Рішення
від 27.02.2017 по справі 345/3870/16-ц
КАЛУСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №345/3870/16-ц

Провадження № 2/345/90/2017

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27.02.2017 року м. Калуш

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі:

головуючого судді Онушканича В.В.

секретаря судового засідання Бабійчук Л.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, приватного підприємства Мева , приватного підприємства Обрій , ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю К-2 про виділ у натурі частки нерухомого майна,

в с т а н о в и в :

Позивач, з урахуванням змінених позовних вимог, просить виділити їй у натурі 1/100 частку нерухомого майна, що знаходиться по вулиці Писарська, 41А, що в м. Калуш Івано-Франківської області, визнавши за нею право власності в цілому на нежитлове приміщення (піднавіс для сортування тари), загальною площею 241,1 кв.м, який розташований на земельній ділянці, площею 0,1219 га, кадастровий номер 2610400000:19:008:0010.

Свої вимоги мотивує наступним. Згідно договору дарування частки нежитлового приміщення, ОСОБА_1 належить 1/100 частки нерухомого майна по вул.Писарська,41а в м.Калуш, позначене в технічному паспорті літерою З , площа приміщення 241,1 кв.м. Майно розташоване на земельній ділянці, площею 0,1219 га, кадастровий номер 2610400000:19:008:0010.

Відповідно до ч. 1 ст. 364 ЦК України співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності. Згідно із ч. 3 ст. 364 ЦК України у разі виділу співвласником у натурі частки із спільного майна для співвласника, який здійснив такий виділ, право спільної часткової власності на це майно припиняється. Така особа набуває право власності на виділене майно, і у випадку, встановленому законом, таке право підлягає державній реєстрації.

Таким чином, у разі виділу співвласник отримує свою частку у майні в натурі і вибуває зі складу учасників спільної власності. За всіма іншими співвласниками спільна власність при виділі частки зберігається. Тому позивач змушена звернутися до суду із вищевказаним позовом і просить виділити їй у натурі 1/100 частку нерухомого майна, що знаходиться по вулиці Писарська, 41А в м. Калуші Івано-Франківської області.

Представник позивача подав до суду заяву про розгляд справи без його участі та участі позивача, позов підтримує, просить суд його задоволити.

Відповідач ОСОБА_2 подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, позов визнає та не заперечує проти його задоволення.

Представник відповідача ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю К-2 подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, проти задоволення позову не заперечує.

Представник відповідача приватного підприємства Обрій подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, позов визнає та не заперечує проти його задоволення.

Представник відповідача приватного підприємства Мева подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, позов визнає та не заперечує проти його задоволення.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що згідно договору дарування частки нежитлового приміщення від 06.03.2015 року (а.с.5-7, 8-9, 27-28), ОСОБА_1 належить на праві власності нежитлове приміщення (піднавіс для сортування тари), зазначене в технічному паспорті літерою З , загальною площею 241,1 кв.м., що складає 1/100 частки, розташоване в м.Калуш, Івано-Франківської області, вул.Писарська, 41а. Вказана частка нежитлового приміщення розташована на земельній ділянці, площею 0,1219 га, кадастровий номер 2610400000:19:008:0010, цільове призначення: для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості, для реконструкції викупленого під навісу під виробничу базі для заготівлі та пробки лікарських трав.

Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна (а.с. 26-32) співвласниками нерухомого майна по вул. Писарська, 41а в м. Калуш Івано-Франківської області є ОСОБА_2, ПП Мева , ПП Обрій , ТзОВ К-2 . Проте, згідно свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 05.10.2006 р. ТзОВ К-2 є власником вже окремого обєкту нерухомості, а саме нежитлової будівлі за адресою м. Калуш, вул. Писарська, 41е. (а.с. 126-127)

Згідно зі ст.356 ЦК України , власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю. Згідно ст. 358 ЦК України , право спільної часткової власності здійснюється співвласниками за їхньою згодою. Співвласники можуть домовитися про порядок володіння та користування майном, що є їхньою спільною частковою власністю. Кожен із співвласників має право на надання йому у володіння та користування тієї частини спільного майна в натурі, яка відповідає його частці у праві спільної часткової власності. У разі неможливості цього він має право вимагати від інших співвласників, які володіють і користуються спільним майном, відповідної матеріальної компенсації.

Відповідно до ст. 364 ЦК України , співвласник має право на виділ у натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності. Якщо виділ у натурі частки із спільного майна не допускається згідно із законом або є неможливим (частина друга статті 183 цього Кодексу ), співвласник, який бажає виділу, має право на одержання від інших співвласників грошової або іншої матеріальної компенсації вартості його частки. Компенсація співвласникові може бути надана лише за його згодою.

Отже, кожен учасник права спільної часткової власності має суб'єктивне цивільне право на виділ своє частки. Юридичне значення виділу полягає в тому, що учасник отримує у натурі певне майно, яке відповідає його частці, а у разі неможливості - компенсацію за нього, у власність. При цьому право спільної власності щодо суб'єкта, який виділив свою частку у натурі, припиняється. Якщо з учасників спільної часткової власності після здійснення виділу залишився тільки один суб'єкт, природно, що право спільної власності припиняється взагалі. Проте якщо після виділу суб'єктів-співвласників залишилося хоча б двоє, право спільної часткової власності продовжує існувати - з перерозподіленими частками та, як правило, з видозміненим складом майна, яке перебуває у спільній частковій власності.

Виділ у натурі частки із спільного майна може бути заборонений законом або бути неможливим в силу самої природи спільної речі, яка є неподільною (ч. 2 ст. 183 ЦК ).

За таких обставин, враховуючи, що виділ позивачу в натурі 1/100 частки нерухомого майна, що знаходиться по вулиці Писарська, 41А в м. Калуш Івано-Франківської області не порушить прав та інтересів інших співвласників нерухомого майна, суд приходить до висновку, що позов слід задоволити.

На підставі викладеного, керуючись 183 , 358 , 364 , 379 , 380 ЦК України, ст.ст. 209, 214-215 ЦПК України,

в и р і ш и в :

Позов задоволити.

Виділити ОСОБА_1 у натурі 1/100 частку нерухомого майна, що знаходиться по вулиці Писарська, 41А в м. Калуш Івано-Франківської області, визнавши за нею право власності в цілому на нежитлове приміщення (піднавіс для сортування тари), загальною площею 241,1 кв.м, який розташований на земельній ділянці, площею 0,1219 га, кадастровий номер 2610400000:19:008:0010.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Івано-Франківської області шляхом подачі апеляційної скарги через Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а особами, які не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, у цей же строк з дня отримання копії рішення.

Головуючий:

СудКалуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення27.02.2017
Оприлюднено03.03.2017
Номер документу65002523
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —345/3870/16-ц

Рішення від 27.02.2017

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Онушканич В. В.

Ухвала від 03.01.2017

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Онушканич В. В.

Ухвала від 30.11.2016

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Онушканич В. В.

Ухвала від 17.11.2016

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Онушканич В. В.

Ухвала від 03.11.2016

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Онушканич В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні