Ухвала
від 16.02.2017 по справі 127/1703/17
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №127/1703/17

Провадження №1-кс/127/771/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 лютого 2017 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області

в складі:

слідчого судді Вишара І.Ю.,

при секретарі Козловій М.О.,

за участю слідчого Олійника П.М.,

розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС Слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Вінницькій області майора податкової міліції Олійника Павла Миколайовича про призначення позапланової документальної перевірки ТОВ Малінад ,-

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий з ОВС Слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Вінницькій області майор податкової міліції Олійник Павло Миколайович звернувся до слідчого судді з клопотанням про призначення позапланової документальної перевірки ТОВ Малінад (код ЄДРПОУ - 37472446) з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства під час здійснення фінансово-господарських операцій з ФОП ОСОБА_60 (ІПН - НОМЕР_1), ФОП ОСОБА_3 (ІПН - НОМЕР_2), ФОП ОСОБА_4 (ІПН - НОМЕР_3), ФОП ОСОБА_5 (ІПН - НОМЕР_4), ФОП ОСОБА_6 (ІПН - НОМЕР_5), ФОП ОСОБА_7 (ІПН - НОМЕР_6) за період з 01.07.2015 по 30.09.2016..

Згідно клопотання, Під час досудового розслідування по кримінальному провадженні встановлено, що в продовж 2015-2016 років група невстановлених осіб, діючи за попередньою змовою на території Вінницької області, з метою прикриття незаконної діяльності з заволодіння лісовими ресурсами для власного збагачення, організували злочинну схему придбання, зберігання, перевезення та реалізації цінних порід деревини та неодноразово, повторно підробили документи, які подаються для проведення державної реєстрації фізичних осіб-підприємців, а саме: ОСОБА_8: індивідуальний ідентифікаційний номер платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків (далі ІПН) - НОМЕР_7; ОСОБА_9 ІПН - НОМЕР_8; ОСОБА_10 ІПН - НОМЕР_9; ОСОБА_11 ІПН - НОМЕР_10; ОСОБА_12 ІПН - НОМЕР_11; ОСОБА_13 ІПН - НОМЕР_12; ОСОБА_14 ІПН - НОМЕР_13; ОСОБА_15 ІПН - НОМЕР_14; ОСОБА_16 ІПН - НОМЕР_15; ОСОБА_17 ІПН - НОМЕР_16; ОСОБА_18 ІПН - НОМЕР_17; ОСОБА_19 ІПН - НОМЕР_18; ОСОБА_20 ІПН - НОМЕР_19; ОСОБА_21 ІПН - НОМЕР_20; ОСОБА_22 ІПН - НОМЕР_21; ОСОБА_6 ІПН - НОМЕР_5; ОСОБА_23 ІПН - НОМЕР_22; ОСОБА_3 ІПН - НОМЕР_2; ОСОБА_24 ІПН - НОМЕР_23; ОСОБА_25 ІПН - НОМЕР_24; ОСОБА_26 ІПН - НОМЕР_25; ОСОБА_27 ІПН - НОМЕР_57; ОСОБА_28 ІПН - НОМЕР_26; ОСОБА_29 ІПН - НОМЕР_27; ОСОБА_30 ІПН - НОМЕР_28; ОСОБА_31 ІПН - НОМЕР_29; ОСОБА_5 ІПН - НОМЕР_4; ОСОБА_32 ІПН - НОМЕР_30; ОСОБА_33 ІПН - НОМЕР_31; ОСОБА_34 ІПН - НОМЕР_32; ОСОБА_2 ОСОБА_35 ІПН - НОМЕР_33; ОСОБА_36 ІПН - НОМЕР_34; ОСОБА_37 ІПН - НОМЕР_35; ОСОБА_38 ІПН - НОМЕР_36; ОСОБА_39 ІПН - НОМЕР_37; ОСОБА_40 ІПН - НОМЕР_38; ОСОБА_41 ІПН - НОМЕР_39; ОСОБА_42 ІПН - НОМЕР_40; ОСОБА_43 ІПН - НОМЕР_41; ОСОБА_44 ІПН - НОМЕР_42; ОСОБА_4 ІПН - НОМЕР_3; ОСОБА_7 ІПН - НОМЕР_6; ОСОБА_45 ІПН - НОМЕР_43; ОСОБА_46 ІПН - НОМЕР_44; Волошин ОСОБА_47 ІПН - НОМЕР_45; ОСОБА_48 ІПН - НОМЕР_46; ОСОБА_60 ІПН - НОМЕР_1; ОСОБА_49 ІПН - НОМЕР_47; ОСОБА_50 ІПН НОМЕР_58; ОСОБА_51 ІПН - НОМЕР_48; ОСОБА_62 ІПН - НОМЕР_49; ОСОБА_61 ІПН - НОМЕР_50; ОСОБА_54 ІПН - НОМЕР_51; ОСОБА_55 ІПН - НОМЕР_52; ОСОБА_56 ІПН - НОМЕР_53; ОСОБА_57 ІПН - НОМЕР_54; ОСОБА_58 ІПН - НОМЕР_55; ОСОБА_59 ІПН - НОМЕР_56.

В подальшому група невстановлених осіб діючи за попередньою змовою, шляхом підшукування транспортних засобів, здійснювали реалізацію лісопродукції підприємствам лісопереробної галузі України.

При цьому, з метою приховування своєї протиправної діяльності отримували грошові кошти за доставлену ним продукцію на карткові рахунки, відкриті в банківських установах на ім'я вказаних вище суб'єктів підприємницької діяльності, які фактично такою діяльністю не займались.

Так, під час здійснення досудового розслідування встановлено, що ТОВ Малінад (код ЄДРПОУ - 37472446) здійснювало документальне проведення господарських операцій з придбання деревини (кругляк) від ФОП ОСОБА_60 (ІПН - НОМЕР_1), ФОП ОСОБА_3 (ІПН - НОМЕР_2), ФОП ОСОБА_4 (ІПН - НОМЕР_3), ФОП ОСОБА_5 (ІПН - НОМЕР_4), ФОП ОСОБА_6 (ІПН - НОМЕР_5), ФОП ОСОБА_7 (ІПН - НОМЕР_6) за період з 01.07.2015 по 30.09.2016.

Однак, допитані в якості свідків останні повідомили, що за одноразову грошову винагороду здійснили реєстрацію ФОП на своє ім'я без мети зайняття підприємницькою діяльністю, товарно-матеріальних цінностей на адресу ТОВ Малінад (код ЄДРПОУ - 37472446) не поставляли, жодного відношення до здійснення будь-яких фінансово-господарських операцій в якості ФОП не мають.

Враховуючи встановленні під час досудового розслідування факти, у слідства є підстави вважати, що ТОВ Малінад (код ЄДРПОУ - 37472446) при проведенні операцій з ФОП ОСОБА_60 (ІПН - НОМЕР_1), ФОП ОСОБА_3 (ІПН - НОМЕР_2), ФОП ОСОБА_4 (ІПН - НОМЕР_3), ФОП ОСОБА_5 (ІПН - НОМЕР_4), ФОП ОСОБА_6 (ІПН - НОМЕР_5), ФОП ОСОБА_7 (ІПН - НОМЕР_6), ухилилось від сплати податків.

Єдиним можливим способом дослідити дані питання у ході досудового розслідування та отримати докази вчинення злочину є проведення позапланової документальної перевірки ТОВ Малінад (код ЄДРПОУ - 37472446) за період з 01.07.2015 по 30.09.2016.

Тому, слідчий просив слідчого суддю призначити позапланову документальну перевірку ТОВ Малінад (код ЄДРПОУ - 37472446) з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства під час здійснення фінансово-господарських операцій з ФОП ОСОБА_60 (ІПН - НОМЕР_1), ФОП ОСОБА_3 (ІПН - НОМЕР_2), ФОП ОСОБА_4 (ІПН - НОМЕР_3), ФОП ОСОБА_5 (ІПН - НОМЕР_4), ФОП ОСОБА_6 (ІПН - НОМЕР_5), ФОП ОСОБА_7 (ІПН - НОМЕР_6) за період з 01.07.2015 по 30.09.2016.

Слідчий в судовому засіданні клопотання підтримав.

Слідчий суддя, вислухавши пояснення слідчого , дослідивши матеріали клопотання, прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ч.2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів, серед іншого, шляхом отримання від органів державної влади актів перевірок.

Згідно з ч.2 ст.84 КПК України одним із процесуальних джерел доказів є документи, до яких п.4 ч.2 ст.99 КПК України віднесено і акти перевірок.

Разом із тим, на даний час з КПК України виключено п.6 ч.2 ст.36 та п.4 ч.2 ст.40, якими прокурору, та слідчому надавались повноваження призначити ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом, що обумовлює необхідність звернення до слідчого судді із даним клопотанням.

Постановою КМУ від 13.08.2014 року №408 Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами , встановлено, що надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців не потребують у разі, якщо такі перевірки проходять за рішенням суду та на вимогу службових осіб у випадках, передбачених КПК України.

Приймаючи до уваги необхідність перевірки ТОВ Малінад (код ЄДРПОУ - 37472446) з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства під час здійснення фінансово-господарських операцій з ФОП ОСОБА_60 (ІПН - НОМЕР_1), ФОП ОСОБА_3 (ІПН - НОМЕР_2), ФОП ОСОБА_4 (ІПН - НОМЕР_3), ФОП ОСОБА_5 (ІПН - НОМЕР_4), ФОП ОСОБА_6 (ІПН - НОМЕР_5), ФОП ОСОБА_7 (ІПН - НОМЕР_6) за період з 01.07.2015 по 30.09.2016, слідчий суддя вважає за необхідне клопотання задовольнити.

Відповідно до п.82.2 ст.82 Податкового Кодексу України тривалість перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу (крім перевірок, що проводяться за наявності обставин, визначених у підпункті 78.1.8 п. 78.1 ст. 78 цього Кодексу, тривалість яких встановлено у статті 200 цього Кодексу), не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємства 5 робочих днів, для фізичних осіб-підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому восьмому цього пункту, - 3 робочих дні, інших платників податків 10 робочих днів.

Керуючись ст.ст.71, 93, 110 КПК України, Постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2014 року №408 Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами , ст.78, 82 Податкового Кодексу України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого слідчого з ОВС Слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Вінницькій області майора податкової міліції Олійника Павла Миколайовича про призначення позапланової документальної перевірки ТОВ Малінад - задовольнити.

Надати дозвіл на проведеня позапланової документальної перевірки ТОВ Малінад (код ЄДРПОУ - 37472446) з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства під час здійснення фінансово-господарських операцій з ФОП ОСОБА_60 (ІПН - НОМЕР_1), ФОП ОСОБА_3 (ІПН - НОМЕР_2), ФОП ОСОБА_4 (ІПН - НОМЕР_3), ФОП ОСОБА_5 (ІПН - НОМЕР_4), ФОП ОСОБА_6 (ІПН - НОМЕР_5), ФОП ОСОБА_7 (ІПН - НОМЕР_6) за період з 01.07.2015 по 30.09.2016.

Проведення даної перевірки доручити ревізорам ГУ ДФС у Вінницькій області (код ЄДРПОУ - 39402165).

Ухвала слідчого судді остаточна, оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Дата ухвалення рішення16.02.2017
Оприлюднено24.02.2017
Номер документу64863209
СудочинствоКримінальне