ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" лютого 2017 р. Справа № 809/1742/16
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі
судді Могили А.Б.
за участі:
секретаря судового засідання Цугорки Н.І.,
представника позивача Григоріва В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м.Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Горизонт ІФ" про стягнення податкового боргу в розмірі 224203,43 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м.Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області звернулася в суд із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Горизонт ІФ" про стягнення податкового боргу в розмірі 224203,43 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується податкова заборгованість перед бюджетом, яка виникла у зв'язку з несплатою податку на додану вартість, податку на прибуток, штрафних санкцій, пені по податку на прибуток та пені за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД у загальній сумі 224 203,43 грн.
Представник позивача заявлені вимоги підтримав з підстав, викладених в адміністративному позові. Суду пояснив, що за відповідачем рахується заборгованість, яка у встановлений строк не погашена, а тому підлягає до стягнення в судовому порядку. Позов просив задовольнити повністю.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце судового розгляду відповідач повідомлений в порядку, передбаченому ч.11 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд ухвалив розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши в сукупності письмові докази, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги, суд зазначає наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Горизонт ІФ" зареєстроване юридичною особою, що підтверджується копією витягу з ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 18.10.2016 (а.с.38-40).
Крім того, відповідач як платник податків перебуває на обліку в Державній податковій інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області.
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Порядок адміністрування податків і зборів визначає положення Податкового кодексу України.
У відповідності до п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
В статті 36 Податкового кодексу України визначено обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи (пункт 36.1). Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором (пункт 36.2).
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Статтею 49 Податкового кодексу України визначено порядок та строки подання платниками податків податкових декларацій до контролюючих органів.
В п.49.1 ст.49 Податкового кодексу України зазначено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків. Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період, в якому виникають об'єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог цього Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (п.49.2 ст.49 Податкового кодексу України).
На підставі вищевказаної норми Кодексу відповідачем подано до Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області податкову декларацію з податку на прибуток від 28.02.2016 на суму 15 336 грн. (а.с. 9-10).
Таким чином, шляхом подання даної декларації Товариство з обмеженою відповідальністю "Горизонт ІФ" самостійно визначило та узгодило податкове зобов'язання з податку на прибуток у вказаній сумі.
У відповідності до приписів п. 56.11 ст.56 Податкового кодексу України не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
У зв'язку із частковою сплатою даного податкового зобов'язання до стягнення підлягає заборгованість в сумі 1190 грн.
Крім цього, Державною податковою інспекцією у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області проведено камеральну перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю "Горизонт ІФ".
За результатами перевірки складено акт за №2020/09-15-12-04-15/38161983 від 23.05.2016, яким встановлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю "Горизонт ІФ" порушено визначені п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України терміни сплати самостійно задекларованого грошового зобов'язання з податку на прибуток (а.с.46).
Статтею 126 Податкового кодексу України передбачено, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.
На підставі вищевказаного акту перевірки, у відповідності до пункту 126.1 статті 126 Податкового кодексу України, позивачем винесено податкове повідомлення - рішення за №0005851502 від 23.05.2016, яким до відповідача застосовані штрафні санкції в розмірі 1416,60 грн. (а.с.45).
Згідно з пунктами 203.1, 203.2 статті 203 Податкового кодексу України податкова декларація з податку на додану вартість подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Сума податкового зобов'язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Відповідно до п.120.1 ст.120 Податкового Кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов'язок подання якої до контролюючих органів передбачено цим Кодексом тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Судом встановлено, що на підставі акту перевірки за №181/1501/38161983 від 27.01.2016, у зв'язку із неподанням податкової звітності за грудень 2015 року, контролюючим органом, на підставі п.120.1 ст.120 Податкового Кодексу України прийнято податкове повідомлення - рішення за №0000611501 від 27.01.2016, яким до відповідача застосовано штрафні санкції в розмірі 170 грн. (а.с. 36-37).
У відповідності до п. 201.1 ст.201 Податкового Кодексу України на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу України встановлено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків: для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
Позивачем проведено камеральну перевірку з питань своєчасності реєстрації Товариством з обмеженою відповідальністю "Горизонт ІФ" в Єдиному реєстрі податкових накладних, виписаних з 01.10.2015 по 31.08.2016, за результатами якої складено акт №3756/12-01/38161983 від 19.09.2016 (а.с.42).
В ході перевірки контролюючим органом встановлено порушення позивачем термінів реєстрації податкових накладних в ЄРПН на загальну суму 16 666, 66 грн. з податку на додану вартість.
Контролюючим органом за виявлені порушення податковим повідомленням-рішенням за №0014831501 від 19.09.2016 застосовано до Товариства з обмеженою відповідальністю "Горизонт ІФ" штраф в розмірі 10 % в сумі 1 666, 66 грн. (а.с. 41).
Крім цоього, відповідно до даних обліку Державної податкової інспекції у м.Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області відповідачу нарахована пеня за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД.
Так, відповідачем проведено документальні позапланові виїзні перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Горизонт ІФ" з питань дотримання вимог валютного законодавства України при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності про що складені акти за № 217/09-19-22-05/38161983 від 19.04.2016 та за № 84/09-19-22-05/38161983 від 19.02.2016 (а.с. 11-21, 24-34).
Згідно вищевказаних актів контролюючим органом встановлено порушення відповідачем статті 1 Закону України ''Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті'' від 23 вересня 1994 року №4 85/94-ВР та пункту 1 статті 9 Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 ''Про систему валютного регулювання і валютного контролю''.
Статтею 1 Закону України ''Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті'' встановлено, що виручка резидентів у іноземній валюті від експорту продукції підлягає зарахуванню на їх валютні рахунки в уповноважених банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 180 календарних днів з дати митного оформлення такої продукції, що експортується, а в разі експорту робіт, транспортних послуг - з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання транспортних послуг. Перевищення зазначеного строку потребує висновку центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері економічного розвитку. Виручка резидента за експортним зовнішньоекономічним договором (контрактом) вважається перерахованою на його банківський рахунок за заявою резидента, якщо належна сума врегульована Експортно-кредитним агентством.
Відповідно до ст. 4 Закону України ''Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті'' порушення резидентами, крім суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції на період її проведення, строків, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону або встановлених Національним банком України відповідно до статей 1 і 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару).
Органи доходів і зборів вправі за наслідками документальних перевірок безпосередньо стягувати з резидентів пеню, передбачену цією статтею.
На підставі наведеного Державною податковою інспекцією у м.Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області податковим повідомленнями-рішеннями за 0000531405 від 25.05.2016, за № 0001452205 від 04.03.2016 та за № 0001422205 від 04.03.2016 нараховано відповідачу пеню за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності в розмірі 126 669, 32 грн, 510 грн. та 91 671, 2 грн. відповідно. (а.с. 22, 23, 35 ).
Згідно пункту 58.1 статті 58 Податкового кодексу України контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян).
Податковим органом надіслано податкові повідомлення - рішення за №0005851502 від 23.05.2016, за №0000611501 від 27.01.2016 року за №0014831501 від 19.09.2016 за №0000531405 від 25.05.2016, за №0001452205 від 04.03.2016 та за №0001422205 від 04.03.2016 Товариству з обмеженою відповідальністю "Горизонт ІФ", що підтверджується матеріалами справи.
У відповідності до підпункту 56.17.5 пункту 56.17 статті 56 Податкового кодексу України день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов'язання платника податків.
Таким чином, грошові зобов'язання відповідача визначені податковими повідомленнями - рішеннями, які відповідачем не оскаржувалися, у відповідності до підпункту 56.17.5 пункту 56.17 статті 56 Податкового кодексу України, є узгодженими з моменту закінчення процедури адміністративного оскарження.
Пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу. Нарахування пені розпочинається: при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні - рішенні згідно із цим Кодексом (п.п.129.1.1 п.129.1 ст. 129 Податкового кодексу України).
З врахуванням приписів даної норми Кодексу відповідачу нараховано пеню по податку на прибуток в розмірі 911, 65 грн, що підтверджується особовою карткою платника податків (а.с. 8).
Згідно вимог підпункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
В зв'язку з несплатою відповідачем грошових зобов'язань, контролюючим органом сформовано податкову вимогу форми "Ю" за №5-23 від 09.09.2016, згідно якої загальна сума податкового боргу платника податків за погодженими грошовими зобов'язаннями станом на 08.09.2016 становила 222 536, 77 грн. Дана вимога позивачем надіслана відповідачу.
Зазначена в вимозі сума податкового боргу відповідачем не погашена.
У відповідності до приписів п.59.5 ст.59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
На підставі вищенаведеного контролюючим органом інших вимог відповідачу не надсилалося.
Таким чином, загальна сума заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю "Горизонт ІФ" на час звернення податкового органу до суду складає 224 203,43 грн.
Згідно підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до підпункту 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органом, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункт 95.3 статті 95 Кодексу).
В пункті 95.4 статті 95 Податкового кодексу України зазначено, що контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.
Контролюючими органами в частині адміністрування податків і зборів є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізовує державну податкову політику, його територіальні органи (стаття 41 Податкового кодексу України).
Згідно з пунктом 41.2 статті 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень.
Таким чином позов Державної податкової інспекції у м.Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Горизонт ІФ" про стягнення податкового боргу в розмірі 224 203,43 грн. підлягає до задоволення.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю "Горизонт ІФ" (код ЄДРПОУ 38161983, вул.Дністровська,45-А, офіс.26, м.Івано-Франківськ) та за рахунок готівки в дохід бюджету податковий борг в сумі 224 203 (двісті двадцять чотири тисячі двісті три ) грн. 43 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ Могила А.Б.
Постанова складена в повному обсязі 21.02.2017.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.02.2017 |
Оприлюднено | 24.02.2017 |
Номер документу | 64856400 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Могила А.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні