн., з яких 37702,05 грн. (основна заборгованість) - 2 черга задоволення вимог кредиторів, 1211,03 грн. (неустойка) - 6 черга задоволення вимог кредиторів.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 13.05.2016 року у справі № Б- 39/144-10 здійснена заміна кредитора - управління Пенсійного фонду України в Нововодолазькому районі Харківської області на його правонаступника Харківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області.

У відповідності до п.1 ст.5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання боржника банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, ГПК України, іншими законодавчими актами України.

Згідно ч. 51 постанови Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18.12.09 р. "Про судову практику в справах про банкрутство", законом не передбачено заборони на перехід прав кредиторів за грошовими зобов'язаннями до іншої особи у провадженні у справі про банкрутство. Особа, до якої перейшли права кредитора під час провадження у справі про банкрутство, отримує статус учасника провадження відповідно до абзацу двадцять другого статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Заміна кредитора у зобов'язанні не впливає на права та обов'язки боржника і не потребує його згоди, якщо така згода не передбачена договором або законом.

Проте, з наданих заявником суду документів вбачається, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 року № 988 "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" Харківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області перейменовано на Харківське приміське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області, про що внесено відповідний запис в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Згідно приписів ст. 25 Господарського процесуального кодексу України єдиною підставою процесуального правонаступництва є припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації. Проте, перейменування сторони не є підставою для реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення). Якщо після порушення провадження у справі змінилось найменування сторони і цю зміну зареєстровано в установленому порядку, сторона повинна подати до суду відповідні документи про державну реєстрацію змін в установчих документах.

Отже, враховуючи, що підстави для здійснення заміни кредитора відсутні, суд відмовляє в задоволенні заяви Харківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області та зобов'язує ліквідатора врахувати перейменування кредитора у справі про банкрутство ПП "Федорівське-СГ" та внести відповідні зміни до реєстру вимог кредиторів.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 1-16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ч. 51 постанови Пленуму Верховного Суду України № 15 від 18.12.09 р. "Про судову практику в справах про банкрутство", ст.ст. 25, 86 ГПК України:

УХВАЛИВ:

1. Відмовити в задоволенні заяви Харківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про заміну кредитора у справі.

2. В зв'язку з перейменуванням кредитора - Харківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області на Харківське приміське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області, зобовязати ліквідатора врахувати перейменування кредитора у справі про банкрутство Приватного підприємства "Федорівське-СГ" та внести відповідні зміни до реєстру вимог кредиторів.

3. Ухвалу направити ліквідатору, заявнику.

Суддя Міньковський С.В.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення13.02.2017
Оприлюднено15.02.2017
Номер документу64713533
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —б-39/144-10

Ухвала від 01.03.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 06.02.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 23.11.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 28.09.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 04.07.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 18.05.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 23.03.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 16.02.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 13.02.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 12.01.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні