ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
13 лютого 2017 р. Справа № 802/2346/16-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бошкової Юлії Миколаївни, розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом: Жмеринської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області
до: товариства з обмеженою відповідальністю "Жмеринський м'ясокомбінат"
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулась Жмеринська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю "Жмеринський м`ясокомбінат" про надання дозволу на погашення податкового боргу за рахунок заставного майна боржника.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем станом на дату звернення до суду рахується податковий борг в сумі 56417,27 грн. Разом із тим, враховуючи, що вказана заборгованість в добровільному порядку відповідачем не погашена, а вжиті Жмеринською ОДПІ заходи для погашення податкового боргу за рахунок коштів боржника позитивного результату не дали, позивач вимушений звернутись до суду з вимогою про надання дозволу на погашення цієї суми податкового боргу за рахунок майна, що перебуває в податковій заставі в розмірі 56417,27 грн.
Представник позивача у судове засідання не прибув. В матеріалах справи міститься клопотання про розгляд даної справи без його участі, при цьому зазначено, що позов підтримує у повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання також не прибув. На адресу суду від нього повернувся конверт з відміткою "організації не існує".
Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до ч. 4 статті 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Частиною 6 статті 128 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Таким чином, суд вважає за можливе провести розгляд справи в порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, оцінивши докази, які є у справі, суд приходить до переконання, що заявлений адміністративний позов підлягає частковому задоволенню з огляду на наступне.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю "Жмеринський м`ясокомбінат" перебуває на обліку у Жмеринській ОДПІ та являється платником податків і зборів передбачених ПК України.
Як слідує із матеріалів справи, постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 15.08.2016 року в адміністративній справі №802/1089/16-а задоволено позовні вимоги Жмеринської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Жмеринський м`ясокомбінат" податкового боргу в сумі 50246, 79 грн. Постанова набрала законної сили.
На виконання вищезазначеної постанови було видано виконавчий лист №802/1089/16-а від 15.08.2016 року.
Відповідно до постанови від 30.01.2017 року у справі №802/2349/16-а також задоволено позовні вимоги Жмеринської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Жмеринський м`ясокомбінат" податкового боргу в сумі 6170,48 грн. На час розгляду даної справи постанова не набрала законної сили.
На виконання судового рішення Жмеринською ОДПІ виставлялись інкасові доручення до банківських установ на суму 50246,79 грн., однак повертались без виконання на адресу позивача, у зв'язку із відсутністю коштів на рахунках відповідача, закриттям рахунку платника, арештом коштів іншим виконавчим документом, невірним зазначенням коду банку платника.
В загальному податковий борг складає 56417, 27 грн., в тому числі податок на додану вартість – 50246,79 грн., земельний податок з юридичних осіб – 6170,48 грн., який підтверджується даними інтегрованої картки платника з податку на додану вартість, довідкою Жмеринської ОДПІ від 12.12.2016 року.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
В силу п. 88.1 ст. 88 ПК України, з метою забезпечення виконання платником податків своїх обов'язків, визначених цим Кодексом, майно платника податків, який має податковий борг, передається у податкову заставу.
Право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому (п.89.2. ст.89 ПК України).
У відповідності до п.89.3 ст.89 ПК України майно, на яке поширюється право податкової застави, оформлюється актом опису. Акт опису майна, на яке поширюється право податкової застави, складається податковим керуючим у порядку та за формою, що затверджені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Згідно з п.89.5. ст.89 ПК України у разі якщо на момент складення акта опису майно відсутнє або його балансова вартість менша від суми податкового боргу, право податкової застави поширюється на інше майно, на яке платник податків набуде право власності у майбутньому до погашення податкового боргу в повному обсязі.
Пунктом 89.8 ст. 89 ПК України передбачено, що контролюючий орган зобов'язаний безоплатно зареєструвати податкову заставу у відповідному державному реєстрі.
Судом встановлено, що податковим керуючим відповідно до акту опису майна № 17-23-2014 від 25.09.2015 року описано майно відповідача на загальну суму 1500,00 грн. Вказане майно зареєстровано у державному реєстрі обтяжень рухомого майна 29.09.2015 року номер запису про обтяження: 15518733, про що свідчить Витяг про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна № 47969210.
Пунктом 95.3 ст. 95 ПК України передбачено, що контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
У позовній заяві позивач просить суд надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу (56417,27 грн.) за рахунок майна платника, що перебуває у податковій заставі.
Однак, постанова Вінницького окружного адміністративного суду від 30.01.2017 року у справі №802/2349/16-а, відповідно до якої стягнуто податковий борг в сумі 6170,48 грн. не набрала законної сили та відповідно на цю суму не направлялись інкасові доручення до банківських установ.
Зважаючи на те, що матеріалами справи підтверджено факт здійснення Жмеринською ОДПІ заходів по стягненню коштів з рахунків ТОВ "Жмеринський м'ясокомбінат" у банках на суму податкового боргу у розмірі 50246,79 грн., шляхом направлення інкасових доручень до банківських установ, а також факт опису майна платника податків у податкову заставу, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення адміністративного позову Жмеринської ОДПІ шляхом надання останній дозволу на погашення податкового боргу ТОВ "Жмеринський м'ясокомбінат" за рахунок майна відповідача, що перебуває у податковій заставі на суму податкового боргу у розмірі 50246,79 грн.
Згідно зі ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, відповідно до положень ст. 94 КАС України, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Надати дозвіл на погашення податкового боргу товариства з обмеженою відповідальністю "Жмеринський м`ясокомбінат" (код ЄДРПОУ 13302458) в сумі 50246 (п'ятдесят тисяч двісті сорок шість) гривень 79 (сімдесят дев'ять) копійок за рахунок майна, що перебуває в податковій заставі згідно акту опису майна від 25.09.2015 року № 17-23-2014.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Бошкова Юлія Миколаївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2017 |
Оприлюднено | 21.02.2017 |
Номер документу | 64749346 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Бошкова Юлія Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні