Справа №1- кс/760/3371/17
760/3524/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 лютого 2017 року слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва Кізюн Л.І., при секретарі Слепусі О.П., за участю слідчого Боголюб М.В., розглянувши клопотання сторони кримінального провадження - прокурора Київської місцевої прокуратури №9 Пинзара А.І., про проведення огляду в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016100090009397 від 12.08.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 321 КК України,-
в с т а н о в и в:
До слідчого судді Солом'янського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №9 Пинзара А.І. про проведення огляду нежитлових приміщень за адресою: м. Київ, вул. Заболотного, 150 (головний корпус літ. А), які перебувають у власності держави в особі Національної академії наук України та фактично використовуються ТОВ Агропакгруп (код ЄДРПОУ 33744367), СПД Шабаєва та іншими підприємствами, з метою виявлення та фіксації відомостей, які можуть підтверджувати придбання, зберігання та реалізацію пестицидів, а також виготовлення та введення в обіг неякісної (небезпечної) продукції посадовими особами ТОВ Агропакгруп (код ЄДРПОУ 33744367) та СПД Шабаєва , а саме: відшукання та вилучення електронних носіїв інформації, книги обліку приходу-витрати пестицидів, журналу обліку протруєного насіння, наказів про призначення та посадових інструкцій посадових осіб підприємства, договорів (угод, контрактів) щодо предмету вчинення кримінального правопорушення, специфікацій до договорів, додатків, додаткових угод, договорів спільної діяльності, копії документів, що підтверджують походження і відповідність товару (вантажно-митні декларації, інвойси, контракти, інші митні документи, договори купівлі-продажу товарів, прибуткові накладні, податкові накладні, видаткові накладні, довіреності, товарно-транспортні накладні, акти приймання-передачі товарів та послуг, платіжні документи), документів щодо оцінки якості та відповідності отриманих товарів вимогам замовника (ліцензії, сертифікати якості та відповідності, свідоцтва, паспорти, патенти тощо), бухгалтерських та платіжних документів щодо зазначених фінансово-господарських операцій ТОВ Агропакгруп (код ЄДРПОУ 33744367) та СПД Шабаєва (видаткові накладні, податкові накладні, довіреності, ТТН, платіжні доручення, рахунки-фактури, банківські виписки, акти приймання-передачі товару), установчих документів ТОВ Агропакгруп (код ЄДРПОУ 33744367), обладнання, пестицидів (засобів захисту рослин), агрохімікатів та насіння.
Дане клопотання обґрунтоване тим, що Київською місцевою прокуратурою №9 здійснюється нагляд за додержанням законності під час досудового розслідування по матеріалах кримінального провадження за №12016100090009397 від 12.08.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 321 КК України, щодо порушення посадовими особами ТОВ Юрагро захист (код ЄДРПОУ 33193188) встановлених правил зберігання отруйних речовин, зокрема вимоги Закону України Про пестициди і агрохімікати та Державних санітарних правила 8.8.12.001-98 Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві , затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України № 1 від 03.08.1998 року.
Також, в обґрунтування клопотання, прокурор зазначив, що під час проведення досудового розслідування було допитано свідка, який показав, що 26.01.2017 року в магазині Світ насіння за адресою м. Київ, вул. Заболотного, 150, відповідно до касового чеку № 0317 від 26.01.2017 року придбав у СПД Шабаєва фунгіцид Ревус Топ 500 SC, KC в кількості однієї пачки об'ємом 6 мл., який зареєстрований до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні за реєстраційним посвідченням А 03002 від 23.01.201 року1, та дві пачки протруєного насіння огірків за назвою Амур F1 та Кибрия F1 ТМ АГРОПАКГРУП , при цьому на етикетках насіння ТМ АГРОПАКГРУП відсутня назва протруйника, яким оброблено насіння, що є порушенням правил пакування та маркування насіння сільськогосподарських культур в Україні, затверджених наказом Міністерства аграрної політики України № 426 від 22.06.2009 року. Продукція, під час маркування якої порушено встановлені законодавством вимоги щодо змісту і повноти інформації, яка має при цьому повідомлятися, являється неякісною (небезпечною) продукцією та підлягає обов'язковому вилученню з обігу.
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ Агропакгруп має особистий Інтернет-сайт - http://apg.land та відповідно до викладеної на ньому інформації здійснює продаж насіння та пестицидів (засобів захисту рослин), що також підтверджується асортиментом товару на сайті, серед якого є пестициди, придбані у ТОВ Юрагро захист . Відповідно до інформації з Інтернет-сайту http://apg.land магазин ТОВ Агропакгруп знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Заболотного, 150, а офіс ТОВ Агропакгруп знаходиться за адресою: Київська обл., с.м.т. Чабани, вул. Машинобудівників, 1.
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухому майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна, нежитлові приміщення, які розташовані за адресою: м. Київ, вул. Заболотного, 150 (головний корпус літ. А) належить державі в особі Національної академії наук України.
Враховуючи те, що під час досудового розслідування встановлено, що посадові особи ТОВ Агропакгруп (код ЄДРПОУ 33744367) та СПД Шабаєва реалізують неякісну (небезпечну) продукцію, яка підлягає обов'язковому вилученню з обігу, та зберігають пестициди, які є отруйними речовинами, без санітарного паспорту на право зберігання пестицидів, прокурор просить надати дозвіл на проведення огляду нежитлових приміщень за адресою: м. Київ, вул. Заболотного, 150 (головний корпус літ. А), які перебувають у власності держави в особі Національної академії наук України та фактично використовуються ТОВ Агропакгруп (код ЄДРПОУ 33744367), СПД Шабаєва та іншими підприємствами, з метою виявлення та фіксації відомостей, які можуть підтверджувати придбання, зберігання та реалізацію пестицидів, а також виготовлення та введення в обіг неякісної (небезпечної) продукції посадовими особами ТОВ Агропакгруп (код ЄДРПОУ 33744367) та СПД Шабаєва .
Відповідно до ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив суд його задовольнити.
Заслухавши слідчого, вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Як визначено ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1, 2 ст. 237 КПК України, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.
Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Відповідно до ч. 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
За змістом ч. 2 ст. 223 КПК України, підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
Разом з тим, слідчим та прокурором у клопотанні не наведено правових підстав для проведення огляду, оскільки, в порушення вимог ч.2 ст.223 КПК України, ні у клопотанні, ні безпосередньо під час судового розгляду, не наведено достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення мети при проведенні даної слідчої дії, а також, що відомості, які можуть бути отримані при її проведенні, не можливо отримати у інший спосіб.
Проаналізувавши надані суду матеріали та обставини викладені у клопотанні, слідчий суддя приходить до висновку про відмову в його задоволенні, оскільки до клопотання не долучені належні докази, які б підтверджували, що відшукуванні речі, документи знаходяться в приміщеннях та на території, де планується проведення огляду, належності даних приміщень чи їх використання саме ТОВ Агропакгруп та СПД Шабаєва , що речі та документи можуть бути доказами під час судового розгляду по цьому кримінальному провадженню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 234, 237, 309 КПК України, слідчий суддя -
у х в а л и в:
У задоволенні клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури №9 Пинзара А.І., про проведення огляду в рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016100090009397 від 12.08.2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 321 КК України - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Л.І.Кізюн
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2017 |
Оприлюднено | 26.02.2017 |
Номер документу | 64941376 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Кізюн Л. І.
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Кізюн Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні