Справа № 615/31/17
пр.1-кс/615/12/17
У Х В А Л А
18.01.2017 м. Валки
Слідчий суддя Валківського районного суду Харківської області ОСОБА_1 , при секретареві ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні винесене в кримінальному провадженні №12016220240000809 клопотання про проведення позапланової перевірки,
в с т а н о в и в:
10 січня 2017 року до Валківського районного суду Харківської області надійшло клопотання слідчого СВ Валківського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 про проведення позапланової перевірки.
В клопотанні зазначено, що посадові особи ТОВ «ІНТЕРФАКТ-ПЛЮС», зловживаючи повноваженнями, умисно з метою одержання неправомірної вигоди на власну користь, всупереч інтересам держави та громади, використали свої повноваження, а саме допустили незаконний добуток піску на території Костівської сільської ради Валківського району Харківської області.
В клопотанні слідчий прохає провести позапланову виїзну перевірку господарської діяльності ТОВ «ІНТЕРФАКТ-ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 30957466), юридична адреса: вул. Заводська, 107, с. Костів Валківського району Харківської області, щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства, щодо наявності дозволів, лімітів та квот на спеціальне використання природних ресурсів, дотримання їх умов. Проведення перевірки доручити Державній екологічні інспекції в Харківській області, яка знаходиться за адресою: м. Харків, пл. Свободи, 5, Держпром, 1, під`їзд, 2 поверх.
Прокурор в судовому засіданні прохав задовольнити клопотання.
Фіксування судового засідання не проводилось, що відповідає вимогам ч. 1 ст. 107 КПК України.
Слідчий суддя, вислухавши думку прокурора, дослідивши матеріали клопотання, прийшов до висновку, що воно підлягає задоволенню.
Згідно витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, інформація щодо кримінального провадження №12016220240000809 була внесена 30.12.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 634-1 КК України.
Підставою для внесення відомостей до ЄРДР стала заява ОСОБА_5 від 29.12.2016 року, відповідно до якої останній повідомив, що посадові особи ТОВ «ІНТЕРФАКТ-ПЛЮС» порушують вимоги в сфері природоохоронного законодавства та на території Костівської сільської ради добувають пісок без відповідних дозволів.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ «ІНТЕРФАКТ-ПЛЮС» знаходиться за адресою:
Харківська область, Валківський район, с. Костів, вул. Заводська, 107. Основним видом діяльності товариства, окрім іншого є виробництво цегли, черепиці та інших будівельних виробів із випаленої глини.
Відповідно до акту перевірки дотримання вимог природоохороного законодавства Державної екологічної інспекції в Харківській області №1012/07-46 від 25.10.2011 року ТОВ «ІНТЕРФАКТ-ПЛЮС» розробляє Валківське родовище корисних копалин (суглинки). Спеціальний дозвіл (ліцензія) не користування надрами від 27.08.2002 року, реєстраційний номер 2761, виданий Міністерством екології та природних ресурсів України, терміном на 10 років. Вид користування надрами - видобування, корисні копалини - суглинку, об`єкт надра користування - Валківське - 4 родовище. Ліцензійна площа об`єкту 20 га. Запаси оцінені (затверджені) ТКЗ України, протокол від 29.06.73 №3490. Акт про надання гірничого відводу від 12.11.04 №2/04. Площа проекції гірничого відводу становить 21,5 га. Термін чинності акту про надання гірничого відводу до 27.08.2012 року.
Слідчий в клопотанні зазначає, що посадові особи ТОВ «ІНТЕРФАКТ-ПЛЮС» всупереч вимогам чинного законодавства незаконно видобувають корисні копалини місцевого значення - суглинку сировину цегельно-черепичну, без спеціального дозволу (ліцензії) на користування надарами, а тому для повного, всебічного і неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, з метою виявлення порушень природоохороного законодавства, встановлення наявності дозвільних документів на видобуток надр та визначення суми завданих збитків, внаслідок такого порушення вимагає проведення позапланової перевірки.
Слідчий в клопотанні посилається на положення п. 3 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", а саме, що позапланові заходи державного нагляду (контролю) можуть здійснюватись у сфері господарської діяльності за рішенням суду.
Разом з тим, відповідно до п. 3 Прикінцевих положень Закону України "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік Державною фіскальною службою України та її територіальними органами, Державною фінансовою інспекцією та її територіальними органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб`єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
Отже, законодавець розмежовує поняття рішення суду та судові рішення, які виносяться в межах КПК України.
Крім того, із пояснювальної записки до закону витікає, що прийняття законопроекту дозволить обмежити до 30 червня 2016 року проведення перевірок підприємств, установ та організацій, фізичних осіб підприємців органами державного нагляду (контролю) та знизити адміністративний тиск на бізнес, що в свою чергу поліпшить бізнес-клімат в Україні.
Таким чином, закон визначає правові та організаційні засади і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності під час здійснення такого нагляду (контролю).
В свою чергу, відповідно до ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана
необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до статті 6 Конституції України, органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.
За таких підстав, відповідно до положень КПК України та Закону України "Про прокуратуру" на прокурора чи слідчого не покладено функції державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності в рамках кримінального процесу, а завданням КПК України є лише тільки ті, що визначені статтею 2 КПК України.
Таким чином, будь-яких правових підстав для проведення позапланової виїзної перевірки - не вбачається.
Керуючись ст. ст. 107, 132, 372 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання про проведення позапланової виїзної перевірки господарської діяльності ТОВ "ІНТЕРФАКТ-ПЛЮС" (код ЄДРПОУ 30957466) юридична адреса: вул. Заводська, 107, с. Кості Валківський район Харківська область, дотримання вимог природоохороного законодавства, щодо наявності дозволів, лімітів та квот на спеціальне використання природних ресурсів, дотримання їх умов - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя : ОСОБА_1
Суд | Валківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 64900474 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Валківський районний суд Харківської області
Товстолужський О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні