ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" лютого 2017 р. Справа № 809/194/17
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Григорука О.Б.,
при секретарі Дубінській І.В.,
за участю: представника позивача - ОСОБА_1, представник відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Тлумацького об'єднаного управління пенсійного фонду України в Івано-Франківській області до Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Корнів" про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з 01.09.2015 по 31.12.2016 в сумі 19354,93 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Тлумацьке об'єднане управління пенсійного фонду України в Івано-Франківській області звернулося до суду з адміністративним позовом до Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Корнів" про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з 01.09.2015 по 31.12.2016 в сумі 19354,93 грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що в порушення вимог чинного законодавства Сільськогосподарським виробничим кооперативом "Корнів" не відшкодовано понесених Тлумацьким об'єднаним управлінням пенсійного фонду України в Івано-Франківській області витрат на виплату пенсій за віком, призначених на пільгових умовах в сумі 19354,93 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві. Просив позов задовольнити повністю.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце судового розгляду відповідач був повідомлений належним чином.
Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якою передбачено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, - судом продовжено розгляд справи за відсутності відповідача.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши подані докази, судом встановлено наступне.
Сільськогосподарський виробничий кооператив "Корнів" зареєстрований як юридична особа, перебуває на обліку Тлумацького об'єднаного управління пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та є платником страхових внесків.
Як вбачається з матеріалів справи громадянці ОСОБА_2 з 21.01.2003 призначена та виплачується пенсія на пільгових умовах відповідно до пункту "ж" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначаються: принципи та структура системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню; перелік платників страхових внесків, їх права та обов'язки; порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків; стягнення заборгованості за цими внесками.
Згідно статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" визначено, що об'єктом оподаткування для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону (а це суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, зазначених вище, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади) крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
За змістом пункту 2 розділу ХV Прикінцеві положення Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди: особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення". У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
За правилами абзацу четвертого підпункту 1 пункту 2 розділу ХV Прикінцеві положення Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
В абзаці п'ятому цього ж підпункту зазначено, що виплата пенсій особам, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників, за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та особам, пенсії яким призначені відповідно до пунктів "в"-"е" та "ж" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", здійснюється до 1 січня 2005 року за рахунок коштів Пенсійного фонду, а з 1 січня 2005 року - за рахунок коштів Державного бюджету України до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону.
Отже, витрати на виплату та доставку пенсій особам, пенсії яким призначені відповідно до пункту ж статті 13 цього Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , покриваються підприємствами та організаціями. Слід зазначити, що вказана правова позиція висвітлена у постанові Верховного суду України від 07.07.2015 р. у справі №21-735а15.
Згідно протоколу №215 від 14.03.2003 загальний стаж ОСОБА_2 становить 22 роки, 3 місяці та 7 днів., разом з цим з довідки товариства з обмеженою відповідальністю "Корнів" ЛТД №18 від 03.03.2003 та розрахунку стажу вбачається, що ОСОБА_2 працювала тільки в сільськогосподарському виробництві по 12.03.2003 (а.с.7, 8, 20).
Відповідно до частини 1 статті 72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Суд звертає увагу на те, що постановою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21.10.2014 по справі №809/2507/14, яка набрала законної сили за результатом перегляду судом апеляційної інстанції, встановлено, що довідкою №18 від 03.03.2003 не підтверджується те, що станом на дату виходу на пенсію ОСОБА_2 працювала в товаристві з обмеженою відповідальністю "Корнів" ЛТД і виходила на пенсію за поданням останнього. Разом з цим, вказаною постановою суду встановлено обов'язок Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Корнів" здійснювати відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, призначеної на пільгових умовах ОСОБА_2.
Відповідно до пункту 6.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правлінн Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до пункту 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Пункт 6.8. Інструкції встановлює, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Отже, обов'язок визначення сум відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій покладено на позивача - Тлумацьке об'єднане управління пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, а відповідач зобов'язаний здійснити відшкодування зазначених витрат у розмірах визначених позивачем. Підставою для відшкодування підприємством органам Пенсійного фонду витрат на виплату та доставку пільгових пенсій є розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за відповідний період.
Однак, зобов'язань по сплаті фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, відповідачем у передбачені строки не виконано, сума зазначених витрат Тлумацькому об'єднаному управлінню пенсійного фонду України в Івано-Франківській області не відшкодована.
Відповідно до розрахунків сум заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Корнів" сума заборгованості по відшкодуванню Тлумацькому об'єднаному управлінню пенсійного фонду України в Івано-Франківській області відповідачем витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з 01.09.2015 по 31.12.2016 становить 19354,93 грн. Розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій відповідачу надіслані та ним отримані (а.с.9-19).
Отже, наявність вказаної заборгованості відповідача по невідшкодованих пільгових пенсіях підтверджується дослідженими у судовому засіданні розрахунком заборгованості, розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій та іншими матеріалами справи.
Враховуючи наведене, а також те, що вищевказана заборгованість на момент розгляду справи не сплачена, відповідних доказів, які б спростовували наявність заборгованості чи доводи позивача, - відповідачем не надано, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Тлумацького об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про стягнення з Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Корнів" заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі 19354,93 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Корнів" (код 02126691) на користь Тлумацького об'єднаного управління пенсійного фонду України в Івано-Франківській області (код 40385951) заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з 01.09.2015 по 31.12.2016 в сумі 19354 (дев'ятнадцять тисяч триста п'ятдесят чотири) грн. 93 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Григорук О.Б.
Постанова складена в повному обсязі 17.02.2017.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2017 |
Оприлюднено | 21.02.2017 |
Номер документу | 64799277 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Григорук О.Б.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Григорук О.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні