Справа № 296/1637/17
1-кс/296/752/17
УХВАЛА
Іменем України
28 лютого 2017 року м.Житомир
Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира Галасюк Р.А., за участі секретаря судового засідання Могилевець В.С., за участю прокурора, розглянув клопотання прокурора військової прокуратури Житомирського гарнізону
старшого лейтенанта юстиції Невлада А.В. про надання тимчасового доступу до речей і документів ТОВ Лайфселл по кримінальному провадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016060360000181 від 31 жовтня 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 426-1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор військової прокуратури Житомирського гарнізону старший лейтенант юстиції Невлад А.В., звернувся до суду із вказаним клопотанням, зазначивши, що у провадженні військової прокуратури Житомирського гарнізону перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016060360000181 від 31 жовтня 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 426-1 КК України.
Прокурор військової прокуратури Житомирського гарнізону старший лейтенант юстиції Невлад А.В. повідомив, що у 2015 році військові службові особи військової частини польова пошта В2731 та Новоград-Волинської квартирно-експлуатаційної частини району, перевищуючи свої службові повноваження видали без погодження Міністерства оборони України офіційні документи приватним комерційним структурам Житомирської області про передачу у тимчасове користування земель військового полігону загальною площею понад 3500 га для ведення мисливських господарства та полювання, на підставі яких у подальшому Житомирською обласною радою прийнято рішення про надання комерційним структурам у користування на 25 років зазначеної землі, заподіявши у такий спосіб державі в особі Міністерства оборони України істотну шкоду.
В ході проведення слідчих дій встановлено, що відповідно до державного акту на право постійного користування земельною ділянкою від 31 липня 2009 року серія ЯЯ №072656 Міністерство оборони України Новоград - Волинська КЕЧ району на підставі розпорядження голови районної державної адміністрації №419 від 26 червня 2009 року є постійним користувачем земельної ділянки 3581.7570 га, яка розташована в адміністративних межах Наталівської сільської ради Новоград-Волинського району, Житомирської області. Цільове призначення (використання) земельної ділянки - оборони. Кадастровий номер земельної ділянки 1824083700:01:000:0154.
15 жовтня 2015 року рішенням Житомирської обласної ради №34 сесії VI скликання №1684, а саме п. 2 надано у користування ТОВ мисливському-рибальському клубу Військових ветеранів мисливські угіддя площею 3581.8 га на території Наталівської сільської ради Новоград-Волинського району, Житомирської області на землях Новоград - Волинської КЕЧ району (єгерська дільниця №1), терміном на 25 років та уповноважено ТОВ мисливському-рибальському клубу Військових ветеранів укласти договір про умови ведення мисливського господарства, що в подальшому, а саме 30 жовтня 2016 року останніми було зроблено.
03 жовтня 2016 року рішенням господарського суду м. Києва позовні вимоги військового прокурора Житомирського гарнізону задоволено повністю, визнано незаконним та скасовано п. 2 рішення Житомирської обласної ради 34 сесії VI скликання №1684 від 15 жовтня 2016 року Про надання у користування мисливських угідь ТОВ мисливський-рибальський клуб Військових ветеранів .
Допитано в якості свідка начальника Новоград-Волинської КЕЧ району ОСОБА_2 в ході чого, окрім іншого, встановлено, що лист за вих. №2017 від 22.09.2015 на адресу Державного агентства лісових ресурсів України та Житомирської обласної ради, був надрукований ОСОБА_3, за його особистою вказівкою, на виконання прохання директора ТОВ МРК Військових ветеранів ОСОБА_4, та підписаний ним особисто, з мотивів подальшого використання ОСОБА_4 земельної ділянки площею 3581, 8 га. для реабілітації учасників бойових дій та ветеранів АТО. Підставою для написання зазначеного листа був також лист військової частини - польова пошта В2731 за вих. №9420 від 16.09.2015 з аналогічним змістом. Повідомити будь-яку інформацію щодо причин адресування вказаного листа саме Державному агентству лісових ресурсів України та Житомирській обласній радій ОСОБА_2 не зміг.
Допитано в якості свідка заступника начальника штабу військової частини - польова пошта В2731 ОСОБА_5, який, окрім іншого, повідомив, що приблизно 16 вересня 2015 року йому на особистий номер мобільного телефону подзвонив командир вказаної військової частини ОСОБА_6, який повідомив, що до штабу даної військової частини в пункті постійної дислокації в м. Новоград-Волинський Житомирської обл. мають підійти колишні військовослужбовці з запитом щодо можливості організації мисливського господарства для реабілітації учасників АТО. Крім того, під час зазначеної телефонної бесіди ОСОБА_6 повідомив, що військова частина - польова пошта В2731 проти цього не заперечує. В подальшому, дійсно, до штабу вказаної військової частини підійшли раніше не відомі ОСОБА_5 особи з запитом, на який військовою частиною - польова пошта В2731 відпрацьовано за підписом командира військової частини - польова пошта В2731 ОСОБА_6, за якого поставив свій особистий підпис ОСОБА_5, засвідчивши його гербовою печаткою військової частини - польова пошта В2731 з приміткою ІІ .
Допитом в якості свідка командира військової частини - польова пошта В2731 підполковника ОСОБА_6, окрім іншого, встановлено, що в середині вересня 2016 року йому на особистий номер мобільного телефону подзвонив ОСОБА_5 та повідомив про факт звернення до військової частини - польова пошта В2731 невідомих осіб з запитом щодо надання в користування земельних ділянок полігону військової частини - польова пошта В2731 площею 3581, 8 га., на що він відповів про необхідність звернення до Міністра оборони України з цього приводу. Яким чином ОСОБА_5 відповів на зазначений вище запит йому не відомо, вказаний факт він не перевіряв у зв'язку з виконанням ним бойових завдань в зоні проведення АТО. Разом з тим, ОСОБА_6 підтвердив факт існування випадків, коли він надав дозвіл ОСОБА_5 поставити підпис замість нього в окремих документах. Будь-яких усних вказівок щодо складання та підписання, замість нього відповіді на зазначений запит він не надавав.
Повторним допитом свідка ОСОБА_2 встановлено, що передання складанням та підписанням відповіді на запит ТОВ МРК Військових ветеранів він в телефонному режимі консультувався з цього приводу з ОСОБА_6 та ОСОБА_5
В ході проведення слідчих дій встановлено, що ОСОБА_2 для зв'язку з іншими особами, використовував мобільний телефон з абонентським номером НОМЕР_1 оператора мобільного зв'язку ТОВ Лайфселл .
Під час досудового розслідування виникла необхідність перевірки та додаткового підтвердження указаних даних, а також з метою встановлення приблизного місця знаходження абоненту в момент здійснення телефонних розмов та можливих співучасників даного злочину.
У зв'язку з цим, необхідно встановити абонентські номери з'єднань, здійснених ОСОБА_2 з 10 по 30 вересня 2015 року з абонентського номера НОМЕР_1, їх час, тривалість та прив'язку до базових станцій. З цією метою, необхідно отримати в ТОВ Лайфселл документи, у яких міститься інформація про вхідні та вихідні телефонні з'єднання, їх час та тривалість, місце здійснення, SMS-повідомлення абонентського номеру ОСОБА_2, а саме з номера НОМЕР_1, здійснені у період з 10 по 30 вересня 2015 року.
Отримана інформація дозволить перевірити чи дійсно ОСОБА_2 у період з 10 по 30 вересня 2015 року спілкувався із ОСОБА_5 та ОСОБА_6, який на той час перебував у зоні проведення АТО, а також допоможе встановленню істини у справі.
Документи, у яких міститься інформація про вхідні і вихідні телефонні з'єднання, SMS-повідомлення абонентського номеру ОСОБА_2 мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні, які неможливо довести іншими способами, крім як за допомогою цих документів, а саме: містять у собі відомості, які можуть бути використані, як підтвердження причетності ОСОБА_2 до указаного злочину, встановленню інших причетних осіб до скоєння кримінального правопорушення, визначення точного часу та тривалість порушення, а також допоможе встановити істину у справі у зв'язку з чим виникла необхідність у ознайомленні з ними та подальшому вилученні.
Виклик у судове засідання службових осіб ТОВ Лайфселл та їх представників, призведе до передчасного розголошення відомостей, які безпосередньо стосуються суті кримінального провадження та процесуальних дій, які заплановано провести з метою збирання доказів, у зв'язку з чим існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.
Заслухавши думку прокурора, розглянувши подані документи і матеріали, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Згідно вимог ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку).
За змістом п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах належать інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5
ст. 163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
З огляду на викладене, враховуючи, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а саме встановити причетність ОСОБА_2 до вчинення вищевказаного кримінального правопорушення, може бути використана як докази у кримінальному провадженні, а її вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до документу, який іншим способом неможливо отримати, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання прокурора підлягає задоволенню.
Керуючись вимогами ст.ст. 159, 160, 162, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора військової прокуратури Житомирського гарнізону старшого лейтенанта юстиції Невлада Андрія Васильовича про надання тимчасового доступу до речей і документів - задовольнити.
Надати прокурору військової прокуратури Житомирського гарнізону старшому лейтенанту юстиції Невладу Андрію Васильовичу та особам, що діють за його дорученням, дозвіл на тимчасовий доступ до документів, що знаходяться в оператора телекомунікацій ТОВ Лайфселл (код ЄДРПОУ 22859846, 03110, м. Київ, вул. Солом'янська, 11-а), з подальшим їх вилученням, у яких міститься інформація про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту тощо, SIM-картки з абонентським номером НОМЕР_1, здійснені з 10 по 30 вересня 2015 року:
- адреса розташування базової станції;
- тип з'єднання (вхідні, вихідні дзвінки, SMS, MMS, GPRS, переадресація);
- дата, час та тривалість з'єднання;
- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента (абонентський, серійний, IMSI номер сім-картки, IMEI);
- ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувається сеанс зв'язку, з'єднання нульової тривалості;
- за наявності контрактної угоди надати відомості про абонента.
ТОВ Лайфселл як володілець, зобов'язаний надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі документів та можливість їх вилучити.
Ухвала слідчого судді про доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, підлягає обов'язковому виконанню.
Згідно ч.1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали один місяць з дня винесення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Р. А. Галасюк
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2017 |
Номер документу | 65043063 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Галасюк Р. А.
Кримінальне
Корольовський районний суд м. Житомира
Галасюк Р. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні