Рішення
від 03.03.2017 по справі 734/496/17
КОЗЕЛЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 2/734/557/17 Справа № 734/496/17

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

03 березня 2017 року смт. Козелець

Козелецький районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого Іванюка Т.І.,

при секретарі Божок А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Козелець Чернігівської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Одинцівської сільської ради, Козелецького району, Чернігівської області, відділу Держгеокадастру у Козелецькому районі Чернігівської області про визнання права власності на спадщину за заповітом,-

в с т а н о в и в:

у суд із позовною заявою про визнання права власності на спадкове майно звернулася ОСОБА_1, мотивуючи тим, що 16 грудня 2014 року помер її чоловік ОСОБА_2. Після його смерті відкрилась спадщина, до складу якої входить земельна ділянка із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства. Позивачка, як спадкоємець за заповітом на дану спадщину має право на отримання у власність даного майна, але не може його оформити, оскільки правовстановлюючі документи були втрачені.

У судове засідання позивач та його представник не з'явилися, подавши суду заяву про розгляд справи у їх відсутності. Позов підтримують.

Представник відповідача та третьої особи в судове засідання не з'явилися, хоча належним чином були повідомлені про час і місце судового розгляду цивільної справи. При цьому, відповідачем та третьою особою до суду подана заява про визнання позовних вимог, а також клопотання про розгляд цивільної справи у відсутності у відсутності їх представника.

Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України, з урахуванням заяв сторін про слухання справи за їх відсутності, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

У судовому засіданні було встановлено, що 16 грудня 2014 року помер чоловік позивачки ОСОБА_2. За життя останній розпорядився своїм майном, про що 21 лютого 2001 року склав заповіт, посвідчений секретарем виконкому Одинцівської сільської ради у реєстрі № 02, у якому все своє майно заповів ОСОБА_1. Після смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина, до складу якої входить земельна ділянка площею 2,0400 га, кадастровий №7422086500:05:003:0359, в межах згідно з планом передану для ведення особистого селянського господарства, розташована на території Одинцівської сільської ради, Козелецького району, Чернігівської області, яка належала спадкодавцю ОСОБА_2 на підставі Державного акту серії ЧН №036530, виданого 09 липня 2004 року.

Позивачка ОСОБА_1, як спадкоємець за заповітом на дану спадщину, прийняла спадщину, оскільки своєчасно звернулася до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але в нотаріальному порядку оформити спадщину не може, оскільки для отримання свідоцтва про право на спадщину нотаріусу необхідно подати оригінал правовстановлюючого документу на майно, а Державний акт на вказану земельну ділянку втрачений. Новий Державний акт отримати не має можливості у зв'язку з припиненням цивільної правоздатності в момент смерті ОСОБА_2, тому ОСОБА_1 змушена звернутися до суду для захисту свого права шляхом його визнання.

Доказом втрати документів є оголошення в газеті Новини Придесення , а також довідка зі столу знахідок про те, що Державні акти на право власності на землю, який видано на ім'я ОСОБА_2 в стіл знахідок не надходили.

Позивачка є єдиним спадкоємцем за заповітом на дану спадщину після смерті ОСОБА_2 Спадкоємців, які мають право на обов'язкову частку у спадщині не має.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов ОСОБА_1 до Одинцівської сільської ради, Козелецького району, Чернігівської області, відділу Держгеокадастру у Козелецькому районі Чернігівської області про визнання права власності на спадщину за заповітом підлягає задоволенню.

Відповідно ст. 1218 Цивільного кодексу України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно ст. 328 Цивільного кодексу України, право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону, або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Відповідно до п. г ч.1 ст. 81, ч. 1 ст. 131 Земельного кодексу України, громадяни України набувають право власності на земельні ділянки на підставі прийняття спадщини. Позивач не має іншої можливості визнати право власності на земельну ділянку, внаслідок чого вона змушена звернутись до суду з даною позовною заявою.

У відповідності з ч. 2 ст. 41 Конституції України право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.

У судовому засіданні достовірно встановлено, що ОСОБА_1, як єдиний спадкоємець за заповітом після смерті ОСОБА_2, прийнявши спадщину, має право на набуття у власність земельної ділянки, яка належала останньому на праві власності.

Судом встановлено, що визнання відповідачем позову не суперечить закону і не порушує права громадян.

Суд не стягує з відповідача на користь позивача судові витрати, враховуючи заяву останнього.

Керуючись ст. ст. 1218 ЦК України, ст. 152 ЗК України, ст.ст. 174, 209, 212, 215, 218, 223, 294, 295 і 296 ЦПК України, суд

в и р і ш и в:

позов ОСОБА_1 до Одинцівської сільської ради, Козелецького району, Чернігівської області, відділу Держгеокадастру у Козелецькому районі Чернігівської області про визнання права власності на спадщину за заповітом задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 2,0400 га, кадастровий №7422086500:05:003:0359, в межах згідно з планом передану для ведення особистого селянського господарства, розташована на території Одинцівської сільської ради, Козелецького району, Чернігівської області, яка належала спадкодавцю ОСОБА_2 на підставі Державного акту серії ЧН №036530, виданого 09 липня 2004 року.

Судові витрати з відповідача на корить позивача не стягувати.

На рішення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Чернігівської області через Козелецький районний суд протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 10 днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя

СудКозелецький районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення03.03.2017
Оприлюднено09.03.2017
Номер документу65120268
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —734/496/17

Рішення від 03.03.2017

Цивільне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Іванюк Т. І.

Ухвала від 22.02.2017

Цивільне

Козелецький районний суд Чернігівської області

Іванюк Т. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні