Справа №636/422/17
Провадження №2/636/600/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 лютого 2017 року м. Чугуїв
Суддя Чугуївського міського суду Харківської області Дьоміна О.П., розглянувши позовну заяву Публічного акціонерного товариства Комерційний банк ПРИВАТБАНК до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача ОСОБА_2 звернувся до суду з даним позовом до ОСОБА_1, в якому просить стягнути з відповідача на користь банку заборгованість за кредитним договором б/н від 20.09.2010 року у розмірі 57 534,53 грн. та понесені позивачем і документально підтверджені судові витрати в розмірі 1 600,00 грн.
При цьому до позовної заяви представник банку додав заяву про забезпечення позову, в якій просив накласти арешт на земельну ділянку площею 3,4267, кадастровий номер: 6325484500:02:000:0325, яка розташована за адресою: Харківська область, Чугуївський район, Леб'язька сільська рада, шляхом заборони будь-яким особам укладати угоди стосовно цього майна, проводити його реєстрацію та перереєстрацію, здійснювати його відчуження.
Зі змісту ст. 153 ЦПК України слідує, що заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст. 151 ЦПК України у заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов; вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Позов забезпечується: 1) накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб; 2) забороною вчиняти певні дії; 3) встановленням обов'язку вчинити певні дії; 4) забороною іншим особам здійснювати платежі або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов'язання; 5) зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; 6) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; 7) передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам. У разі необхідності судом можуть бути застосовані інші види забезпечення позову. Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову. Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами, передбачено ст. 152 цього кодексу.
Згідно з ч. 8 ст. 153 ЦПК України - суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог ст. 151 цього кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Дослідив заяву позивача вважаю, що вона підлягає поверненню у відповідності до ч. 8 ст. 153 ЦПК України, оскільки у заяві про забезпечення позову необхідно було зазначити: обґрунтування необхідності застосування саме вказаного виду забезпечення позову, а також інші відомості, потрібні для забезпечення позову (інформацію про нерухоме майно відповідача, інформацію про належність майна саме відповідачу, вартість вказаного майна, розмір позовних вимог, в межах яких доцільно забезпечити позов, предмет спору), оскільки ч. 3 ст. 152 ЦПК України наголошує на тому, що види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
З Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта слідує, що відповідачу по справі належить земельна ділянка площею 3,4267, кадастровий номер: 6325484500:02:000:0325, яка розташована за адресою: Харківська область, Чугуївський район, Леб'язька сільська рада; вартість зазначеної земельної ділянки не вказана, а відсутність зазначених відомостей у заяві позивача позбавляє суд дійти висновку про наявність достатньо обґрунтованого припущення, що невжиття заходів забезпечення позову може у майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду, а також робить неможливим виконання такої ухвали й тому слід заяву про забезпечення позову повернути заявнику.
Заявник не позбавлений можливості, усунувши вказані недоліки заяви про забезпечення позову, повторно звернутися до суду.
Крім того, вважаю за необхідне роз'яснити заявнику, що у відповідності зі ст. 151 ч. 3 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Керуючись ст. ст. 151, 152, 153 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву представника ПАТ КБ ПРИВАТБАНК ОСОБА_2 про забезпечення позову Публічного акціонерного товариства Комерційний банк ПРИВАТБАНК до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості повернути заявнику - Публічному акціонерному товариству Комерційний банк ПРИВАТБАНК .
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Харківської області через Чугуївський міський суд Харківської області протягом п`яти днів з моменту проголошення ухвали.
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: О.П. Дьоміна
Суд | Чугуївський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2017 |
Оприлюднено | 22.02.2017 |
Номер документу | 64821394 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чугуївський міський суд Харківської області
Дьоміна О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні