Постанова
від 27.02.2017 по справі 803/87/17
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2017 року Справа № 803/87/17

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Плахтій Н.Б.,

при секретарі Головатій І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Ковельського об'єднаного управління Пенсійного фонду України до Сільськогоспадарського товариства з обмеженою відповідальністю Ковельплемсервіс про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Ковельське об'єднане управління Пенсійного фонду України (далі - Ковельське ОУПФУ, позивач) звернулося з адміністративним позовом до Сільськогоспадарського товариства з обмеженою відповідальністю Ковельплемсервіс (далі - СТзОВ Ковельплемсервіс ) про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України Про наукову і науково-технічну діяльність , та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, за період з березня 2016 року по січень 2017 року включно в сумі 9 037 грн. 85 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в порушення вимог Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність СТзОВ Ковельплемсервіс , Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України Про наукову і науково-технічну діяльність , та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, не відшкодував відповідних витрат за період з березня 2016 року по січень 2017 року включно в сумі 9 037 грн 85 коп. При цьому стаж наукової роботи особи, якій призначено пенсію як науковому працівнику, на СТзОВ Ковельплемсервіс становить 2 роки 1 місяць 7 днів. Оскільки відповідач свій обов'язок у встановлений строк не виконав, позивач просить стягнути з відповідача заборгованість з відшкодування витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України Про наукову і науково-технічну діяльність , та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, за період з березня 2016 року по січень 2017 року включно в сумі 9 037 грн. 85 коп. в судовому порядку.

Письмових заперечень проти адміністративного позову відповідач суду не подав.

В судове засідання представник позивача не прибув, позивач заявив клопотання про розгляд справи за його відсутності (а.с.2).

Представник відповідача в судове засідання також не прибув, хоча належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду. Так, поштове відправлення з копіям ухвал від 06 лютого 2017 року про відкриття провадження в адміністративній справі, про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду, повісткою про виклик до суду в адміністративній справі, надіслане за місцезнаходженням відповідача згідно із даними в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (Волинська обл., Ковельський р-н, смт Люблинець, вул.Жовтнева, 55), повернулось до суду з довідкою відділення поштового зв'язку за закінченням терміну зберігання (а.с.39-44), тобто не вручене адресату з незалежних від суду причин, а тому відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) слід вважати, що такі копії ухвал і повістка вручені відповідачу належним чином.

Відповідно до частини четвертої статті 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Згідно з частиною четвертою статті 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Враховуючи вищевикладене, судовий розгляд справи здійснювався у відсутності представників позивача та відповідача, без фіксування судового процесу технічними засобами, на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є підставними та підлягають до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що СТзОВ Ковельплемсервіс 29 травня 2002 року зареєстроване як суб'єкт господарювання, місцезнаходженням юридичної особи значиться: Волинська обл., Ковельський р-н, смт Люблинець, вул. Жовтнева, 55, ідентифікаційний код -00696562. Дані обставини стверджуються витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 1002127550 від 06 лютого 2017 року (а.с.28-31). Відповідач взятий на облік в Ковельському ОУПФУ як платник страхових внесків - коштів відрахувань на соціальне страхування, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Відповідно до частини другої статті 37 Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність № 848-VIII від 26 листопада 2015 року (далі - Закон № 848) пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченому абзацом першим частини першої статті 28 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , після досягнення чоловіками 62 років за наявності стажу наукової роботи не менш як 20 років, жінками - пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , за наявності стажу наукової роботи не менш як 15 років.

Згідно з абзацом четвертим частини дев'ятої статті 24 Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність №1977-XII від 13 грудня 1991 року (далі - Закон №1977) різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Крім того, як встановлено частиною шостою статті 37 Закону №848 (яка набрала чинності з 01 січня 2017 року) різниця між сумою пенсії, призначеної відповідно до цього Закону, та сумою пенсії із солідарної системи, обчисленої згідно із Законом України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних, комунальних наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів, а також інших наукових установ, які згідно із статтею 12 цього Закону включені до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, - за рахунок коштів державного бюджету з урахуванням надходжень від сплати єдиного внеску у розмірі, встановленому частиною дев'ятою статті 8 Закону України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування для цієї категорії працівників; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших наукових установ, організацій, підприємств та вищих навчальних закладів - за рахунок коштів цих установ, організацій, підприємств та закладів.

Згідно з абзацом першим частини першої статті 28 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. У разі виплати застрахованій особі довічної пенсії, передбаченої цим Законом, мінімальний розмір пенсії за віком у солідарній системі.

При цьому, різниця між сумою пенсії, призначеної згідно з вимогами Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність , та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ - ІV рівнів акредитації-за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Відповідно до пунктів 3, 5 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ - ІV рівнів акредитації згідно із Законом України Про наукову та науково-технічну діяльність , та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року № 372, фінансування різниці у розмірі пенсії особам, які мають стаж роботи на декількох підприємствах, установах, організаціях та вищих навчальних закладах ІІІ - ІV рівнів акредитації не залежно від форми власності та бюджетного фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ - ІV рівнів акредитації.

Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність , про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.

Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

Підпунктами 6.4, 6.7 пункту 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду №21-1 від 19 січня 2003 року (з наступними змінами та доповненнями), передбачено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій. Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин.

Судом встановлено, органами Пенсійного фонду України відповідно до Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність призначена пенсія ОСОБА_1, стаж наукової роботи якого складає 14 років 2 місяці 6 днів, в тому числі 2 роки 1 місяць 7 днів в СТзОВ Ковельплемсервіс . Дані обставини стверджуються копіями протоколу про призначення пенсії, відповідної довідки (а.с.18, 19).

Відповідно до статуту СТзОВ Ковельплемсервіс здійснює свою діяльність на принципах госпрозрахунку і самофінансування, має самостійний баланс, розрахунковий рахунок в банку, фінансується за рахунок власних засобів і державного бюджету, являється юридичною особою, має кутовий штамп і печатку та довідки з єдиного державного реєстру являється недержавною науковою установою, а тому різниця між сумою пенсії призначеної за Законом України Про наукову і науково-технічну діяльність , та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів підлягає відшкодуванню за рахунок СТзОВ Ковельплемсервіс , виходячи з розрахунку стажу наукової роботи 2 роки 1 місяць 7 днів, набутого в даній установі.

Позивач направляв відповідачу повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України Про наукову і науково-технічну діяльність , і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на 2016 рік (за березень-грудень 2016 року), на 2017 рік (а.с.5-15), проте відповідачем витрати на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України Про наукову і науково-технічну діяльність , та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, за період з березня 2016 року по січень 2017 року включно не сплачені у строк визначений законом.

Як вбачається із розрахунку суми заборгованості, картки особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату пенсій науковим працівникам державного не бюджетного підприємства за СТзОВ Ковельплемсервіс рахується заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату таких пенсій за березень 2016 року - січень 2017 року включно в сумі 9 037 грн 85 коп.

Таким чином, оскільки за відповідачем рахується заборгованість з відшкодування витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України Про наукову і науково-технічну діяльність , та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, за березень 2016 року - січень 2017 року включно в сумі 9 037 грн. 85 коп., щодо наявності та розміру якої відповідачем не подано заперечень, не надано доказів її погашення, тому суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.

Керуючись статтями 11, 17, 158, 160, 162, 163, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування , суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Ковельплемсервіс (45034, Волинська область, Ковельський район, селище міського типу Люблинець, вулиця Жовтнева, будинок 55, ідентифікаційний код 00696562) на користь Ковельського об'єднаного управління Пенсійного фонду України (45000, Волинська область, Ковельський район, місто Ковель, вулиця Незалежності, будинок 101, ідентифікаційний код 37788984) заборгованість з відшкодування витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України Про наукову і науково-технічну діяльність , та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, за період з березня 2016 року по січень 2017 року включно в сумі 9 037 грн. 85 коп. (дев'ять тисяч тридцять сім грн 85 коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій

Постанова в повному обсязі складена 01 березня 2017 року.

СудВолинський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.02.2017
Оприлюднено07.03.2017
Номер документу65067162
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —803/87/17

Ухвала від 28.11.2019

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Плахтій Наталія Борисівна

Постанова від 27.02.2017

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Плахтій Наталія Борисівна

Ухвала від 06.02.2017

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Плахтій Наталія Борисівна

Ухвала від 06.02.2017

Адміністративне

Волинський окружний адміністративний суд

Плахтій Наталія Борисівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні