Справа № 815/7191/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 лютого 2017 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Андрухіва В.В., розглянувши в письмовому провадженні справу за адміністративним позовом Південно-Українського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства “Комінтернівське ремонтно-транспортне підприємство” про стягнення штрафних санкцій у розмірі 17000 грн., -
ВСТАНОВИВ:
16 грудня 2016 року до суду надійшов адміністративний позов Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства “Комінтернівське ремонтно-транспортне підприємство” про стягнення штрафних санкцій у розмірі 17000 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем порушено вимоги ч.2 ст.32 Закону України «Про акціонерні товариства». Факт вчинення такого порушення підтверджується розпорядженням про усунення порушень законодавства про цінні папери від 10.12.2015 року № 511-ПУ-1-Е. Позивач зазначив, що постановою від 06.07.2016 року № 174-ПУ-1-Е у відношенні ПрАТ “Комінтернівське ремонтно-транспортне підприємство” порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів, якою приписувалося керівнику або уповноваженому представнику товариства прибути 15.07.2016 року до Південно-територіального управління НКЦПФР для ознайомлення та підписання акту про правопорушення на ринку цінних паперів. 15.07.2016 року у відношенні відповідача було складено акт про правопорушення у сфері ринку цінних паперів № 170-ПУ-1-Е, однак для ознайомлення уповноважена особа відповідача на зазначену дату не з'явилася. Постановою від 20.07.2016 року № 159-ПУ-1-Е у відношенні відповідача призначено розгляд справи про правопорушення у сфері ринку цінних паперів на 28.07.2016 року, про що останнього було своєчасно повідомлено, проте уповноважена особа відповідача не зазначену дату не з'явилася. За наслідками розгляду справи було винесено постанову про накладення санкції про правопорушення у сфері ринку цінних паперів від 28.07.2016 року № 153-ПУ-1-Е за невиконання розпорядження від 10.12.2015 року № 511-1-Е. Вказана постанова була своєчасно направлена відповідачу, проте відповідачем штрафні санкції сплачені не були.
В судовому засіданні представник позивача проти розгляду справи в письмовому провадженні не заперечував.
Відповідач у судове засідання повторно не з'явився без поважної причини, про день, час та місце судового розгляду справи повідомлявся у встановленому законом порядку, тому згідно ч.4 ст.128 КАС України суд ухвалив про розгляд справи за відсутності відповідача.
Керуючись ч.6 ст.128 КАС України, оскільки до суду з'явилися не всі особи, які беруть участь у справі, за наявності підстав для розгляду справи в даному судовому засіданні, та враховуючи відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд ухвалив про розгляд справи у письмовому провадженні.
Дослідивши в письмовому провадженні наявні в матеріалах справи докази, суд встановив наступні обставини.
Закон України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” (далі за текстом - Закон) визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.
Статтею 5 Закону встановлено, що державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ч.4 ст.6 Закону, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
До складу НКЦПФР входить Південно - Українське територіальне управління НКЦПФР з центром розміщення у м. Одеса, повноваження якого поширюються на Кіровоградську, Миколаївську, Одеську та Херсонську області.
Органом уповноваженим державою здійснювати відповідні функції у даних спірних відносинах є Південно - Українське територіальне управління НКЦПФР.
Південно - Українським територіальним управлінням НКЦПФР встановлено порушення чинного законодавства на ринку цінних паперів з боку ПрАТ “Комінтернівське ремонтно-транспортне підприємство”, а саме: ПрАТ “Комінтернівське ремонтно-транспортне підприємство” не виконало розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 10.12.2015 року № 511-ПУ-1-Е, яким передбачено:
- у термін до 10.03.2016 року згідно вимог частини 2 статті 32 Закону України “Про акціонерні товариства”, ПрАТ “Комінтернівське ремонтно-транспортне підприємство” скликати та провести загальні збори акціонерів товариства за 2012, 2013 та 2014 року, до порядку денного яких обов'язково вносяться питання, передбачені пунктами 11, 12 і 24 частини другої статті 33 цього Закону;
- у термін до 10.03.2016 року письмово повідомити Південно – Українське територіальне управління НКЦПФР про виконання пункту 1 цього розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери з копіями підтверджуючих документів.
Факт вчинення правопорушення на ринку цінних паперів підтверджується розпорядженням про усунення порушень законодавства про цінні папери від 10.12.2015 року № 511-ПУ-1-Е.
Порядок та строки розгляду Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку справ про порушення юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів регулюється Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Рішенням НКЦПФР від 16.10.2012 р. № 1470 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 5 листопада 2012р. за № 1855 22167.
Постановою від 06.07.2016 року № 174-ПУ-1-Е у відношенні ПрАТ “Комінтернівське ремонтно-транспортне підприємство” порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів, якою передбачалося керівнику або повноважному представнику товариства прибути 15.07.2016 року до Південно - Українського територіального управління НКЦПФР для ознайомлення та підписання акту про правопорушення на ринку цінних паперів.
Постанова від 06.07.2016 року № 174-ПУ-1-Е направлена на адресу відповідача, що підтверджується реєстром рекомендованих листів від 06.07.2016 року № 3.
15 липня 2016 року у відношенні ПрАТ “Комінтернівське ремонтно-транспортне підприємство” складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 170-ПУ-1-Е, для ознайомлення та підписання якого до Південно-Українського територіального управління НКЦПФР керівник або представник ПрАТ “Комінтернівське ремонтно-транспортне підприємство” не з'явився.
Постановою від 20 липня 2016 року № 159-ПУ-1-Е у відношенні ПрАТ “Комінтернівське ремонтно-транспортне підприємство” розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів призначено на 28 липня 2016 року.
Зазначена постанова направлена на адресу відповідача, що підтверджується реєстром рекомендованих листів від 20.07.2016 року № 2.
Для участі у розгляді справи про правопорушення на ринку цінних паперів до Південно - Українського територіального управління НКЦПФР керівник або представник ПрАТ “Комінтернівське ремонтно-транспортне підприємство” не з'явився.
За наслідками розгляду справи про правопорушення на ринку цінних паперів Південно-Українським територіальним управлінням НКЦПФР винесено постанову про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 28.07.2016 року № 153-ПУ-1-Е, за невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 10.12.2015 року № 511-ПУ-1-Е, якою до відповідача застосовано штраф 17000 грн..
Відповідно до вимог пункту 8 статті 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” - передбачено накладення на юридичних осіб адміністративно-господарських санкцій за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Постанова від 28.07.2016 року № 153-ПУ-1-Е направлена на адресу відповідача, що підтверджується реєстром рекомендованих листів від 04.08.2016 року № 2.
Порядок та строки розгляду справ про порушення громадянами, посадовими особами та юридичними особами вимог законодавства на ринку цінних паперів, метою яких є забезпечення дотримання учасниками ринку цінних паперів вимог законодавства на ринку цінних паперів, захисту прав учасників ринку цінних паперів, визначено Правилами розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затвердженими рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16 жовтня 2012 року №1470 (далі - Правила №1470).
Згідно п.7, п. 10 розділу І, п.1 розділу XVII Правил №1470, розгляд справ про правопорушення здійснюється виключно уповноваженими особами Комісії (далі - уповноважені особи) у межах наданих повноважень.
Справи про правопорушення розглядаються уповноваженими особами, на підвідомчій території яких було виявлено порушення або перебуває особа, щодо якої порушено справу про правопорушення.
Справи про адміністративні правопорушення розглядаються відповідно до законодавства.
Статтею 8 Закону визначені повноваження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Так, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно з п.8 ст.11 Закону, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст.12 Закону, штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії та уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення. Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф. Посадова особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.
За викладених обставин суд дійшов висновку про правомірність та обгрунтованість накладення на відповідача штрафу за правопорушення на ринку цінних паперів постановою від 28.07.2016 року № 153-ПУ-1-Е, і оскільки відповідач у встановлений законом строк штраф не сплатив, позовні вимоги про стягнення штрафу у сумі 17000 грн. підлягають задоволенню.
Таким чином, позов Південно-Українського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку підлягає задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, згідно ч.4 ст.94 КАС України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 7-9, 11, 71, 86, 94, ч.6 ст. 128, ст.ст. 158-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов Південно-Українського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства “Комінтернівське ремонтно-транспортне підприємство” (67540, Одеська область, Комінтернівський район, село Кремидівка, вул. Гоголя, будинок 1, код ЄДРПОУ 03755176) штрафні санкції у розмірі 17000 грн. (сімнадцять тисяч гривень) на р/р: 31110106700270, МФО 828011, код ЄДРПОУ: 37984056, ГУ ДКСУ в Одеській області.
Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції - протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили у разі неподання апеляційної скарги у 10-денний строк з дня отримання копії постанови. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: В.В.Андрухів
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2017 |
Оприлюднено | 27.02.2017 |
Номер документу | 64915705 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Андрухів В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні