Рішення
від 23.02.2017 по справі 910/23767/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.02.2017Справа №910/23767/16

За позовом приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Українська страхова група"

до комунального підприємства "Житлово - експлуатаційна контора "Дегтярівська" Шевченківського району

про стягнення 1736,39 грн.

Суддя Шкурдова Л.М.

Представники:

від позивача - Рудь Г.І. за дов. № 0116-64 від 10.05.16 р.;

від відповідача - не з'явився;

ВСТАНОВИВ:

Господарським судом міста Києва розглядається справа за позовом приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Українська страхова група" до комунального підприємства "Житлово - експлуатаційна контора "Дегтярівська" Шевченківського району про стягнення 1 736,39 грн.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 26.12.2016 року порушено провадження у справі № 910/23767/16.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що позивачем на підставі Договору добровільного страхування майна фізичних осіб та цивільної відповідальності перед третіми особами № 99-5000-13-00012 від 09.10.2013 року, предметом якого було страхування майнових інтересів квартири страхувальника в тому числі від залиття водою, виплачено страхувальнику страхове відшкодування внаслідок виникнення страхового випадку з квартирою страхувальника, а саме залиття водою. В зв'язку з тим, що залиття водою сталося внаслідок прориву труби холодного водопостачання та будинок, в якому знаходиться квартира страхувальника, перебуває на балансі та обслуговуванні відповідача, позивач звернувся з даним позовом про відшкодування виплаченого страхового відшкодування з відповідача, який є відповідальним за утримання внутрішньобудинкових мереж.

Відповідач у судове засідання не з'явився, своїм правом на надання відзиву не скористався.

У судовому засіданні 23.02.2017 було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Враховуючи наявність доказів належного повідомлення відповідача про час і місце проведення судового засідання, відсутність доказів неможливості прибуття в судове засідання відповідача, достатність матеріалів для прийняття рішення по суті, суд, відповідно до приписів ст.75 Господарського процесуального кодексу України, розглядає справу за відсутності представника відповідача за наявними в справі матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши докази та оцінивши їх в сукупності, суд, -

ВСТАНОВИВ:

09 жовтня 2013 року між приватним акціонерним товариством Страхова компанія Українська страхова група (страховик) та ОСОБА_2 (страхувальник) укладено Договір добровільного страхування майна фізичних осіб та цивільної відповідальності перед третіми особами № 99-5000-13-00012 від 09.10.2013 року, відповідно до умов якого страховик бере на себе зобов'язання при настанні страхового випадку відшкодувати страхувальнику нанесену матеріальну шкоду відповідно до умов цього договору та в межах страхової суми, а страхувальник зобов'язується сплачувати страхову премію у визначеному розмірі та в узгоджені сторонами цього договору строки.

Предметом даного Договору є, зокрема, майнові інтереси, що не суперечать чинному законодавству України, пов'язані з володінням, користуванням та розпорядженням майном: трикімнатною квартирою загальною плошею 75,3 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (на третьому поверсі триповерхового будинку) та належить на праві приватної (спільної сумісної) власності страхувальнику згідно Свідоцтва про право власності на житло від 11.12.1998 року.

02 жовтня 2014 року із застрахованим майном Страхувальника - трикімнатною квартирою загальною плошею 75,3 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 - відбувся страховий випадок: залиття водою.

Вартість матеріальної шкоди, завданої страхувальнику внаслідок залиття квартири водою, згідно з Висновком № 11-32/49 про розмір матеріального збитку, складеного 03 листопада 2014 року фахівцями ПП Пліч - Опліч становить 2 236, 39 грн.

Страховим актом №ДКЦВ-8910 від 11.11.2014р позивачем встановлено, що сума збитку по договору в результаті страхового випадку склала 1736,39 грн.

Відповідно до видаткового касового ордеру від 13.11.2014 року позивач виплатив страхове відшкодування в розмірі 1 736,00 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 1191 Цивільного кодексу України особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом.

Згідно з ч. 1 ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

Відповідно до пункту 2.3.6. Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 № 76, у разі залиття, аварії складається відповідний акт.

В акті б/н від 22.10.2014 року комунального підприємства "Житлово - експлуатаційна контора "Дегтярівська" Шевченківського району , складеного комісією у складі інженера та майстра тех.дільниці зазначено, що проведено обстеження квартири АДРЕСА_1. За результатами обстеження встановлено, що залиття застрахованої квартири відбулося внаслідок витоку води з технічного поверху будинку.

При обстеженні комісією виявлено залиття стелі до 0,5 кв.м. коридора, стелі до 2,5 кв.м. та стіни до 1,5 кв.м. кухні.

З матеріалів справи вбачається, що будинок на АДРЕСА_1, у якому стався страховий випадок, перебуває на балансі відповідача, яким здійснюється обслуговування зазначеного будинку.

При цьому як вже зазначалось судом, згідно з актом комісії комунального підприємства "Житлово - експлуатаційна контора "Дегтярівська" Шевченківського району залиття приміщення сталось внаслідок пориву труби холодного водопостачання.

Оскільки мало місце залиття стелі та стіни порив труби холодного водопостачання стався поза межами квартири.

Згідно з п.1, 2 ч.2 ст. 21 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" виконавець зобов'язаний забезпечувати своєчасність та відповідну якість житлово-комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договору, в тому числі шляхом створення систем управління якістю відповідно до національних або міжнародних стандартів; здійснювати контроль за технічним станом інженерного обладнання будинків, квартир, приміщень; утримувати в належному технічному стані, здійснювати технічне обслуговування та ремонт внутрішньобудинкових мереж, вживати заходів щодо ліквідації аварійних ситуацій, усунення порушень якості послуг у терміни, встановлені договором та/або законодавством тощо.

Зазначені обов'язки виконавця передбачені також і Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 р. № 76 (далі - Правила).

Розділом 2 зазначених Правил технічним обслуговуванням жилих будинків є комплекс робіт, спрямованих на підтримку справності елементів будівель чи заданих параметрів та режимів роботи технічного обладнання. Технічне обслуговування жилих будинків включає роботи з контролю за його станом, забезпечення справності, працездатності, наладки і регулювання інженерних систем тощо. Контроль за технічним станом здійснюється шляхом впровадження системи технічного огляду жилих будинків.

Пунктом 1.3 Правил технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 05.07.1995 р. № 30, визначено, що виробники та інші організації, що експлуатують системи водопостачання та каналізації населених пунктів України, несуть відповідальність за невиконання вимог цих Правил і чинного законодавства України.

Відповідно до п.п. 2.1.7 п. 2.1 зазначених вище Правил для забезпечення безперебійної і економічної роботи систем водопостачання і каналізації необхідні: профілактичний огляд і планово-попереджувальний ремонт мереж і споруд, їх елементів і устаткування: вжиття заходів щодо попередження, вчасного виявлення і ліквідації аварій.

Отже, на час настання страхового випадку відповідальність за утримання будинку на АДРЕСА_1, за його належне технічне обслуговування та ремонт будинку ніс відповідач, як обслуговуюча організація цього будинку.

Проте, внаслідок неналежного виконання відповідачем своїх обов'язків з утримання в належному технічному стані внутрішньобудинкових мереж будинку за адресою: АДРЕСА_1 стався порив труби холодного водопостачання.

Відповідно до ст. 33 ЦК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

У даному випадку відповідач не надав суду будь-яких доказів, які свідчили б про відсутність його вини у пориві труби холодного водопостачання, або підтверджували належне виконання ним своїх обов'язків в частині утримання в належному технічному стані внутрішньобудинкових мереж будинку на АДРЕСА_1.

Згідно зі ст. 993 Цивільного кодексу України та ст. 27 Закону України "Про страхування" до страховика, який виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, у межах фактичних витрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, що одержала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за завдані збитки.

Отже, позивач виплативши страхове відшкодування у сумі 1736,39 грн., отримав право вимоги до особи відповідача (балансоутримувача), відповідальної за завдану шкоду, в зв'язку з чим позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст. 49 ГПК України у спорах, що виникають при виконанні договорів судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 33, 34, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна контора "Дегтярівська" Шевченківського району (04112, м.Київ, вул.Олени Теліги, будинок 9, код ЄДРПОУ 34966191) на користь приватного акціонерного товариства "Страхова компанія "Українська страхова група" (03038, м.Київ, вул.Федорова Івана, будинок 32 ЛІТ.А, код ЄДРПОУ 30859524) 1736 (тисячу сімсот тридцять шість) грн 39 коп - суми боргу та 1378 (тисячу триста сімдесят вісім) грн 00 коп - витрати по сплаті судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Суддя Шкурдова Л.М.

Повний текст рішення складено: 27.02.2017р

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.02.2017
Оприлюднено09.03.2017
Номер документу65086468
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/23767/16

Рішення від 23.02.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Шкурдова Л.М.

Ухвала від 02.02.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Шкурдова Л.М.

Ухвала від 26.12.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Шкурдова Л.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні