Постанова
від 23.02.2017 по справі 805/647/17-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 лютого 2017 р.                                                   Справа № 805/647/17-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Аляб'єва І.Г., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Краматорський завод енергетичного машинобудування» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій,

в с т а н о в и в :

У січні 2017 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області (далі – Управління ПФ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Краматорський завод енергетичного машинобудування» (далі - Товариство) у якому просили стягнути з Товариства суму заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за період з січня по грудень 2016 року за Списком № 1 та за Списком № 2 у розмірі 29330,22 гривень.

Зазначали, що Товариство зареєстровано в органах Пенсійного фонду України як платник страхових внесків та відповідно до закону зобов'язане до 25-го числа кожного місяця відшкодовувати Управлінню ПФ місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій. Проте, в строки, визначені законодавством, Товариство не сплатило відповідні суми, в наслідок чого виникла заборгованість.

Посилаючись на положення Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-ІV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон № 1058) просили стягнути з Товариства заборгованість у загальному розмірі 29330,22 гривень.

Представник Управління ПФ до судового засідання з'явився, позовні вимоги підтримав, просив задовольнити адміністративний позов, а справу розглянути в порядку письмового провадження.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, заяв, клопотань або заперечень на позов не надав, про причини неявки суд не повідомив.

Відповідно до приписів статті 33 Кодексу адміністративного судочинства (далі – КАС) України повістки про виклик у суд надсилаються особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам, а повістки-повідомлення - особам, які беруть участь у справі, з приводу вчинення процесуальних дій, у яких участь цих осіб не є обов'язковою.

Судовий виклик або судове повідомлення осіб, які беруть участь у справі, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів здійснюється рекомендованою кореспонденцією (листом, телеграмою), кур'єром із зворотною розпискою за адресами, вказаними цими особами, або шляхом надсилання тексту повістки, складеного відповідно до статті 34 цього Кодексу факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), електронною поштою, телефонограмою, опублікування у друкованому засобі масової інформації.

Згідно з частиною восьмою статті 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.

Відповідач отримав судову повістку, що підтверджено відповідним поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.

Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення адміністративного позову. При цьому виходить з такого.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Краматорський завод енергетичного машинобудування» зареєстроване як юридична особа, код ЄДРПОУ 37944275, є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Як вбачається з матеріалів справи працівникам Товариства призначені та виплачувались Управлінням ПФ пільгові пенсії на підставі пунктів “а”, “б” - “з” статті 13 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1788-XII “Про пенсійне забезпечення” (далі – Закон № 1788).

Управлінням ПФ на адресу Товариства були направлені розрахунки сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, які були отримані відповідачем. Проте, станом на час розгляду справи Товариство не сплатило визначеної Управлінням ПФ суми, внаслідок чого має заборгованість у розмірі 29330,22 гривень у тому числі за Списком № 1 у розмірі 17770,62 гривень та за Списком № 2 у розмірі 11559,60 гривень за період з січня по грудень 2016 року.

Наявність заборгованості підтверджується матеріалами справи, зокрема розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій довідками про розмір призначеної та фактично отриманої пенсії по працівникам, довідкою – розрахунком заборгованості, .

За змістом пунктів “а”, “б” - “з” частини першої статті 13 Закону № 1788-XII окремі категорії працівників мають право на пенсію на пільгових умовах.

Відповідно до пункту 2 прикінцевих положень Закону № 1058 пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом № 1788-XII.

У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Закону № 1058. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Відповідно до підпункту 6.4 пункту 6 Постанови правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року N 21-1 “Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України” (далі - Інструкція) розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Підпунктом 6.7 Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Відповідно до розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, сума заборгованості Підприємства з фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період за січень – грудень 2016 року за Списком № 1 становить 17770,62 гривень.

З огляду на викладені обставини, а також враховуючи те, що Підприємством фактичні витрати на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених на підставі пункту “а” статті 13 Закону № 1788-XII в установленому законом порядку не відшкодовані, вони підлягають стягненню з відповідача.

Порядок покриття витрат на виплату та доставку пенсій за Списком № 2 встановлений Законом № 400/97.

Згідно зі статтею 1 Закону № 400/97 платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є зокрема, суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Абзацом 4 пункту 2 статті 2 зазначеного Закону встановлено, що для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.

Стаття 4 Закону № 400/97 визначає, що на обов'язкове державне пенсійне страхування встановлюються ставки збору у розмірі 100 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону.

З огляду на викладені обставини, а також враховуючи те, що Підприємством фактичні витрати на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених на підставі пунктів “б”-“з” статті 13 Закону № 1788 в установленому законом порядку не відшкодовані, вони підлягають стягненню з відповідача.

З огляду на викладені обставини, а також враховуючи те, що Товариством фактичні витрати на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених на підставі пунктів «а», “б-з” статті 13 Закону № 1788-XII в установленому законом порядку не відшкодовані, вони підлягають стягненню з відповідача, а адміністративний позов - задоволенню.

Відповідно до статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 158-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Краматорський завод енергетичного машинобудування» (код за ЄДРПОУ 37944275) на користь Управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську Донецької області (код за ЄДРПОУ 23346787) суму заборгованості з фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на пільгових умовах за період з січня по грудень 2016 року за Списком № 1 у розмірі 17770 (сімнадцять тисяч сімсот сімдесят) гривень 62 копійки та суму заборгованості з фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на пільгових умовах за період з січня по грудень 2016 року за Списком № 2 у розмірі 11559 (одинадцять тисяч п'ятсот п'ятдесят дев'ять) гривень 60 копіок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постановою за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

          

Суддя                                                             Аляб'єв І.Г.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.02.2017
Оприлюднено01.03.2017
Номер документу64947971
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —805/647/17-а

Ухвала від 15.11.2021

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Аляб'єв І.Г.

Постанова від 23.02.2017

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Аляб'єв І.Г.

Ухвала від 26.01.2017

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Аляб'єв І.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні