ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"01" квітня 2010 р. Справа № 9/134/б
За заявою приватного підприємства Пельменна м. Чернівці
про порушення справи про власне банкрутство
Суддя М.І. Ніколаєв
Представники сторін:
Від ВАТ Державний ощадний банк - ОСОБА_1 представник
Від боржника -ОСОБА_2 голова ліквід.комісії
СУТЬ СПОРУ: Ухвалою господарського суду Чернівецької області від 20.10.2009 року порушено провадження у справі про банкрутство за заявою приватного підприємства Пельменна м. Чернівці як боржника, що ліквідується у порядку ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, справу до розгляду в підготовчому судовому засіданні призначено на 06.11.2009 року.
У судових засіданнях неодноразово оголошувалась перерва. У судовому засіданні 25.03.2010 року оголошено перерву розгляду справи до 01.04.2010 року.
Заява боржника обґрунтована тим, що його засновником прийнято рішення про ліквідацію підприємства, у ході ліквідаційної процедури виявилося, що майна товариства не вистачає для погашення боргів перед кредиторами на загальну суму 822107 грн., у зв'язку з чим голова ліквідаційної комісії звернулася з відповідною заявою до господарського суду.
У судовому засіданні 01.04.2010 року представник боржника заяву підтримав, просив визнати товариство банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором ОСОБА_2
Заслухавши пояснення представника боржника, розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури за правилами ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
Так, рішенням засновника 11.08.2009 року прийнято рішення про ліквідацію приватного підприємства Пельменна м. Чернівці, утворено ліквідаційну комісії, головою якої призначено ОСОБА_2
Повідомлення про припинення юридичної особи приватного підприємства Пельменна м. Чернівці надруковано в газеті Голос України №153 від 18.08.2009 року та «Буковина» від 14.08.2009 року.
В ході ліквідаційної процедури, оцінюючи активи та пасиви боржника, ліквідаційною комісією встановлено, що вартість його майна є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, які надіслали до ліквідаційної комісії заяви з грошовими вимогами, що підтверджується доданими до заяви боржника доказами, зокрема, висновком судово-бухгалтерської експертизи та додатковим поясненням до нього, довідками реєструючих органів, банківськими виписками, проміжним балансом товариства, а відтак ліквідаційною комісією прийнято рішення про звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство приватного підприємства Пельменна м. Чернівці.
Так, активи боржника згідно проміжного балансу станом станом на 19.10.2009 р. складають 1,9 тис. грн., у тому числі 1,0 тис. грн. дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги та 0,9 тис. грн. грошові кошти на розрахункових рахунках, тоді як кредиторська заборгованість становить 1644,2 тис. грн.
Також згідно висновку експерта №184 активи боржника згідно станом станом на 19.10.2009 р. складають 827,9 тис. грн., проте вартості майна на погашення дебіторської та кредиторської заборгованості у боржника не має.
У свою чергу, визнана ліквідаційною комісією кредиторська заборгованість боржника (що підтверджується відповідними заявами та реєстром вимог кредиторів) перед Управлінням Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м. Чернівці становить 11253,77 грн., в тому числі 1040,85 грн. основного боргу та 10212,92 грн. пені та інших санкцій, перед Філією ЧОУ ВАТ Державний ощадний банк України становить 810431,69 грн., в тому числі 805416,67 грн. основного боргу та 5015,02 грн. штрафних санкцій та перед ДПІ у ОСОБА_3 становить 422, 40 грн. основного боргу.
У відповідності до ч. 5 ст. 7, ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство у разі, якщо вартості майна боржника -юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів.
За частиною 4 статті 105 Цивільного кодексу України комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.
Згідно з частиною 1 статті 110 ЦК України юридична особа ліквідується, зокрема, за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягненням мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.
Якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом (частина 3 статті 110 ЦК України).
Частиною 1 статті 111 ЦК України передбачено, що ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.
Зі змісту частини 5 статті 60 Господарського кодексу України, яка регулює загальний порядок ліквідації суб'єкта господарювання, вбачається, що ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.
Отже, враховуючи вищезазначені вимоги закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є: оцінка вартості наявного майна боржника, публікація оголошення згідно з вимогами статті 105 ЦК України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства та складання проміжного ліквідаційного балансу. Крім того, звернення до суду з такою заявою можливо лише після закінчення строку, передбаченого статтею 105 ЦК України.
За наслідками розгляду в судовому засіданні судом встановлено, що голова ліквідаційної комісії боржника звернувся до господарського суду із заявою про банкрутство за правилами статті 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та згідно з вимогами статті 105 ЦК України, у свою чергу на підставі висновку судово-бухгалтерської експертизи боржником доведено недостатність майна приватного підприємства Пельменна м. Чернівці, щодо якого засновником прийнято рішення про ліквідацію, для задоволення вимог кредиторів, що є підставою для визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури в порядку ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
Ліквідатором банкрута за клопотанням боржника суд вважає за можливе призначити голову ліквідаційної комісії боржника ОСОБА_2
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 22, 23, 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» , суд -
П О С Т А НО В И В:
1. Визнати банкрутом приватне підприємство Пельменна (м. Чернівці, вул. Б. Хмельницького, 61 код ЄДРПОУ 21419795), і відкрити ліквідаційну процедуру, строк якої встановити протягом шести місяців -до 01 жовтня 2010 року .
2. Ліквідатором приватного підприємства Пельменна м. Чернівці призначити голову ліквідаційної комісії боржника ОСОБА_2 (ліц. АВ №081097 від 03.07.2006 року, м. Чернівці вул. Червоноармійська,52/2).
3. З дня прийняття цієї постанови для боржника наступають наслідки, передбачені статтею 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
4. Зобов'язати ліквідатора у п'ятиденний строк з дня прийняття цієї постанови опублікувати відомості про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури в офіційних друкованих органах. Оголошення повинно містити найменування та інші реквізити боржника, найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, відомості про ліквідатора, строк звернення кредиторів з вимогами до боржника, який становить один місяць, і посилання на спрощену процедуру банкрутства в порядку ст. 51 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» .
5. Після завершення ліквідаційної процедури ліквідатору подати господарському суду на затвердження звіт ліквідатора і ліквідаційний баланс з підтверджуючими документами.
6. Постанову надіслати банкруту, ВДВС Шевченківського РУЮ, Державному органу з питань банкрутства, органу державної реєстрації за місцезнаходженням боржника.
Суддя М.І. Ніколаєв
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 01.04.2010 |
Оприлюднено | 01.03.2017 |
Номер документу | 64951305 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернівецької області
Ніколаєв Михайло Ілліч
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні