ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№ 2а-5632/10/2370
06.12.2010 р. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді -Мишенка В.В.,
при секретарі -Гришанові Д.Є.,
за участю представників сторін: позивача - ОСОБА_1 (за довіреністю), відповідача - не з'явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Канівської об'єднаної державної податкової інспекції Черкаської області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Канівський інкубатор про стягнення податкової заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Канівська об'єднана державна податкова інспекція Черкаської області подала позов про стягнення з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Канівський інкубатор податкового боргу з податку на прибуток та штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 1331 грн. 00 коп.
Присутній в судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити.
Відповідач направив на адресу суду клопотання, в якому позовні вимоги визнав в повному обсязі та просив суд розглянути справу за його відсутності.
Заслухавши пояснення представника позивача, повно, всебічно, об'єктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд прийшов до такого висновку.
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю Канівський інкубатор як суб'єкт господарювання -юридична особа, ідентифікаційний код 05390655, зареєстроване виконавчим комітетом Канівської міської ради 21.04.2008р., взятий на облік в органах державної податкової служби 28.01.1992р. як платник податків.
В переліку загальнодержавних податків (зборів, обов'язкових платежів), встановлених у ст. 14 Закону України Про систему оподаткування від 25.06.1991р. №1251-XII податок на прибуток підприємств віднесено до загальнодержавних податків і зборів.
Спеціальним Законом, який визначає відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства є Законом України Про оподаткування прибутку підприємств від 28.12.1994р. №334/94-ВР (далі за текстом -Закон №334/94-ВР).
Пунктом 16.1 ст.16 Закону №334/94-ВР визначено, що платники податку самостійно визначають суми податку, що підлягають сплаті. Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом.
Згідно п.16.4 ст. 16 Закону №334/94-ВР податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду. Так, платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, яким відповідно до статті 11 цього Закону є: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів. При цьому сплачується податок на прибуток підприємств за звітний період платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.
Відповідно до поданих відповідачем декларацій з податку на прибуток, а саме: від 04.08.2010р., 05.11.2010р., СТОВ Канівський інкубатор самостійно визначено було зобов'язання зі сплати податку на прибуток в розмірі відповідно: 1047,00грн. та 114,00грн. Разом з тим, відповідно поданого акту перевірки та рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 170 грн. за несвоєчасне подання декларації з податку на прибуток підприємств за І квартал 2010 року.
04.08.2010р. головним державним податковим ревізором -інспектором відділу оподаткування юридичних осіб ОСОБА_2 на підставі п. 1 ст. 10 та п. 1 ст. 11 Закону України від 04.12.1990р. №509-XII Про державну податкову службу було проведено невиїзну документальну перевірку своєчасності подання до Канівської ОДПІ податкової декларації з податку на прибуток за І квартал 2010 року, про що було акт №268/15-031/05390655 від 04.08.2010р., яким встановлено несвоєчасне подання декларації з податку на прибуток підприємств за І квартал 2010 року та винесено податкове повідомлення-рішення №0003011501/0 від 05.08.2010р., яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 170 грн.
Оскільки зобов'язання добровільно відповідачем сплачено не було, відповідачу податковим органом надсилались податкові вимоги (від 07.10.2009р. №1/220 та від 30.11.2009р. №2/258), однак заборгованість погашено не було. У зв'язку із наявністю податкового боргу, як вбачається з витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, податковим органом було зареєстровано податкову заставу (публічне обтяження) щодо боржника СТОВ Канівський інкубатор з терміном дії до 29.10.2014р.
Отже, відповідач неналежним чином виконував податкові зобов'язання по сплаті податку на прибуток та штрафних (фінансових) санкцій, в результаті чого станом на 19.11.2010р. утворилась недоїмка в сумі 1331,00грн.
Відповідно до п.п 4.1.4. п. 4 ст. 4 Законом України N 550-IV податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей підпункту 4.1.4 цього пункту під терміном "базовий податковий період" слід розуміти перший податковий період звітного року, визначений відповідним законом з питань оподаткування, зокрема календарний квартал для цілей оподаткування прибутку підприємств.
Платник податку звільняється від обов'язку подавати податкову декларацію за звітний (податковий) період протягом поточного року у разі, якщо його податкові зобов'язання були відображені у річній податковій декларації на поточний рік відповідно до закону з питань окремого податку, збору (обов'язкового платежу).
Згідно п.п 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України № 2181-III платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Законом України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами від 21.12.2000р. №2181-III (далі за текстом -Закон №2181-III) встановлено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України №2181-III передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону №2181-III узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Підпунктом 6.2.1 п. 6.2 ст. 6 Закону України №2181-III визначено, що в разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Таким чином, враховуючи те, що відповідачем не сплачено узгоджену суму податкового зобов'язання, загальна сума заборгованості СТОВ Канівський інкубатор із сплати податку на прибуток та штрафних (фінансових) санкцій, яка підлягає стягненню в судовому порядку становить 1331,00 грн.
Пункт 10 статті 11 Закону України Про державну податкову службу в Україні від 04.12.1990р. №509-XII встановлює, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно пп.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону №2181-III за рішенням суду активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу.
Активами платника податків згідно з п. 1.7 ст. 1 Закону №2181-III є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (стаття 86 КАС України).
Позивачем надано суду докази наявності у відповідача податкової заборгованості, наявності у позивача компетенції відносно стягнення з відповідача податкового боргу.
За таких обставин, суд вважає вимоги податкового органу правомірними і обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 86, 159, 160, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Канівської об'єднаної державної податкової інспекції Черкаської області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Канівський інкубатор про стягнення податкової заборгованості -задовольнити повністю.
Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Канівський інкубатор (19000, Черкаська область, м. Канів, вул. Першого Травня, 39, ідентифікаційний код 05390655) в доход бюджету через Канівську об'єднану державну податкову інспекцію Черкаської області (19000, Черкаська область, м. Канів, вул. Енергетиків, 16, ідентифікаційний код 21367331) заборгованість з податку на прибуток підприємств та штрафних (фінансових) санкціях в сумі 1331 (одна тисяча триста тридцять одна) грн. 00 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд за правилами, встановленими ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.В. Мишенко
Суд | Черкаський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2010 |
Оприлюднено | 23.02.2017 |
Номер документу | 64891766 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Черкаський окружний адміністративний суд
В.В. Мишенко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні