Справа № 761/4267/17
Провадження № 1-кс/761/2761/2017
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2017 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м.Києва Рибак М.А., при секретарі Сівоха І.А., за участю слідчого Онищенко М.В., розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР Офісу великих платників податків ДФС Онищенко М.В. про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32016100110000201 від 23.12.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 212 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР Офісу великих платників податків ДФС Онищенко М.В. звернулася до Шевченківського районного суду м.Києва з клопотанням, погодженим процесуальним прокурором відділу Генеральної прокуратури України Лесько С.В. у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32016100110000201 від 23.12.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 212 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучення речей і копій документів, які перебувають у володінні ПАТ "ВТБ БАНК" (МФО 321767) а саме: виписок руху грошових коштів у паперовому вигляді по рахункам ТОВ Фудмережа (код ЄДР 36387249) №26006020065934, №26005010065934, за період з 01.01.2016 по 31.12.2016, відкритих у ПАТ "ВТБ БАНК" (МФО 321767),з інформацією про: точний час надходження, включаючи години, хвилини та секунди та перерахування коштів по вказаному рахунку; залишок коштів на кінець та початок банківського дня; призначення платежів; розрахункові (поточні) рахунки юридичних (фізичних) осіб - контрагентів та банківські установи, в яких вони відкриті; назви юридичних (фізичних) осіб - контрагентів, їх коди ЄДРПОУ; заявок на видачу готівки; заяв на отримання чекових книжок; договорів, платіжних доручень, інших фінансових документів, які стали підставою для руху коштів по рахунку; інформацію про трансакції з використанням електронного ключа із зазначенням руху коштів та часу з'єднання між комп'ютером банку і комп'ютером вказаного підприємства за допомогою інтернет мережі, з зазначенням часу і дати проведення вказаних з'єднань на паперовому носії, ІР-адреси користувача системи клієнт- ТОВ Фудмережа (код ЄДР 36387249) по рахунку №26005010065934; документів, які містять інформацію щодо проведення фінансового моніторингу по операціям, що йому підлягають з доданням підтверджуючих документів, які були отримані від клієнта в ході проведення.
Клопотання обґрунтовано тим, що Слідчим управлінням фінансових розслідувань офісу великих платників податків ДФС здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесені 23.12.2016 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32016100110000201, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Так, слідчий вказує, що службові особи ТОВ Фудмережа (код ЄДР 36387249), діючи умисно, за попередньою змовою з невстановленими слідством особами, протягом січня 2016 року, з метою штучного формування податкового кредиту та валових витрат, шляхом внесення до декларацій з ПДВ та податку на прибуток завідомо неправдивих відомостей щодо обсягів придбання товарно-матеріальних цінностей у ТОВ Укртрейдтоп (код 40057267) сформованих на підставі підроблених первинних фінансово-господарських документів, незаконно сформували податковий кредит та валові витрати, в результаті чого умисно ухилились від сплати податку на додану вартість у розмірі 6 037 077 грн. та податку на прибуток у розмірі 6 520 044 грн., а всього на загальну суму понад 12 557 121 грн., що є особливо великим розміром.
Допитана під час досудового розслідування, в рамках кримінального провадження № 32016100110000126, засновник, директор та головний бухгалтер ТОВ Укртрейдтоп - ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н.) повідомила щодо непричетності до придбання вказаного підприємства та подальшого здійснення фінансово-господарської діяльності. Жодних угод з контрагентами, у тому числі з ТОВ Фудмережа не укладала, товарів не постачала, робіт та послуг не надавала, жодних податкових, видаткових накладених не підписувала.
Вироком Шевченківського районного суду м. Києва від 30.05.2016 (по справі № 761/16902/16-к) ОСОБА_3 визнано винною у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 205, ч. 4 ст. 358 КК України, а саме у пособництві фіктивному підприємництву, а саме - наданні засобів для вчинення злочину - особисті документи, використовуючи які, невстановлені слідством особи придбали від її імені ТОВ Укртрейдтоп та використали його з метою прикриття незаконної діяльності, тобто вчинені злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 205 КК України, а також у використані завідомо підробленого документа - статуту ТОВ Укртрейдтоп , тобто вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України.
Проведеним оглядом даних, які містяться у Єдиному державному реєстрі податкових накладених, встановлено відсутність придбання ТОВ Укртрейдтоп товару (обладнання та текстильні товари в асортименті), які нібито постачались в адресу ТОВ Фудмережа . За результатами проведеного огляду встановлено пересортування придбаного та реалізованого товару, а саме: основним постачальником ТМЦ для ТОВ Укртрейдтоп є ТОВ Альтерра Трейдинг (код ЄДР 40035290), яке постачало свинину та яловичину, яку у подальшому, ТОВ Укртрейдтоп нібито постачало в адресу ТОВ Фудмережа холодильники та текстильне обладнання.
Також встановлено, що 25 липня 2016 року Вироком Новомосковський міськрайонний суду Дніпропетровської області засновника, директора та головного бухгалтера ТОВ Альтерра Трейдинг визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України.
Крім того, під час проведення перевірки службовими особами ТОВ Фудмережа не надано первинні документи, що свідчать про проведенні фінансово-господарські взаємовідносини з ТОВ Укртрейдтоп , банківські
Завдяки автоматизованій системі АІС Податковий Блок встановлено, що ТОВ Фудмережа має рахунки №26006020065934, №26005010065934, відкриті у ПАТ "ВТБ БАНК" (МФО 321767).
З метою досягнення дієвості кримінального провадження та у зв'язку з тим, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, виникла необхідність у доступі до інформації, оскільки одержати іншими способами, без ухвали слідчого судді, вказані відомості не вбачається можливим.
Слідчий у судовому засіданні клопотання підтримала, просила слідчого суддю задовольнити його у повному обсязі.
Вивчивши клопотання та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вислухавши пояснення слідчого, вважаю, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Положеннями ст. 132 КПК України передбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до ч.1 ст. 60 Закону України Про банки та банківську діяльність інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.
Згідно з ч.ч.1,2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої перебувають такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до п.6 ч.2 ст. 160 КПК України у клопотанні зазначаються можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з п.2 ч.5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч.7 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи, що вкзані у клопотанін слдічого речі та документи мають важливе значення для досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що слідчим доведено необхідність застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.
Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи, що вказані документи перебувають лише у володінні ПАТ ВТБ БАНК (МФО 321767) разом з тим, вони можуть бути використані під час досудового розслідування кримінального провадження № 32016100110000201 від 23.12.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 212 КК України, як докази у даному кримінальному провадженні, за таких обставин, керуючись вимогами ст.ст. 131, 132, 159-164 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання - задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому з ОВС другого ВРКП СУ ФР ОВПП ДФС ст. лейтенанту податкової міліції Онищенко М.В. на тимчасовий доступ до речей і документів, з можливістю вилучення їх копій, які перебувають у володінні ПАТ "ВТБ БАНК" (МФО 321767), а саме:
-виписок руху грошових коштів у паперовому вигляді по рахункам ТОВ Фудмережа (код ЄДР 36387249) №26006020065934, №26005010065934, за період з 01.01.2016 по 31.12.2016, відкритих у ПАТ "ВТБ БАНК" (МФО 321767),з інформацією про: точний час надходження, включаючи години, хвилини та секунди та перерахування коштів по вказаному рахунку; залишок коштів на кінець та початок банківського дня; призначення платежів; розрахункові (поточні) рахунки юридичних (фізичних) осіб - контрагентів та банківські установи, в яких вони відкриті; назви юридичних (фізичних) осіб - контрагентів, їх коди ЄДРПОУ.
-заявок на видачу готівки; заяв на отримання чекових книжок;
-договорів, платіжних доручень, інших фінансових документів, які стали підставою для руху коштів по рахунку;
-інформацію про трансакції з використанням електронного ключа із зазначенням руху коштів та часу з'єднання між комп'ютером банку і комп'ютером вказаного підприємства за допомогою інтернет мережі, з зазначенням часу і дати проведення вказаних з'єднань на паперовому носії, ІР-адреси користувача системи клієнт- ТОВ Фудмережа (код ЄДР 36387249) по рахунку №26005010065934;
-документів, які містять інформацію щодо проведення фінансового моніторингу по операціям, що йому підлягають з доданням підтверджуючих документів, які були отримані від клієнта в ході проведення.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
Роз'яснити посадовим особам ПАТ ВТБ БАНК (МФО 321767),що відповідно до ч.1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: М.А. Рибак
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2017 |
Оприлюднено | 28.02.2017 |
Номер документу | 64994459 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Рибак М. А.
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Рибак М. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні