Ухвала
від 13.02.2017 по справі 296/1093/17
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/1093/17

1-кс/296/542/17

УХВАЛА

Іменем України

13 лютого 2017 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира Драч Ю.І.,

при секретарі Івашко Т.А.,

за участі сторони кримінального провадження старшого слідчого СУ ГУ НП в Житомирській області Сьомко В.Т.

прокурора Балонь Ю.Б.

розглянув клопотання старшого слідчого СУ ГУ НП в Житомирській області Сьомко В.Т. про арешт майна по кримінальному провадженню №12015060020001612 від 20 березня 2015 року, за ознаками складу злочину передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України,-

В С Т А Н О В И В :

В провадженні СУ ГУ Національної поліції в Житомирській області перебувають матеріали досудового розслідування, відомості щодо яких внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12015060020001612 від 20 березня 2015 року, за ознаками складу злочину передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до контракту від 07 червня 2012 року, що укладений між Житомирською обласною радою в особі ОСОБА_1 та ОСОБА_2, останнього призначено на посаду директора автотранспортного комунального підприємства обласних лікувальних закладів Житомирської обласної ради на строк з 30 липня 2012 року по 29 липня 2017 року.

Відповідно до умов вказаного контракту на ОСОБА_2, як директора автотранспортного комунального підприємства обласних лікувальних закладів Житомирської обласної ради покладено обов'язки по здійсненню поточного управління автотранспортним комунальним підприємством обласних лікувальних закладів Житомирської обласної ради, забезпечення його статутної діяльності, ефективного використання і збереження закріпленого за підприємством майна. Крім того, відповідно до даного контракту на директора покладені і інші обов'язки зокрема: здійснювати поточне керівництво підприємством, організовувати його виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність. Крім того, директор має право діяти від імені підприємства, представляти його на всіх підприємствах в установах та організаціях, укладати від імені підприємства господарські та інші угоди, користуватися правом розпорядження коштів підприємства, у межах своєї компетенції видавати накази та інші акти, давати вказівки обов'язкові для всіх працівників підприємства.

Відповідно до рішення Житомирської обласної ради №767 від 20.12.2012 Про припинення автотранспортного підприємства обласних лікувальних закладів Житомирської обласної ради шляхом перетворення було вирішено припинити юридичну особу - автотранспортне комунальне підприємство обласних лікувальних закладів Житомирської обласної ради шляхом його перетворення в комунальну установу автобаза санітарного транспорту лікувально-профілактичних закладів охорони здоров'я Житомирської обласної ради.

За таких обставин директор комунальної установи Автобаза санітарного транспорту лікувально-профілактичних закладів охорони здоров'я Житомирської обласної ради виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції.

Відповідно до примітки 1 статті 364 Кримінального кодексу України службовими особами є особи, які тимчасово або за спеціальним повноваженням в установах чи організаціях обіймають посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, а тому директор комунальної установи Автобаза санітарного транспорту лікувально-профілактичних закладів охорони здоров'я Житомирської обласної ради ОСОБА_2 є службовою особою.

При цьому ОСОБА_2, будучи службовою особою, діючи умисно, вчинив розтрату чужого майна в особливо великих розмірах, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем.

Так, 14 січня 2013 року Житомирська обласна державна адміністрація (Замовник) в особі заступника голови - керівника апарату Житомирської ОДА ОСОБА_3 уклала договір №1 з Автотранспортним комунальним підприємством обласних лікувальних закладів Житомирської обласної ради (Виконавець) в особі директора підприємства ОСОБА_2, про надання автотранспортних послуг пасажирськими автомобілями.

Відповідно до п. 1.1. вказаного договору - Виконавець зобов'язується за завданням Замовника надати автотранспортні послуги пасажирських перевезень легковими автомобілями на підставі попереднього замовлення для виконання Замовником службових поїздок за потребою, в порядку та на умовах визначених цим договором.

Відповідно до п. 4.4. Замовник на підставі актів виконаних робіт зобов'язаний протягом 10 днів по мірі надходження фінансування з бюджету провести розрахунки за фактично отримані послуги на суму до 60 тисяч гривень.

В подальшому до середини лютого 2013 року Автотранспортним комунальним підприємством обласних лікувальних закладів Житомирської обласної ради, за договором №1 від 14 січня 2013 року, було надано автотранспортні послуги пасажирськими автомобілями Житомирській ОДА на суму 60 тисяч гривень, про що складані відповідні акти прийняття виконаних робіт та на підставі яких Житомирська ОДА провела розрахунки на вказану суму.

Однак, після фактичного виконання сторонами договірних зобов'язань по договору №1 від 14 січня 2013 року, у ОСОБА_2 виник злочинний умисел направлений на розтрату чужого майна, зокрема Автотранспортного комунального підприємства обласних лікувальних закладів Житомирської обласної ради, в особливо великих розмірах, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, через надання вказівок підлеглим працівникам, з послідуючим виконанням таких, направлених на надання автотранспортних послуг пасажирських перевезень легковими автомобілями Житомирській ОДА, без будь-яких договірних зобов'язань, зокрема що стосуються оплати таких послуг.

Діючи згідно свого злочинного умислу направленого на розтрату чужого майна, зокрема Автотранспортного комунального підприємства обласних лікувальних закладів Житомирської обласної ради, в особливо великих розмірах, шляхом зловживання своїм службовим становищем ОСОБА_2, достеменно розуміючи, що відповідно до покладених обов'язків повинен діяти в інтересах установи, а господарська діяльність пов'язана з наданням послуг щодо транспортних перевезень повинна здійснюватися на підставі укладених правочинів, прийняв рішення та надав відповідні вказівки направленні на продовження надання автотранспортних послуг пасажирських перевезень легковими автомобілями Житомирській ОДА, без оформлення відповідних договірних зобов'язань, зокрема в частині оплати наданих послуг Автотранспортному комунальному підприємству обласних лікувальних закладів Житомирської обласної ради, при цьому працівниками останнього в період часу з близько 16.02.2013 по 31.12.2013 Житомирській ОДА було надано автотранспортні послуги автомобілями підприємства, які фактично не обумовлені потребою та договірними зобов'язаннями, в наслідок чого було здійснено розтрату чужого майна в особливо великих розмірах, зокрема завдано матеріальну шкоду комунальній установі Автобаза санітарного транспорту лікувально-профілактичний закладів охорони здоров'я Житомирської обласної ради на суму 363 209,54 гривень.

Таким чином, своїми умисними діями, ОСОБА_2, будучи службовою особою, розтратив чуже майно в особливо великих розмірах, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, тобто вчинив злочин, передбачений ч. 5 ст. 191 КК України.

Вказані обставини підтверджуються рядом доказів, зокрема висновками ревізії, судової експертизи, показаннями ОСОБА_2, інформацієї наданою підприємством та інш.

07.02.2017 ОСОБА_2 повідомлено про підозру у вчинені злочину передбаченого ст. 191 ч.5 КК України.

Крім того в ході досудового розслідування, відповідно до відомостей, що містяться у реєстрі прав власності, на нерухоме майно, встановлено, що на праві приватної власності ОСОБА_2 належить:

- будинок, що за адресою: Житомирська обл., Пулинський район, с. Ялинівка, вул. 1-го Травня 68, реєстраційний номер майна 18333153;

- земельна ділянка, кадастровий номер 1825486200:07:000:0163, площею 4,454 га, що за адресою Житомирська обл., Пулинський район, сільська рада Ялинівська;

- земельна ділянка, кадастровий номер 1825486200:09:000:0195, площею 2,4091 га, що за адресою Житомирська обл., Пулинський район, сільська рада Ялинівська.

Так, санкція ч. 5 ст. 191 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

За таких обставин в ході досудового розслідування виникла необхідність у накладенні арешту на майно підозрюваного ОСОБА_2, що зареєстровані за останнім та таким чином за ухвалою слідчого судді до скасування арешту майна у встановленому КПК України порядку, позбавити підозрюваного можливості відчужувати це майно. Застосовуючи арешт майна, є доцільним передбачити для підозрюваного, на майно якого накладено арешт, заборону розпоряджатися будь-яким чином таким майном.

В судовому засіданні прокурор та слідчий просив клопотання задовольнити з підстав викладених в клопотанні.

Заслухавши думку сторони кримінального провадження, дослідивши матеріали, суд вважає клопотання таким, що підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відомості про вчинення кримінального правопорушення 20.03.2015 внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015060020001612 з правовою кваліфікацією за ч. 5 ст. 191 КК України.

Відповідно до відомостей, що містяться у реєстрі прав власності, на нерухоме майно, встановлено, що на праві приватної власності ОСОБА_2 належить:

- будинок, що за адресою: Житомирська обл., Пулинський район, с. Ялинівка, вул. 1-го Травня 68, реєстраційний номер майна 18333153;

- земельна ділянка, кадастровий номер 1825486200:07:000:0163, площею 4,454 га, що за адресою Житомирська обл., Пулинський район, сільська рада Ялинівська;

- земельна ділянка, кадастровий номер 1825486200:09:000:0195, площею 2,4091 га, що за адресою Житомирська обл., Пулинський район, сільська рада Ялинівська.

Згідно ч.3 ст.170 КПК України арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності у підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб, а також які перебувають у власності юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, з метою забезпечення можливої конфіскації майна, спеціальної конфіскації або цивільного позову.

Відповідно до вимог ч.2 ст. 167 КПК України - тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:

1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди;

2) надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та (або) матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його вчинення.

3) є предметом кримінального правопорушення, пов'язаного з їх незаконним обігом;

4) набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.

Частиною 2 ст.170 КПК України передбачено, що слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другій статті 167 цього Кодексу.

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає до задоволення, оскільки наявні достатні підстави вважати, що не накладення арешту та незастосування тимчасового позбавлення можливості відчужувати, розпоряджатися будь-яким чином або використовувати може призвести до зникнення, втрати відповідного майна або настанню інших негативних наслідків.

Керуючись ст.ст. 98, 100, 160-166, 169-174 КПК України , слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Клопотання старшого слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_4 про накладення арешту - задовольнити.

Накласти арешт на майно гр. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, прож. за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, та передбачити заборону будь-яким чином розпоряджатися таким майном, а саме на:

- будинок, що за адресою: Житомирська обл., Пулинський район, с. Ялинівка, вул. 1-го Травня 68, реєстраційний номер майна 18333153;

- земельну ділянку, кадастровий номер 1825486200:07:000:0163, площею 4,454 га, що за адресою Житомирська обл., Пулинський район, сільська рада Ялинівська;

- земельну ділянку, кадастровий номер 1825486200:09:000:0195, площею 2,4091 га, що за адресою Житомирська обл., Пулинський район, сільська рада Ялинівська.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Житомирської області на протязі 5 діб з дня її винесення.

Слідчий суддя Ю. І. Драч

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення13.02.2017
Оприлюднено26.02.2017
Номер документу64934529
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —296/1093/17

Ухвала від 13.02.2017

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Драч Ю. І.

Ухвала від 13.02.2017

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Драч Ю. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні