ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"02" березня 2017 р. Справа №925/579/16
Господарський суд Черкаської області у складі судді Гури І.І., при секретарі судового засідання Пастуховій О.С., за участю: ліквідатора банкрута ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області заяву ліквідатора банкрута про вжиття запобіжних заходів у справі за заявою Золотоніської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Черкаський деревопросочувальний комбінат» про визнання банкрутом,
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Черкаської області від 04.01.2017 боржника визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого ОСОБА_1
24.02.2017 до суду надійшла заява ліквідатора банкрута про вжиття запобіжних заходів, в якій просить суд:
накласти арешт на нерухоме майно (загальна площа 5778 кв. м., адреса: с. Благодатне, вул. Заводська буд. 1, Золотоніський р-н, Черкаська область), зокрема: прохідна (літер А1); столярка (літер Б1); матеріально-технічний склад (літер В1); гараж (літер Г1),котельня (літер З1); пилорама (літер Ж1); прописочний цех (літер К1); окоровочний цех (літер Н1); їдальня (літер М1), сторожка (літер Р1); адмінбудинок (літер Х2); приміщення ГСМ (літер П); уборна (літер С); 1-2 огорожа, 1-водонапірна башня; 11-підїздні з/б колії; 111- підкранові путі; яке належить на праві власності ТОВ Торговий Дім Черкаський деревопросочувальний комбінат , код ЄДПРОУ 38803594, м. Полтава, вул. Куйбишева, буд.20.
Заява призначена до розгляду в судовому засіданні.
У судовому засіданні ліквідатор банкрута заяву підтримав.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи та пояснення ліквідатора банкрута, суд встановив наступне.
Як встановлено ліквідатором в процедурі банкрутства, ТОВ Черкаський деревопросочувальний комбінат володів та був власником нерухомого майна, яке знаходиться за його юридичною адресою: с. Благодатне вул. Заводська, буд.1 Золотоніський р-н, Черкаська область. Право власності банкрута на майно підтверджується витягом з Реєстру прав власності на нерухоме майно, виданого 06.06.2016. До складу майна банкрута за реєстраційним № 1571950 належать нежилі приміщення загальною площею 5778,0 кв. м., зокрема: прохідна (літер А1); столярка (літер Б1); матеріально-технічний склад (літер В1); гараж (літер Г1); котельня (літер З1); пилорама (літер Ж1); пропиточний цех (літер К1); окоровочний цех (літер Н1); їдальня (літер М1), сторожка (літер Р1); адмінбудинок (літер Х2); приміщення ГСМ (літер П); уборна (літер С); 1-2 огорожа, 1-водонапірна башня; 11-підїздні з/б колії; 111- підкранові путі.
В процедурі ліквідації банкрута за рішенням засновників відповідно до ч.1 ст. 110 ЦК України, 28 жовтня 2013 року ліквідаційна комісія в незаконний спосіб, без достатніх повноважень, з порушенням вимог, передбачених ст. 112 ЦК України про порядок задоволення вимог кредиторів, ч.3 ст. 110 ЦК України, за договором про задоволення вимог Іпотекодержателя, передала зазначене нерухоме майно ПАТ Полтава Банк .
Заявник вважає, що ПАТ Полтава Банк не набув права власності на спірне майно відповідно до положень ст. 328, 330 ЦК України, тому має намір в позовному провадженні визнати за собою право власності на майно, а укладений договір про задоволення вимог Іпотекодержателя недійсним.
ПАТ Полтава Банк в свою чергу 31 жовтня 2013 року здійснив відчуження нерухомого майна, отриманого ним за договором від 28.10.2013, на користь ТОВ Торговий дім Черкаський деревопросочувальний комбінат . Договір купівлі-продажу посвідчено приватним нотаріусом ОСОБА_2 Тобто, власником спірного майна стало ТОВ Торговий Дім Черкаський Деревопросочувальний комбінат . Разом з тим, нерухоме майно залишилось в іпотеці ПАТ Полтава Банк , який має намір вчинити повернення майна на свою користь.
Майно, яке є у власності та користуванні відповідача №2, на момент звернення банкрута до суду за захистом порушених прав може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись на момент виконання рішення суду.
Ліквідатор вважає, що розпорядження спірним майном та наявність у поточних власників-відповідачів, необмеженого права на його подальше відчуження унеможливить його повернення законному власнику ТОВ Черкаський деревопросочувальний комбінат .
Вжиття заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на спірне майно створюватиме можливість реального виконання у майбутньому рішення суду, якщо його буде прийнято на користь банкрута, оскільки невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити або призвести до невиконання такого рішення суду.
Відповідно до ст. 2 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (в редакції, чинній з 19.01.2013, далі - Закон) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч.3 ст.43-4 ГПК України господарський суд має право вимагати від заявника додати до заяви будь-який наявний у нього доказ про порушення або загрозу порушення його прав, у зв'язку з чим суд вважає за необхідне витребувати у заявника всі наявні у нього докази порушення або загрозу порушення його прав.
Ухвалою суду від 27.02.2017 заяву призначено до розгляду в судовому засіданні та зобов'язано ліквідатора банкрута надати суду до дня засідання всі наявні у нього докази порушення або загрозу порушення його прав.
Однак, ліквідатор банкрута докази порушення або загрозу порушення його прав суду не надав.
Згідно зі ст.43-1 ГПК України особа, яка має підстави побоюватись, що подача потрібних для неї доказів стане згодом неможливою або утрудненою, а також підстави вважати, що її права порушені або існує реальна загроза їх порушення, має право звернутися до господарського суду з заявою про вжиття, передбачених статтею 43-2 цього Кодексу, запобіжних заходів до подання позову.
Відповідно до ч.6 ст. 43-4 ГПК України у разі відсутності підстав, встановлених статтею 43-1 цього Кодексу, а також невиконання вимог, передбачених частиною третьою цієї статті, господарський суд виносить ухвалу про відмову в задоволенні заяви про вжиття запобіжних заходів.
Таким чином, заявником не доведено підстави вважати, що на даний час його права порушені або існує реальна загроза їх порушення, у зв'язку з чим суд відмовляє у задоволенні заяви про вжиття запобіжних заходів.
Керуючись ч.6 ст. 43-4 ГПК України, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом , суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви ліквідатора банкрута про вжиття запобіжних заходів відмовити.
Суддя І.І. Гура
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2017 |
Оприлюднено | 10.03.2017 |
Номер документу | 65135170 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Гура І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні