Рішення
від 10.02.2017 по справі 596/2315/16-ц
ГУСЯТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Справа № 596/2315/16-ц

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"10" лютого 2017 р.

Гусятинський районний суд Тернопільської області

в складі : головуючого суду ОСОБА_1

при секретарі Федорів О.П.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в селищі Гусятині справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Сидорівський Бровар до голови комісії з врегулювання майнових спорів ОСОБА_2, ОСОБА_3 сільської ради Гусятинського району Тернопільської області, третя особа: відділ Держгеокадастру у Гусятинському районі Тернопільської області про визнання права власності на майно,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю ОСОБА_3 Бровар звернулося із заявою про визнання права власності на майно, а саме нежитлову будівлю, що в с. Сидорів вул. Центральна, 150 Гусятинського району Тернопільської області посилаючись на те, що у 2002 році між ТзОВ ОСОБА_3 Бровар та відповідачем було укладено угоду про проведення проведено взаєморозрахунків між сторонами, згідно якої позивач проводив оплату богів відповідача, а відповідач передавав у власність позивача нерухоме майно у тому числі нежилу будівлю, яка розташована в с.Сидорів по вул. Центральна, 150. Позивачем проведено відповідні платежі в рахунок погашення заборгованості відповідача, що підтверджується актом взаємозвірки від 30.01.2002 року та відповідним рішенням комісії, згідно якого вказане майно передане на баланс позивача. Однак з 2002 року по даний час відповідач не оформив у встановленому законом порядку правовстановлюючих документів на вказане майно та ухиляється від посвідчення цивільно-правової угоди про його відчуження, мотивуючи тим, що відсутні необхідні правовстановлюючі документи на земельну ділянку та не врегульованість порядку передачі вказаного майна нормами чинного законодавства.

Земельна ділянка на якій розташоване зазначене нерухоме майно, надана позивачу для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами перебуває у його користуванні згідно договору оренди.

Отже позивачем виконані всі зобов'язання щодо погашення кредиторської заборгованості, а відповідачем передано зазначене майно у власність позивача та останнім було прийнято на баланс. Таким чином набувши права власності на нерухоме майно на законних підставах та в порядку, встановленому чинним законодавством, позивач фактично позбавлений прав здійснювати його використання та експлуатацію (використовувати по прямому функціональному призначенню - розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами - в силу наведених вище причин - відсутності механізму оформлення (реєстрації) права власності.

Представник позивача ТОВ Сидорівський Бровар ОСОБА_4 в попереднє судове засідання не з'явилася, попередньо подала до суду заяву про розгляд справи у її відсутності, позовні вимоги підтримує повністю, посилаючись на доводи викладені в позовні заяві, просить задовольнити, розгляд справи проводити в попередньому судовому засіданні.

Відповідач голова комісії з врегулювання майнових спорів ОСОБА_2 в попереднє судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги визнає у повному обсязі.

Представник відповідача ОСОБА_3 сільської ради Гусятинського району Тернопільської області в попереднє судове засідання не з'явився, подав до суду заяву про розгляд справи у відсутності їх представника, позовні вимоги визнають у повному обсязі, просять задовольнити позов.

Представник третьої особи Відділу Держгеокадастру у Гусятинському районі Тернопільської області в попереднє судове засідання не з'явився, попередньо подали до суду заяву про розгляд справи у відсутності їх представника, позовні вимоги вважають такими, що підлягають до задоволення.

Відповідно до ст. 130 ЦПК України ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі визнання позову проводиться в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволенню позову.

Відповідно до ст. 61 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Суд, встановивши, що визнання в даному випадку відповідачем позовних вимог не суперечить закону та не порушує права, свободи, інтереси інших осіб, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.

Відповідно до ст. 640 ЦК України, договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції. Якщо відповідно до акта цивільного законодавства для укладення договору необхідні також передання майна або вчинення іншої дії, договір є укладеним з моменту передання відповідного майна або вчинення певної дії.

Згідно вимог ст. 657 ЦК України, договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

Відповідно до ст. 220 ЦК України, у разі недодержання сторонами вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору такий договір є нікчемним. 2. Якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.

Відповідно до статті 328 ЦК України - право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Відповідно до статті 334 ЦК України право власності на майно за договором, який підлягає нотаріальному посвідченню, виникає у набувача з моменту такого посвідчення або з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору, не посвідченого нотаріально, дійсним.

Враховуючи те, що іншого порядку визнання за позивачем права власності на нерухоме майно законодавством не визначено, між сторонами фактично виконано усі умови договору купівлі-продажу майна, яке є предметом позову, відбулося повне виконання договору, але оформити право власності на нерухоме майно немає можливості у зв'язку із відсутністю правовстановлюючих документів на спірне майно, а тому суд вважає, що слід визнати за ТОВ Сидорівський Бровар право власності на нежитлову будівлю літ. А, загальною площею 130,5 м 2 , за адресою вул. Центральна 150 в с. Сидорів Гусятинського району Тернопільської області.

Судові витрати по справі покласти на позивача.

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 10, 11, 12, 61, 57, 130, 174, 209, 212, 214 ЦПК України, ст.ст. 16,182, 220, 328, 334, 346, 655, 640, 656-657 ЦК України, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Сидорівський Бровар до голови комісії з врегулювання майнових спорів ОСОБА_2, ОСОБА_3 сільської ради Гусятинського району Тернопільської області, третя особа: відділ Держгеокадастру у Гусятинському районі Тернопільської області про визнання права власності на майно задовольнити.

Визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю Сидорівський Бровар (адреса: 48208, с. Сидорів Гусятинського району Тернопільської області, р/р 26003275959, МФО 380805, код 30865040 ТОД АТ ОСОБА_5 Аваль , м. Тернопіль, свідоцтво 200082588, індивідуальний податковий номер 308650419045) право власності на нежитлову будівлю літ. А, загальною площею 130,5 м 2 , за адресою вул. Центральна 150 в с. Сидорів Гусятинського району Тернопільської області.

Судові витрати по справі покласти на позивача.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на його оскарження.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів до апеляційного суду Тернопільської області через Гусятинський районний суд з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення до апеляційного суду Тернопільської області через Гусятинський районний суд.

Суддя: підпис

З оригіналом вірно

Суддя Гусятинського районного суду І.О. Лисюк

СудГусятинський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення10.02.2017
Оприлюднено14.03.2017
Номер документу65187118
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —596/2315/16-ц

Рішення від 10.02.2017

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Лисюк І. О.

Ухвала від 05.12.2016

Цивільне

Гусятинський районний суд Тернопільської області

Лисюк І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні