ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 лютого 2011 р. Справа № 2-а-1950/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Голопристанському районі Херсонської області до Голопристанської районної спілки споживчих товариств, третя особа: підприємство споживчої кооперації "Підприємство райспоживспілки "Об"єднання підприємств громадського харчування" про стягнення в рахунок погашення податкового боргу дебіторської заборгованості,
встановив:
Державна податкова інспекція у Голопристанському районі Херсонської області (далі - позивач) звернулася з адміністративним позовом до Голопристанської районної спілки споживчих товариств (далі - відповідач), у якому просить стягнути з відповідача 44840,21 грн. дебіторської заборгованості, право на вимогу якої переведено на орган державної податкової служби, в рахунок погашення податкового боргу платника податків - підприємство споживчої кооперації "Підприємство райспоживспілки "Об"єднання підприємств громадського харчування" (далі - третя особа).
Від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Представники відповідача та третьої особи не з"явилися, про день та час розгляду справи повідомлялися належним чином.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Актом опису активів, самостійно виділених платником податків для продажу від 18.03.2010 р. за №2 платник податків - підприємство споживчої кооперації "Підприємство райспоживспілки "Об"єднання підприємств громадського харчування" виділив в рахунок погашення податкового боргу дебіторську заборгованість Голопристанської районної спілки споживчих товариств у сумі 44840,21 грн. Зазначена заборгованість є безспірною і підтверджується актом звірення взаємних розрахунків між третьою особою та Голопристанською районною спілкою споживчих товариств.
18.03.2010 р. між підприємством споживчої кооперації "Підприємство райспоживспілки "Об"єднання підприємств громадського харчування" та ДПІ у Голопристанському районі Херсонської області було укладено договір про переведення права на отримання суми заборгованості інших осіб перед платником податків.
Однак, 16.09.2010 р. Голопристанська районна спілка споживчих товариств звернулась з позовом до Державної податкової інспекції у Голопристанському районі Херсонської області, підприємства споживчої кооперації "Підприємство райспоживспілки "Об"єднання підприємств громадського харчування" про визнання недійсним договору про переведення права на отримання суми заборгованості інших осіб перед платником податків.
02.11.2010 р. рішенням Господарського суду Херсонської області у задоволенні позовних вимог відмовлено, яке було оскаржено до Одеського апеляційного господарського суду позивачем по справі та постановою суду від 21.12.2010 р. апеляційну скаргу залишено без задоволення, а рішення Господарського суду Херсонської області від 02.11.2010 р. - без змін.
Відповідно до п. 7.4.1 ст. 7 Закону України "Про порядок погашення зобов"язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-ІІІ від 21.12.2000 р. (який діяв на час виникнення правовідносин) у разі коли заходи з продажу активів платника податків за рішенням органу стягнення не привели до повного погашення суми податкового боргу, додатковим джерелом його погашення органом стягнення може бути визначено продаж активів платника податків, попередньо переданих ним у тимчасове користування чи розпорядження іншим особам відповідно до норм цивільно-правових договорів, або сума заборгованості інших осіб перед платником податків, право на вимогу якої переводиться на орган стягнення, включаючи право на отримання основної суми депозиту або кредиту, а також доходу за ними. Продаж або стягнення таких активів не зупиняє дію таких цивільно-правових договорів до кінця строків їх дії (крім депозитних договорів), а покупець таких активів набуває прав та обов'язків платника податків за такими договорами, у тому числі права на отримання доходу за ними. Якщо норми зазначеного цивільно-правового договору передбачають право кредитора на його дострокове припинення або збільшення розміру доходів за ним чи прийняття інших рішень, які приводять до швидшого повернення суми основного боргу та/або доходу за ним, орган стягнення зобов'язаний прийняти рішення про такі дії.
На виконання вимог зазначеної статті, 20.03.2010 р. позивачем на ім"я голови Голопристанської районної спілки споживчих товариств було направлено лист за №426/10/24 з вимогою про погашення існуючої заборгованості.
Згідно п. 4.1 Наказу ДПА України "Про затвердження порядку використання додаткових джерел погашення податкового боргу за рішенням органу стягнення" від 19.09.2003 р. за №439 (який діяв на час виникнення правовідносин) на податковий орган як орган стягнення можуть переводитися всі види дебіторської заборгованості, а саме (але не виключно): дебіторська заборгованість від продажу готової продукції, товарів, робіт та послуг; дебіторська заборгованість працівників, акціонерів перед підприємством; інші види дебіторської заборгованості.
Пунктом 4.9 зазначеного Наказу передбачено, що така дебіторська заборгованість продовжує залишатися активом платника податків, що має податковий борг, до моменту її продажу за рішенням органу державної податкової служби або стягнення її у судовому порядку, про що зазначається в договорі між платником податків і органом стягнення, та повинна бути відповідним чином розкрита в примітках до фінансової звітності.
Оскільки, дебіторську заборгованість у сумі 44840,21 грн. не погашено, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Голопристанської районної спілки споживчих товариств (75600, Херсонська область, м. Гола Пристань, вул. 1-го Травня, 15, код ЄДРПОУ 01770906) до державного бюджету 44840 (сорок чотири тисячі вісімсот сорок) грн. 21 коп. дебіторської заборгованості.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Бездрабко О.І.
кат. 8.1.5
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.02.2011 |
Оприлюднено | 10.03.2017 |
Номер документу | 65136843 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Бездрабко О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні