ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 лютого 2017 року Справа № 808/155/17 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нестеренко Л.О., при секретарі судового засідання Фесик А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за заявою Мелітопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнеслідер»
про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
12.01.2017 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Мелітопольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Запорізькій області ( далі - позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнеслідер» (далі - відповідач) про стягнення податкового боргу.
Згідно з уточненою позовною заявою позивач просить стягнути з відповідача податковий борг на суму 6231,65 грн., який складається з боргу з податку по орендній платі з юридичних осіб. Позовні вимоги обґрунтовує Податковим кодексом України. Зазначає, що заборгованість виникла внаслідок несплати відповідачем податкових зобов'язань, нарахованих на підставі самостійно визначених зобов'язань, поданих в декларації. Просить позов задовольнити.
Позивач у судове засідання не з'явився, направив суду клопотання про розгляд справи без його участі. На заявлених уточнених вимогах наполягає.
Відповідач у судове засідання не з'явився. Про дату та час розгляду справи був повідомлений судом належним чином шляхом направлення на адресу відповідача поштової кореспонденції з рекомендованим повідомленням про вручення, яке повернулось на адресу суду з відміткою пошти организация не зарегистрирована .
Відповідно до ч.4 ст.33 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються, юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.
За приписами ч.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
З аналізу наведених норм КАС України, суд вважає, що судова повістка вручена відповідачу належним чином.
Відповідно до ст.41 КАС України, у зв'язку із неявкою у судове засідання сторін фіксація судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
На підставі викладеного, суд вважає за можливе розглянути справу за наявними у ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «Бізнеслідер» (ЄДРПОУ 33986290) згідно із Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, копія якого міститься в матеріалах справи, зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності та знаходиться за адресою: 69035, Запорізька область, м. Запоріжжя, Вознесенівський район, вул. Лермонтова, буд. 14. Основний вид діяльності : Виробництво інших меблів (КВЕД : 31.09).
На момент подання позову до суду за відповідачем рахується податковий борг на загальну суму 11745,65 грн.
Заборгованість виникла на підставі наступного:
Відповідно до п.п.14.1.147. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, плата за землю - обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності;
Відповідно до п. 288.7 ст. 288 Податкового кодекс у України, податковий період, порядок обчислення орендної плати за землю, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу.
Відповідно до п. 285.1 ст. 285 Податкового кодексу України 285.1. базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
Відповідно до п. 268.2 ст. 286 Податкового кодекс ^ України 286.2. платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Відповідно до п. 287.3. ст. 287 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Боржник самостійно визначив податкові зобов'язання та подав до Мелітопольської ОДПІ податкову декларацію за 2014 рік з орендної плати за землю (земельний податок та/або орендна плата на земельні ділянки державної або комунальної власності) № НОМЕР_1 від 18.02.2014 року, згідно якої річна сума орендної плати, яка підлягає сплаті становить - 21117,71 грн., згідно розбивки рівними частками з січня по листопад - 1759,81 грн., у грудні - 1759,80 грн.
Боржник самостійно визначив податкові зобов'язання та подав до Мелітопольської ОДПІ податкову декларацію за 2015 рік з орендної плати за землю (земельний податок та/або орендна плата на земельні ділянки державної або комунальної власності) № НОМЕР_2 від 18.02.2015 року, згідно якої річна сума орендної плати, яка підлягає сплаті, становить - 26376,02 грн., згідно розбивки рівними частками з січня по листопад - 2198,00 грн., за грудень - 2198,02 грн.
Боржник самостійно визначив податкові зобов'язання та подав до Мелітопольської ОДПІ податкову декларацію за 2016 рік з орендної плати за землю (земельний податок та/або орендна плата на земельні ділянки державної або комунальної власності) № НОМЕР_3 від 19.02.2016 року, згідно якої річна сума орендної плати, яка підлягає сплаті, становить - 37796,84 грн., згідно розбивки рівними частками з січня по листопад - 3149,74 грн., за грудень - 3149,70 грн.
Також боржнику нарахована пеня у розмірі 2780,10 грн.
Згідно наданої до суду уточненої позовної заяви від 06.02.2017 вх. № 3138, у зв'язку з частковим погашенням заборгованості, сума податкового боргу складає 6231,65 грн., яка складається з податку з орендної плати з юридичних осіб.
Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Відповідно пункту 57.1. статті 57, Податкового Кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно п. 57.2 ст. 57 Податкового кодексу України У разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків з причин, не пов'язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі та в статті 297 Митного кодексу України, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.
Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового Кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
З метою погашення податкового боргу, Мелітопольською ОДПІ було сформовано податкову вимогу № 19-23 від 08.04.2015 року на суму 4525,09 грн. та отримано 13.04.2015 року керівником підприємства - ОСОБА_1
Доказів оскарження зазначеної податкової вимоги в адміністративному або судовому порядку відповідачем не надано.
Відповідно до Порядку направлення органами доходів і зборів податкових вимог платникам податків , затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 10 жовтня 2013 року № 576, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 жовтня 2013 р. за № 1840/24372 податкова вимога складається з двох частин - корінець податкової вимоги та частини, що направляється платнику податків.
Крім того, відповідно до п.п. 4.5 зазначеного Порядку, структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції в день отримання податкової вимоги від податкового керуючого, надсилає (вручає) податкову вимогу платнику податків, при цьому корінець податкової вимоги залишається в органі доходів і зборів та долучається до справи платника податків.
Відповідно до пункту 95.2. статті 95 Податкового кодексу, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до пункту 59.5. статті 59 Податкового кодексу, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Згідно з підпунктом. 14.1.137 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України;
Згідно з підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
За правилами ч.ч. 1,6 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Доказів сплати податкового боргу у повному обсязі ані позивач ані відповідач до суду не надали.
На підставі викладеного, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 41,94,122,158 - 163,164,167 КАС України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнеслідер» (код ЄДРПОУ 33986390) податковий борг з орендної плати з юридичних осіб в сумі 6231 (шість тисяч двісті тридцять одна) грн. 65 коп. на р/р 33215812700018, УК у Якимівському районі/Кирилівка/, код 37997243, банк - ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, код платежу 18010600.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.О. Нестеренко
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.02.2017 |
Оприлюднено | 21.02.2017 |
Номер документу | 64750028 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Нестеренко Людмила Олексіївна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Нестеренко Людмила Олексіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні