Ухвала
від 20.02.2017 по справі 705/5100/16-ц
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 22-ц/793/458/17Головуючий по 1 інстанції Категорія : на ухвалу ОСОБА_1 Доповідач в апеляційній інстанції ОСОБА_2

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 лютого 2017 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:

головуючогоОСОБА_2 суддівОСОБА_3, ОСОБА_4 при секретаріОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Черкаси апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Чорна Кам'янка на ухвалу Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 29 листопада 2016 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Чорна Кам'янка до Товариства з обмеженою відповідальністю Дукра Авто , ОСОБА_6 про визнання недійсним договору оренди землі та визнання укладеною додаткової угоди, -

в с т а н о в и л а :

У жовтні 2016 року ТОВ Чорна Кам'янка звернулося до суду з позовом до ОСОБА_6, ТОВ Дукра Агро про визнання недійсним договору оренди землі та визнання укладеною додаткової угоди .

В той же час ТОВ Чорна Кам'янка подало до суду заяву про забезпечення позову.

Ухвалою Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 29 листопада 2016 року у задоволенні заяви ТОВ Чорна Кам'янка про забезпечення позову - відмовлено.

В апеляційній скарзі ТОВ Чорна Кам'янка просить ухвалу суду скасувати, як незаконну, постановлену з порушенням норм процесуального права та постановити нову про задоволення заяви про забезпечення позову до набрання рішенням у справі законної сили.

Перевіривши законність і обґрунтованість ухвали суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги, судова колегія проходить до висновку про відхилення апеляційної скарги по наступних підставах:

Відповідно до п.1 ч.1 ст.312 ЦПК України, розглянувши скаргу на ухвалу суду першої інстанції, апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає ухвалу без змін, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову.

Частина 3 ст. 151 ЦПК України встановлює, що забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи.

Забезпечення позову - це вжиття судом , у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача проти несумлінних дій відповідача (який може сховати майно, продати, знищити або знецінити його), що гарантує реальне виконання позитивно прийнятого рішення.

Забезпечення позову спрямоване перш за все проти несумлінних дій відповідача, який за час розгляду справи може приховати майно, продати, знищити чи знецінити його тощо.

Підставою забезпечення позову є обґрунтоване припущення заявника, що невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Пленум Верховного Суду України в п. 4 постанови від 22 грудня № 9 Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову роз'яснив, що розглядаючи заяву про забезпечення позову , суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову: з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звертається з такою заявою, позовними вимогами.

Позивач звернувся до суду із позовом про визнання договору оренди недійсним без застосування наслідків недійсності, що відноситься до спорів немайнового характеру ( п. 31 постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.2009 року № 9 Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочину недійсним ).

За таких обставин суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про відмову в задоволенні клопотання про забезпечення позову.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 307, 312, 315 ЦПК України, судова колегія,

у х в а л и л а :

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Чорна Кам'янка на ухвалу Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 29 листопада 2016 року відхилити, а ухвалу суду - залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Головуючий :

Судді :

СудАпеляційний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення20.02.2017
Оприлюднено28.02.2017
Номер документу64939858
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —705/5100/16-ц

Ухвала від 23.10.2024

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Піньковський Р. В.

Ухвала від 15.08.2024

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Піньковський Р. В.

Ухвала від 20.05.2021

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Білик О. В.

Ухвала від 24.12.2020

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Корман О. В.

Ухвала від 22.03.2018

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Ребрина К. Г.

Ухвала від 30.01.2018

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Ребрина К. Г.

Ухвала від 20.02.2017

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Храпко В. Д.

Ухвала від 21.02.2017

Цивільне

Уманський міськрайонний суд Черкаської області

Ребрина К. Г.

Ухвала від 20.02.2017

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Храпко В. Д.

Ухвала від 30.01.2017

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Храпко В. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні