Ухвала
від 03.03.2017 по справі 308/2042/17
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/2042/17

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2017 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Данко В.Й., за участю слідчого Лазар О.Ю., розглянувши клопотання старшого прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні № 32016070000000048 - начальника відділу нагляду за додержання законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Закарпатської області юрист 1 класу Іванова А.Б. про тимчасовий доступ до речей та документів,-

ВСТАНОВИВ:

У проваджені слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області перебувають матеріали досудового розслідування №32016070000000048, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.09.2016 року, з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 3 ст. 212 КК України.

Встановлено, що ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1.н.) спільно із ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н.), використовуючи суб'єкти господарювання: ФГ Семак Олександр (код ЄДРПОУ 33536939), ФГ Данієл (код ЄДРПОУ 39743615) та ФОП ОСОБА_2 (рнокпп: НОМЕР_1), умисно, шляхом не відображення у бухгалтерському обліку та податковій звітності операцій із реалізації у 2016 році добового молодняку свійської птиці, ухилились від сплати податку на додану вартість та податку на прибуток на загальну суму 4 633 584 грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у особливо великих розмірах.

В ході проведення досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_2 є керівником та головним бухгалтером ФГ Семак Олександр та разом зі своєю дружиною ОСОБА_3, з метою ухилення від сплати податків здійснюють інкубацію та виведення добових каченят на власних потужностях. Весь виробничий процес є замкнутим без залучення сторонніх СГД. Так, фермерським господарством в тиждень здійснюється виведення молодняку свійської птиці (добових каченята муллард ) в кількості від 50 000 шт. до 80 000 шт.; молодняку свійської птиці (добових каченята муллард ) за один місяць від 200 000 шт. (х 35 грн.) до 320 000 шт. (х 35 грн.), яка по бухгалтерському обліку та в податковій звітності не відображається та може складати (крім реалізованих добових курчат) від 7 000 000 грн. до 11 200 000 грн. в місяць. З середини лютого по серпень 2016 року отриманий дохід ОСОБА_2, ОСОБА_3 становить близько від 24,5 млн. грн. до 40 млн. грн.

Встановлено, що діяльність з подальшої реалізації виведеної на власних потужностях свійської птиці (каченят) ОСОБА_2 у співучасті із ОСОБА_3 проводить на користь основних шести оптових покупців, які являються фізичними особами з Черкас, Чернівців, Сум та Івано-Франківська (добові каченята що реалізовуються на Суми, в подальшому реалізовуються на Росію). Транспортування каченят здійснюється мікроавтобусами покупців. Також встановлено, що покупці здійснюють придбання каченят значними партіями, які складають від 12 тисяч до 51 тисячі штук добового молодняку (одним автобусом типу Mercedes Sprinter здійснюється транспортування партії добового молодняку каченят від 12 до 16 тисяч штук . Розрахунок за придбані ТМЦ здійснюється готівкою, яка передається водіями зазначених автобусів.

10.11.2016 року в ході проведення досудового розслідування проведено обшуки за адресами фактичного здійснення фінансово-господарської діяльності ФГ Семак Олександр , ФГ Данієл та ФОП ОСОБА_2, а саме: АДРЕСА_1 в результаті яких виявлено та вилучено документи первинного бухгалтерського обліку, платіжні документи, зошити, блокноти, в результаті опрацювання яких встановлено наступне: чорнові рукописні записи у вилучених зошитах свідчать (підтверджують) про здійснення продажу фізичним особам добового молодняку каченят на фермах (за адресою: АДРЕСА_2

Проведені слідчі дії щодо законності здійснення господарської діяльності вказаних суб'єктів господарської діяльності, дали можливість частково одержати фактичні дані, які вказують на те, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 причетні до ухилення від сплати податків. Враховуючи те, що зазначені особи в період 2015-2016 свою діяльність конспірували, від оточення приховують, з іншими спільниками спілкуються зашифровано із застосуванням умовностей, що не дає змоги встановити всіх осіб причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення.

03.10.2016 на адресу ОУ ГУ ДФС у Закарпатській області скеровано лист, щодо встановлення, згрупування та надання до СУФР ГУ ДФС у Закарпатській області аналітичної інформації стосовно ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ФГ Семак Олександр (код ЄДРПОУ 33536939), ФГ Данієл (код ЄДРПОУ 39743615) та ФОП ОСОБА_2 та, 04.10.2016 до СУ ФР ГУ ДФС у Закарпатській області з ОУ ГУ ДФС у Закарпатській області надійшли матеріали, зібрані під час виконання вказаного листа, відповідно до яких встановлено, що для координації дій з постачальниками, в тому числі домовленості про обсяги замовлень, умови їх поставки та форму розрахунків, ОСОБА_2 використовує абонентський номер № НОМЕР_2 оператора мобільного зв'язку Київстар , а ОСОБА_3 використовує абонентський номер № НОМЕР_3 оператора мобільного зв'язку Київстар . Належність НОМЕР_4 оператора мобільного зв'язку Київстар ОСОБА_3 підтверджується у реєстраційних даних ФГ Данієл , які представлені у ДПІ у Виноградівському районі ГУ ДФС у Закарпатській області.

Також, згідно листа за №48/21-06 від 27.01.2017 отриманого від оперативного управління ГУ ДФС у Закарпатській області встановлено номера карток мобільного зв'язку мережі Київстар : НОМЕР_5, якими користуються основні оптові покупці під час обговорення із ОСОБА_2 та ОСОБА_3 організаційних питань щодо придбання свійської птиці (качок).

Слідством зібрано докази щодо вчинення ОСОБА_3 та ОСОБА_2 тяжкого злочину - умисного ухилення від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах та є достатньо підстав вважати, що ОСОБА_2, ОСОБА_3, як службові особи причетні до злочинної діяльності ФГ Семак Олександр (код ЄДРПОУ 33536939), ФГ Данієл (код ЄДРПОУ 39743615) та ФОП ОСОБА_2 пов'язаної з умисним ухиленням від сплати податків. Однак здобутих на даному етапі доказів недостатньо для повідомлення про підозру ОСОБА_2, ОСОБА_3 в умисному ухиленні від сплати податків.

Так, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 при здійсненні протягом 2015-2016 років фінансово-господарської діяльності, пов'язаної з оптовою та роздрібною реалізацією молодняку свійської птиці, шляхом не відображення у бухгалтерському обліку та податковій звітності такі операцій, ухилились від сплати податку на додану вартість та податку на прибуток на загальну суму 4 633 584 грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у особливо великих розмірах.

Обставини вчинення злочину дають підстави вважати, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 при провадженні фінансово-господарської діяльності використовують пов'язаних осіб (найманих працівників, постійних покупців), які потребують постійної координації, яка могла бути досягнута за допомогою телефонного зв'язку. При цьому, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 і до цього часу повинні спілкуватися з особами, що були залучені ними до злочинної діяльності, для укриття слідів вчиненого. Отже, особи (наймані працівники, покупці) та контакти в телекомунікаційній мережі під час скоєння злочину мають значення для провадження.

Досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні встановлено, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 для особистих і службових справ використовують мобільні телефони з наступними номерами: № НОМЕР_3 , НОМЕР_6 а їх основні покупці: НОМЕР_5 телекомунікацій ПрАТ Київстар (м. Львів, вул. Городоцька, 226-б).

Інформація, яка знаходиться в оператора телекомунікаційних послуг ПрАТ Київстар (м. Львів, вул. Городоцька, 226-б), про зв'язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами, що містяться в матеріалах кримінального провадження являються доказами, які підтверджують злочинні наміри вказаних вище осіб.

Іншим способом отримати таку інформацію не можливо, оскільки відповідно до п.7 ч.1 ст.162 КПК України інформація, що знаходиться в операторів телекомунікацій про зв'язок абонента, надання телекомунікаційнихпослуг, відноситься до охоронюваної законом таємниці.

Згідно ст.31 Конституції України кожному гарантується таємниця телефонних розмов,винятки можуть бути встановлені судом у випадках,передбачених законом,з метою запобігти злочинові чи з'ясувати істину під час розслідування кримінальної справи,якщо іншим способом одержати інформацію неможливо,а вищевказана інформація може носити характер конфіденційної інформації і стосуватися безпосередньо особистого життя осіб,згода на ознайомлення з якою надається виключно судом або за згодою особи,якої вона стосується,тому дана інформація може бути використана тільки в досудовому слідстві в межах даної кримінальної справи.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити.

Заслухавши пояснення слідчого з приводу внесеного клопотання, дослідивши матеріали кримінального провадження, враховуючи те, що інформація, яка знаходиться в оператора телекомунікаційних послуг ПрАТ Київстар , має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема встановлення місцезнаходження абонента в певні періоди часу та осіб причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення, приходжу до висновку, що клопотання обґрунтоване і підлягає до задоволення.

Згідно ч.5, 6 ст. 163 КПК України суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно вимог ст. 132 КПК України для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов'язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

Відповідно до ч.7.ст.163 КПК України, слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів,або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Тимчасовий доступ до документів є заходом забезпечення кримінального провадження, передбачений ст.131 ч.2 п.5 КПК України, органом досудового слідства доведено необхідність застосування цього заходу, що передбачено ст. 132 КПК України. Вказані обставини є достатніми підставами, передбаченими ст. 163 КПК України, для постановлення ухвали про надання тимчасового доступу до документів.

Крім того, ч. 7 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Керуючись ст.ст.40, 131, 132, 159, 164, 309 КПК України, -

УХВАЛИВ:

Клопотання старшого прокурора групи прокурорів у кримінальному провадженні № 32016070000000048 - начальника відділу нагляду за додержання законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Закарпатської області юрист 1 класу Іванова А.Б. про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити.

Надати тимчасовий доступ прокурору Іванову А.Б., старшому слідчому групи слідчих Макарович Н.Ю. та слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні №32016070000000048 - Будз С.М., Павкевич В.Р., Романенко Б.О., Галайда О.Б. Сагайдак В.В., Карабін В.В. до речей і документів з можливістю їх вилучення у друкованому та електронному вигляді, що знаходяться у ПрАТ Київстар (79048, м. Львів, вул. Городоцька, 226-Б), та містять інформацію про абонентські номери № НОМЕР_3; НОМЕР_7 а саме:

- адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв'язок кінцевого обладнання з вказаними вище абонентськими номерами;

- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання вказаних абонентів: унікальний ідентифікатор сім-картки (ІМSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі ІМЕІ) тощо;

- типи з'єднання вказаних абонентів: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв'язком смузі частот), переадресація тощо;

- дата, час та тривалість з'єднань, у тому числі з'єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) вказаних абонентів;

- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з яким відбувався сеанс зв'язку вказаних абонентів;

- за наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації) з вказаними абонентами надати відомості про його особу, оскільки іншим шляхом отримати вказані речі та документи неможливо.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду: Данко В.Й.

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення03.03.2017
Оприлюднено09.03.2017
Номер документу65083528
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —308/2042/17

Ухвала від 03.03.2017

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Данко В. Й.

Ухвала від 03.03.2017

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Данко В. Й.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні