Справа № 755/3591/16-к
№ 1-кс/755/818/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 лютого 2017 року слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва Сазонова М.Г., при секретарі Євсєй Ю.М., за участі слідчого Гончарука А.П., розглянувши клопотання про надання дозволу на проведення позапланової документальної виїзної перевірки, у кримінальному провадженні №12016100040000951 від 22 січня 2016 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВ Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції України в м. Києві Гончарук А.П. звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим з прокурором Київської місцевої прокуратури №4Шевченком П.М., про призначення позапланової документальної виїзної перевірки ТОВ Аксіон ЛТД з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства і правильності нарахування та сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) по взаємовідносинам із ПП Ахілес Груп , ТОВ Гейзер-Сервіс , ТОВ Клімат Голд , ТОВ Ремонтно-будівельна установа , ТОВ Віст , за період 2015-2016 років, проведення якої доручити працівникам ГУ ДФС у м. Києві.
Клопотання мотивовано тим, що у провадженні слідчого відділу Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції України в місті Києві перебувають матеріали досудового розслідування, зареєстрованого в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №12016100040000951 від 22 січня 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_3, перебуваючи на посаді директора товариства з обмеженою відповідальністю Аксіон ЛТД та будучи службовою особою, склав та видав завідомо неправдиві офіційні документи, за наступних обставин.
Згідно протоколу № 1 зборів власників товариства з обмеженою відповідальністю Аксіон ЛТД від 19 травня 2015 року, ОСОБА_3 призначений на посаду директора зазначеного товариства.
Відповідно до п. 12 статуту ТОВ Аксіон ЛТД (ЄДРПОУ 38919653) затвердженого протоколом загальних зборів учасників товариства від 21 травня 2015 року та зареєстрованого Реєстраційною службою головного управління юстиції у місті Києві за № 00701050008051398 від 26.05.2015, виконавчим органом товариства є директор, який призначається загальними зборами учасників.
Статутом ТОВ Аксіон ЛТД встановлено, що товариство для досягнення мети своєї статутної діяльності має право укладати угоди, набувати майнових і особистих немайнових прав і нести обов'язки, здійснювати виробничу, комерційну, посередницьку, виставкову та іншу господарську діяльність, яка не суперечить чинному законодавству України та статуту. Директор товариства: розробляє поточні плани діяльності товариства, затверджує штатний розклад і посадові оклади співробітників, ціни на продукцію і тарифи, приймає на роботу і звільняє з роботи співробітників товариства, вирішує інші питання поточної діяльності товариства.
Директор товариства має право: підписувати фінансові документи від імені товариства, розпоряджатися майном товариства в межах, що визначені загальними зборами учасників товариства, без довіреності діяти від імені товариства, репрезентувати його у всіх установах, підприємствах і організаціях, здійснювати юридичні акти, видавати довіреності, відкривати в банках поточні рахунки, здійснювати інші дії, спрямовані на досягнення цілей товариства в межах його компетенції.
Враховуючи наведене ОСОБА_3 був наділений організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями і тому був службовою особою.
28 грудня 2015 року між комунальним підприємством Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва (замовник) в особі виконуючого обов'язки директора - ОСОБА_4 та TOB Аксіон ЛТД (підрядник) в особі директора - ОСОБА_3 укладено договір № 59 Про закупівлю робіт за державні кошти , щодо виконання робіт з реконструкції будівлі під центр надання адміністративних послуг на Харківському шосе, 18 в м. Києві, код ДСТУ БД.1.1-1:2013.
Згідно з умовами вказаного договору підрядник за завданням замовника зобов'язується на свій ризик виконати роботи, а замовник зобов'язується прийняти виконані роботи та оплатити їх вартість. Розрахунки між сторонами проводяться на підставі підписаних ними актів здачі-приймання виконаних робіт та обладнання за типовими формами КБ-2в та КБ-3. Після закінчення робіт, або їх частини, виконавець передає замовнику фактично виконані роботи та акт виконаних робіт (ф. КБ-2в, та ф. КБ-3), який є підставою для розрахунку за виконану роботу. Разом з актом виконаних робіт підрядник надає замовнику товарні накладні на використані матеріали, акти прихованих робіт, виконавчу документацію, паспорти на обладнання.
В подальшому, у невстановлений досудовим розслідуванням час у ОСОБА_3 виник злочинний умисел, спрямований на внесення до офіційних документів - актів приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2В №1,2,3,4,5 за грудень 2015 року, завідомо неправдивих відомостей в частині обсягу та переліку виконаних робіт з метою подальшого безпідставного та незаконного отримання грошових коштів від комунального підприємства Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва в якості сплати за нібито виконані роботи згідно умов договору № 59 від 28.12.2015.
Так, 30.12.2015 ОСОБА_3 реалізуючи свій злочинний умисел направлений на внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, з метою безпідставного та незаконного отримання державних грошових коштів за нібито виконані роботи, перебуваючи на посаді директора ТОВ Аксіон ЛТД , використовуючи своє службове становище, у невстановлені досудовим розслідуванням час та місці, діючи умисно та усвідомлюючи протиправність своїх дій, будучи достовірно обізнаним із Правилами визначення вартості будівництва затвердженими наказом Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства від 05 липня 2013 року № 293, умовами виконання договору № 59 від 28.12.2015 Про закупівлю робіт за державні кошти , в тому числі в частині виконання робіт та їх оплати, графіком виконання загально-будівельних робіт, знаючи про неможливість виконання товариством робіт зазначених у договорі в період між 28.12.2015 до 30.12.2015, вніс до офіційних документів - актів № 1-5 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2В за грудень 2015, завідомо недостовірні відомості, щодо обсягів виконаних робіт у порівнянні з фактично виконаними будівельними роботами.
Так, ОСОБА_3 у в акт № 1 приймання виконаних робіт були внесені завідомо неправдиві відомості про роботи, які фактично виконані не були, а саме: ремонт поверхні цегляних стін при глибині забиття в 1 цеглину в обсязі 200 м2, улаштування стяжок цементних товщ. 20 мм в обсязі 536 м2, включені матеріали, вартість та обсяг яких не підтверджені видатковими накладними - 537,71 м2 підвісної стелі Armstrong, 18880,8 кг., суміші сухої штукатурної МП-75, 241 м2 підлог гладких неглазурованих багатобарвних квадратних та прямокутних, 1 228,71 кг суміші Cerezit СМ 11, 47,26 л ґрунтовки Cerezit СТ 14, в акті приймання виконаних робіт за грудень 2015 №2 з 43 позицій фактично підтверджено тільки 7, а саме: повітроводи 0,55 мм замість 102 м2 - 43,98 м2; повітроводи 0,7мм замість 240 м2 - 46,54 м2; утеплювач Пенофол замість 380 м2 - 282,01 м2; кондиціонер касетний NTSI 18 (в комплекті) замість 3 шт - 2 шт. В акти приймання виконаних робіт за грудень 2015 №3 та №4 включено вартість матеріалів, які фактично відсутні на об'єкті та не підтверджені видатковими накладними. В акті приймання виконаних робіт за грудень 2015 №5 з включених 44 позицій вартості матеріалів фактично підтверджено 3, а саме: 1 ящик переключення ЯРП з рубильником, 1 щит металевий ЦМП-4-0,36, 2 щитка металевих 12 поз. Інші матеріали на об'єкті відсутні. В акті передачі обладнання на суму 583 032,92 грн (з ПДВ) з 44 позицій обладнання фактично на об'єкті знаходиться металоконструкція шафи постійного струму типу ШШР 200х1100х800 - 1 шт.
Відповідно до пунктів 1 та 2 статті 9 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні акти приймання виконаних будівельних робіт (ф.№КБ-2в) містять відповідні реквізити і є первинними документами, що фіксують факт здійснення господарської операції, тобто є офіційними документами.
Внісши до офіційних документів - актів № 1-5 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2В за грудень 2015, завідомо неправдиві відомості про обсяг виконаних робіт, ОСОБА_3 посвідчив факт, що має юридичне значення, надавши зазначеному документу статусу офіційного.
В ході вивчення інформації про рух коштів по рахунку TOB Аксіон ЛТД , яка була вилучена на підставі ухвали слідчого судді Дніпровського районного суду м. Києва встановлено, товариство після отримання коштів від комунального підприємства Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Дніпровського району м. Києва перераховувала кошти на ПП Ахілес Груп , ТОВ Гейзер-Сервіс , ТОВ Клімат Голд , ТОВ Ремонтно-будівельна установа , ТОВ Віст . В ході відпрацювання зазначених товариств, їх місця знаходження встановити не виявилось можливим, у зв'язку із тим, що за місцем реєстрації вони не перебувають. Враховуючи зазначене, є всі підстави вважати, що з метою мінімізації податкових зобов'язань, службові особи ТОВ Аксіон ЛТД скористувались послугами з мінімізації податкового навантаження, та відобразили в податковій звітності, підприємство з ознаками фіктивності ПП Ахілес Груп , ТОВ Гейзер-Сервіс , ТОВ Клімат Голд , ТОВ Ремонтно-будівельна установа , ТОВ Віст .
Таким чином, у слідства є вагомі підстави вважати господарські операції між ТОВ Аксіон ЛТД та ПП Ахілес Груп , ТОВ Гейзер-Сервіс , ТОВ Клімат Голд , ТОВ Ремонтно-будівельна установа , ТОВ Віст є нікчемними (фіктивними).
У зв'язку з цим, з метою підтвердження або спростування господарських операцій між ТОВ Аксіон ЛТД та ПП Ахілес Груп , ТОВ Гейзер-Сервіс , ТОВ Клімат Голд , ТОВ Ремонтно-будівельна установа , ТОВ Віст , можливого відшкодування завданих державі збитків посадовими особами ТОВ Аксіон ЛТД та невстановленими слідством особами, які діяли від імені ПП Ахілес Груп , ТОВ Гейзер-Сервіс , ТОВ Клімат Голд , ТОВ Ремонтно-будівельна установа , ТОВ Віст , виникла необхідність у проведенні документальної виїзної позапланової перевірки ПРАТ ГЗФ "КРАСНОЛУЦЬКА .
Відповідно до п. 11.1.78 ст. 78 Податкового кодексу України (зі змінами та доповненнями) документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності отриманого рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки. Іншим способом, ніж призначити документальну позапланову перевірку ТОВ Аксіон ЛТД підтвердити порушення податкового законодавства при здійсненні господарських операціях із ПП Ахілес Груп , ТОВ Гейзер-Сервіс , ТОВ Клімат Голд , ТОВ Ремонтно-будівельна установа , ТОВ Віст , неможливо.
Вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, заслухавши пояснення слідчого, який підтримав клопотання, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання не є обґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Так, на обґрунтування своєї правової позиції, слідчий посилається на п.п. 78.1.11 п. 78.1 ст.78 Податкового кодексу України, згідно якого документальна позапланова перевірка здійснюється на підставі рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки.
Разом з тим, слідчим у клопотання належним чином не обгрунтовано підстав для проведення перевірки, не вказано за який період підлягає перевірці вказане товариство, не зазначено дати початку і закінчення перевірки.
Крім цього, у відповідності до ч.2 ст.84, ч.1 ст. 89 КПК України акти перевірок є процесуальним джерелом доказів у кримінальному провадженні, отже ініціювання слідчим позапланової перевірки має спрямовуватися на збір доказів з метою доведення факту вчинення кримінальних правопорушень, відомості про які внесені до єдиного реєстру досудових розслідувань, та обставин, що мають значення для кримінального провадження.
З наданих слідчому судді матеріалів вбачається, що досудове розслідування ведеться за фактом складання та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів.
Водночас, слідчий просив призначити позапланову документальну перевірку ТОВ Аксіон ЛТД з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства і правильності нарахування та сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) по взаємовідносинам із ПП Ахілес Груп , ТОВ Гейзер-Сервіс , ТОВ Клімат Голд , ТОВ Ремонтно-юудівельна установа , ТОВ Віст , за період 2015-2016 років, проведення якої доручити працівникам ГУ ДФС у м. Києві.
У той же час, як вбачається з витягу Єдиного реєстру досудових розслідувань в кримінальному провадженні №12016100040000951 від 22 січня 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України, внесені відомості за фактом складання та видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, та ч. 5 ст. 191 КК України - за фактом привласнення, розтрати майна чи заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.
Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку, що обставини, які свідчать про необхідність проведення перевірки ТОВ "Аксіон ЛТД" слідчим викладено формально, що в свою чергу, позбавляє слідчого суддю можливості повно та всебічно з'ясувати сукупність обставин, із якими закон пов'язує вирішення питання про проведення документальної перевірки, що є підставою для відмови у задоволенні клопотання.
Враховуючи викладене та керуючись ст.110 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання слідчого СВ Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції України в м. Києві Гончарука А.П. про надання дозволу на проведення позапланової документальної виїзної перевірки, у кримінальному провадженні №12016100040000951 від 22 січня 2016 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя М.Г.Сазонова
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2017 |
Оприлюднено | 20.02.2017 |
Номер документу | 64769244 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Сазонова М. Г.
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Сазонова М. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні