ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/1738/16
14 лютого 2017 р.м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
головуючої судді Дерех Н.В.
при секретарі судового засідання Заблоцька І.І.
за участю:
позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Тернопільського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області про зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (надалі позивач, ОСОБА_1О.) звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду із позовом до Тернопільського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області (надалі відповідач), в якому просить зобов'язати Тернопільський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області внести зміни до актового запису цивільного стану щодо актового запису про народження ОСОБА_1 № 18 від 09 травня 1959 року в графу мати ім'я Ганна замість записаного "Галина".
В судовому засіданні позивач та представник позивача позовні вимоги підтримали, просили їх задовольнити в повному обсязі. Вказали, що в актовому записі про народження позивача №18 від 09.05.1959 року помилково вказано ім'я матері "Галина" а не "Ганна" внаслідок чого у нього виникли проблеми з оформленням спадщини. Зазначили, що позивач звертався до Тернопільського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області для внесення змін до вказаного актового запису, однак йому в цьому було відмовлено та роз'яснено право звернутися з позовом до суду. Відтак просять в судовому порядку внести відповідні зміни.
Представник відповідача в судове засідання не прибув надіслав на адресу заяву про розгляд справи без його участі.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 народився 24 квітня 1959 року в селі Баворів Тернопільського району Тернопільської області, про що 09 травня 1959 року Баворівською сільською радою Тернопільського району Тернопільської області складено актовий запис про народження №18.
Як вбачається із даного акту, у "відомостях про матір" в графі "прізвище, власне ім"я, по батькові" вказано "Гевко Галина Іванівна".
Для оформлення спадщини позивач звернувся до Тернопільської районної державної нотаріальної контори для оформлення спадкових прав, однак йому роз'яснили, що для оформлення спадкового майна необхідно внести зміни в документи, а саме - в свідоцтво про народження серії І-УР № 872771 видане 21.12.1959 року для підтвердження факту родинних відносин, а саме, що померла особа є матір'ю позивача .
В подальшому ОСОБА_1 звернувся з заявою до Тернопільського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області з заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану про народження №18 від 09.05.1959 року, однак висновком №105/2.1-05.6-04 позивачу було відмовлено та роз'яснено право звернутися з позовом до суду.
Правовідносини, пов'язані з проведенням державної реєстрації актів цивільного стану, внесенням до актових записів цивільного стану змін, їх поновленням і анулюванням, визначення засад діяльності органів державної реєстрації актів цивільного стану регулюються положеннями Закону України Про державну реєстрацію актів цивільного стану від 01.07.2010 року за № 2398-VI (надалі по тексту - Закон №2398-VІ).
Статтею 6 Закон № 2398-VІ зазначено, що відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.
Статтею 22 Закону №2398-VІ закріплено можливість звернення до суду щодо оскарження відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану.
Зміни і доповнення до актового запису цивільного стану здійснюються відповідно до Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України N 96/5 від 12.01.2011 року (надалі по тексту - Правила), внесення змін, доповнень до актових записів цивільного стану, які складено в державних органах реєстрації актів цивільного стану України, у випадках, передбачених чинним законодавством, за наявності достатніх підстав і за відсутності спору між заінтересованими особами провадиться державними відділами реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції. Відмова органів державної реєстрації актів цивільного стану у внесенні змін до актових записів цивільного стану, їх поновленні та анулюванні може бути оскаржена в судовому порядку.
Відповідно до п. 2.13.2. вказаних Правил, підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є: постанова адміністративного суду.
Згідно п. 2.15.9 Правил висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану складається: якщо під час державної реєстрації акту цивільного стану були допущені помилки (перекручення, пропуск відомостей, окремих слів або граматичні помилки чи вказані неправильні відомості).
Відповідно до п. 2.13.12. Правил, внесення змін до актових записів цивільного стану можливе також і в інших окремих випадках, якщо це не суперечить чинному законодавству України.
Згідно п. 2.16.7. цих Правил зазначено, що на підставі рішення суду про внесення змін, доповнень або виправлень в актові записи цивільного стану вносяться відповідні зміни, які зазначені в рішенні суду.
Згідно ст. 28 Цивільного кодексу України (надалі по тексту - ЦК України) фізична особа набуває прав та обов'язків і здійснює їх під своїм ім'ям. Ім'я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по-батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить.
При вирішенні спору суд враховує, що згідно копії свідоцтва про народження матері позивача ОСОБА_3 серії ЯР№313334 в графі "ім"я та по батькові " вказано "Ганна Іванівна". Також, згідно свідоцтва про одруження батьків позивача ОСОБА_4 та ОСОБА_3 серії ЯУ №927336 у "відомостях про наречену" вказано "Рець Ганна Іванівна", у паспорті громадянина України матері позивача таж вказано ім'я "Ганна" та відповідно до свідоцтва про смерть матері позивача серії І-ИД №204066 в графі "ім'я" вказано "Ганна".
Вище значені обставини свідчать про те, що у актовому записі про народження №18 складеного 09 травня 1959 року Баворівською сільською радою Тернопільського району Тернопільської області на ОСОБА_4 допущено помилку у "відомостях про матір" в графі прізвище, власне ім'я, по батькові , так як власне ім'я матері ОСОБА_4 Ганна а не Галина .
Згідно з ч.1 ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до переконання, що для захисту прав, свобод та інтересів позивача слід зобов'язати Тернопільський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області внести зміни до актового запису №18 від 09.05.1959 року про народження ОСОБА_1.
Керуючись ст.ст. 94, 158-167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Зобов'язати Тернопільський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області внести зміни в актовий запис про народження ОСОБА_1 № 18 складений 09 травня 1959 року Баворівською сільською радою Тернопільського району Тернопільської області , а саме: у "відомостях про матір" в графі "прізвище, власне ім"я, по батькові" замість "Гевко Галина Іванівна" вказати "Гевко Ганна Іванівна".
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію постанови надіслати Тернопільському районному відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області
Головуючий суддя Дерех Н.В.
копія вірна
Суддя Дерех Н.В.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.02.2017 |
Оприлюднено | 19.02.2017 |
Номер документу | 64799688 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Дерех Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні