ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
16.02.2017 Справа № 904/812/17
За позовом Державного підприємства "Красилівський агрегатний завод", м. Красилів, Хмельницька область
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Металпром", м. Дніпро
про стягнення 7 056, 72 грн.
Суддя Мельниченко І.Ф.
Представники:
від позивача: ОСОБА_1, дов. № 2550 від 19.12.16 р., юрисконсульт;
від відповідача: не з'явився.
СУТЬ СПОРУ:
Державне підприємство "Красилівський агрегатний завод" звернулось до господарського суду Дніпропетровської області із позовом про стягнення 7 056, 72 грн., що складають суму попередньої оплати товару, здійсненої відповідно до платіжного доручення № 214 від 08.06.2016 р.
Відповідач письмовий відзив на позов не надав, його представник в судове засідання не з'явився.
Останній був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, з огляду на наступне.
Згідно з Інформаційним листом Вищого господарського суду України від 13.08.2008р. № 01-8/482 "Про деякі питання застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у першому півріччі 2008 року" відповідно до пункту 3.5.11 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженою наказом Вищого господарського суду України від 10.12.2002р. № 75 (з подальшими змінами), перший, належним чином підписаний, примірник процесуального документа (ухвали, рішення, постанови) залишається у справі; на звороті у лівому нижньому куті цього примірника проставляється відповідний штамп суду з відміткою про відправку документа, що містить: вихідний реєстраційний номер, загальну кількість відправлених примірників документа, дату відправки, підпис працівника, яким вона здійснена.
Дана відмітка, за умови, що її оформлено відповідно до наведених вимог названої Інструкції, є підтвердженням належного надсилання копій процесуального документа сторонам та іншим учасникам судового процесу.
Водночас до повноважень господарських судів не віднесено з'ясування фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи, примірники повідомлення про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв'язку з позначками "адресат вибув", "адресат відсутній", зокрема, "за зазначеною адресою не проживає" і т. п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників процесу про вчинення судом певних процесуальних дій.
Крім того, особи, які беруть участь у розгляді справи, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення. Доказом такого повідомлення в разі неповернення ухвали підприємством зв'язку може бути й долучений до матеріалів справи та засвідчений самим судом витяг з офіційного сайту Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" щодо відстеження пересилання поштових відправлень, який містить інформацію про отримання адресатом відповідного поштового відправлення, або засвідчена копія реєстру поштових відправлень суду. (див. Постанову Пленуму ВГСУ № 18 від 26.12.11р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України).
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань станом на 15.02.2017 р., відповідач знаходиться за адресою, зазначеною у позовній заяві, на яку і була надіслана ухвала суду про порушення провадження у справі (а.с. 23-25).
Як вбачається із матеріалів справи, поштове відправлення, в якому містилась ухвала господарського суду про порушення провадження у справі, та яке направлено згідно адреси відповідача, повернуто підприємством зв'язку з поміткою "за закінченням терміну зберігання" (а.с. 18-20).
Таким чином, господарський суд вважає, що відповідач не скористався своїм правом на участь представника у судовому засіданні.
16.02.2017 р. у судовому засіданні оголошені вступна та резолютивна частини рішення (ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.).
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідач 02.06.2016 р. виставив позивачеві рахунок на оплату № 69 на загальну суму 7 056, 72 грн. за поставку товару (Круг БРХ-1ф в кількості 20 шт.).
Позивач платіжним дорученням № 214 від 08.06.2016 р. здійснив попередню оплату за товар, вказаний в зазначеному вище рахунку, на загальну суму 7 056, 72 грн.
Відповідно до статті 11 Цивільного Кодексу України, цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені актами цивільного законодавства, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
За приписом статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язання виникають із підстав встановлених статтею 11 цього кодексу.
Дії сторін, - відповідача щодо виставлення позивачеві зазначеного вище рахунку на оплату поставки товару, та одержання коштів, на вказану в рахунку суму, та дії позивача, щодо оплати рахунку, що надійшов на його адресу, на загальну суму 7 056, 72 грн., свідчать про те, що між сторонами виникли зобов'язання з поставки товару.
Як вбачається із матеріалів справи, строк зобов'язання щодо поставки товару сторонами встановлено не було.
Згідно частини 2 статті 530 Цивільного кодексу України, якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.
Позивач, 13.12.2016р. надіслав на адресу відповідача вимогу № 18-2382 від 12.12.2016 р., щодо здійснення поставки товару згідно зазначеного вище рахунку. (а.с. 15-16).
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином, відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту, або інших вимог, що звичайно ставляться.
Доказів виконання зобов"язання щодо поставки товару на суму 7 056, 72 грн., відповідач не надав.
Частиною 2 статті 693 Цивільного кодексу України передбачено, якщо продавець, який одержав суму попередньої оплати товару, не передав товар у встановлений строк, покупець має право вимагати передання оплаченого товару або повернення суми попередньої оплати.
Доказів повернення грошових коштів, отриманих за товар, відповідач на момент розгляду спору також не надав.
З огляду на викладене, вимоги позивача щодо стягнення в примусовому порядку суми попередньої оплати слід визнати обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 11, 509, 526, 530, 693 Цивільного кодексу України, ст.ст. 44, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство "Металпром" (49089, м. Дніпро, вул. Будівельників, буд. 34, ідентифікаційний код юридичної особи - 36916631) на користь Державного підприємства "Красилівський агрегатний завод" (31000, Хмельницька область, м. Красилів, вул. Щаслива, 1, р/р 26002318110796 у ТВБВ № 10022/81 Хмельницької філіїї "Ощадбанк", МФО 315784, ідентифікаційний код юридичної особи - 14307831) 7 056 (сім тисяч п'ятдесят шість гривень) 72 коп. попередньої оплати товару, 1 378 (одна тисяча триста сімдесят вісім гривень) 00 коп. судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання і може бути оскарженим протягом цього строку до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.
Повне рішення складено: 20.02.2017 р.
Суддя ОСОБА_2
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 16.02.2017 |
Оприлюднено | 24.02.2017 |
Номер документу | 64857520 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мельниченко Ірина Федорівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Мельниченко Ірина Федорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні