ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
09.03.2017 Справа № Б29/213-08
Дніпропетровський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Білецької Л.М. (доповідач),
суддів: Паруснікова Ю.Б., Верхогляд Т.А.,
розглянувши апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський Акціонерний Банк" в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "ВіЕйБі Банк" Славкіної М.А. на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 23.12.2008 року у справі №Б29/213-08
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Опт Трейд", м. Дніпропетровськ
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Опт Трейд", м. Дніпропетровськ
про визнання банкрутом,-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 23.12.2008 року у даній справі (суддя Полєв Д.М.) затверджено ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора ТОВ "Опт Трейд", ліквідовано юридичну особу ТОВ "Опт Трейд", провадження у справі припинено.
Не погодившись з рішенням суду, до апеляційного господарського суду звернулось ПАТ "Всеукраїнський Акціонерний Банк" в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "ВіЕйБі Банк" Славкіної М.А, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 23.12.2008 року у справі №Б29/213-08.
Також апелянтом було подано клопотання про поновлення строку для подання апеляційної скарги та клопотання про відстрочення від сплати судового збору.
В обґрунтування поважності причини пропуску процесуального строку для звернення з апеляційною скаргою апелянт посилається на те, що під час проведення комісією банку інвентаризації банківських активів і зобов'язань Уповноваженою особою Фонду виявлено при перевірці кредитної справи, що заборгованість за кредитним договором ТОВ "Опт Трейд" перед ПАТ "ВіЕйБі Банк" не погашена, а отже заходи направленні на виявлення майна Боржника здійснені не в повному обсязі.
Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного господарського суду, ознайомившись з матеріалами апеляційної скарги, вважає за необхідне повернути її без розгляду з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 93 ГПК України, апеляційна скарга на ухвалу суду місцевого господарського суду подається протягом п'яти днів з дня її оголошення місцевим господарським судом.
Оскаржувана ухвала оголошена місцевим господарським судом 23.12.2008р., а 26.12.2008р. її копії направлені на адресу сторін, про що свідчить штамп на звороті вказаної ухвали і таким чином останнім днем для оскарження ухвали було 28.12.2008р..
Між тим апелянт посилаючись на пропуск ним строку для оскарження ухвали вказав на те, що під час проведення комісією банку інвентаризації банківських активів і зобов'язань Уповноваженою особою Фонду було виявлено при перевірці кредитної справи, що заборгованість за кредитним договором ТОВ "Опт Трейд" перед ПАТ "ВіЕйБі Банк" не погашена, тобто більш ніж через вісім років.
З огляду на вищезазначене, колегія суддів вважає за необхідне зазначити, що лише факт подання стороною клопотання про поновлення строку не кореспондується з автоматичним обов'язком суду відновити цей строк, оскільки поновлення пропущеного процесуального строку є правом суду, яким останній користується виходячи із поважності причин пропуску строку, які об'єктивно перешкоджали скаржнику реалізувати своє право на подання апеляційної скарги протягом законодавчо встановленого строку.
Таким чином, оскільки відновлення пропущеного процесуального строку є правом суду, яким суд користується виходячи із поважності причин пропуску строку, які у даному випадку відсутні, колегія суддів не вбачає підстав для відновлення пропущеного процесуального строку подання апеляційної скарги, відповідно, апеляційна скарга підлягає поверненню.
Право на доступ до суду не є абсолютним, воно за своїм змістом може підлягати обмеженням, особливо щодо умов прийнятності скарги на рішення. Норми, які регламентують строки подання скарг, безумовно, передбачаються для забезпечення належного відправлення правосуддя і дотримання принципу юридичної визначеності. Зацікавлені особи повинні розраховувати на те, що ці норми будуть застосовані. У той же час такі норми або їх застосування мають відповідати принципу юридичної визначеності та не перешкоджати сторонам використовувати наявні засоби (пункти 22 - 23 рішення у справі Мельник проти України від 28.03.2006р., пункти 37-38 рішення у справі Мушта проти України від 18.11.2010р.).
У пункті 41 рішення від 03.04.2008р. Пономарьов проти України Суд вказав, що: правова система багатьох країн-членів передбачає можливість продовження строків, якщо для цього є обґрунтовані підстави. Разом з тим, якщо строк на ординарне апеляційне оскарження поновлений зі спливом значного періоду часу та за підстав, які не видаються переконливими, таке рішення може порушити принцип юридичної визначеності, так як і перегляд в порядку нагляду. Суд визнає, що вирішення питання щодо поновлення строку на оскарження перебуває в межах дискреційних повноважень національних судів, однак такі повноваження не є необмеженими. Від судів вимагається вказувати підстави. Однією із таких підстав може бути, наприклад, неповідомлення сторін органами влади про прийняті рішення у їхній справі. Проте навіть тоді можливість поновлення не буде необмеженою, оскільки сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження. У кожній справі національні суди мають перевіряти, чи підстави для поновлення строків для оскарження виправдовують втручання у принцип res judicata, особливо як у цій справі, коли національне законодавство не обмежує дискреційні повноваження судів ні у часі, ні в підставах для поновлення строків .
Отже, на думку колегії суддів, можливість вчасного подання апеляційної скарги на ухвалу господарського суду Дніпропетровської області від 23.12.2008р. залежала виключно від волевиявлення самого скаржника, тобто мала суб'єктивний характер, а тому підстав для поновлення пропущеного процесуального строку у даному випадку колегія суддів не вбачає.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 97 ГПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.
За таких обставин, клопотання апелянта про відновлення пропущеного процесуального строку для апеляційного оскарження ухвали слід відхилити, апеляційну скаргу повернути, у зв'язку з відсутністю підстав для поновлення процесуального строку.
Керуючись ст. 86, п. 4 ч. 1 ст. 97, ГПК України, Дніпропетровський апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
У клопотанні про поновлення строку Публічного акціонерного товариства "Всеукраїнський Акціонерний Банк" в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "ВіЕйБі Банк" Славкіної М.А. на оскарження ухвали господарського суду Дніпропетровської області від 23.12.2008 року у справі №Б29/213-08 відмовити.
Апеляційну скаргу повернути.
Справу направити до господарського суду Дніпропетровської області.
Додаток: - апеляційна скарга з доданими до неї документами на 16 аркушах, у тому конверт.
Головуючий суддя Л.М. Білецька
Суддя Ю.Б. Парусніков
Суддя Т.А. Верхогляд
З оригіналом згідно
Пом. судді: В.В. Охота
09.03.2017 року
Суд | Дніпропетровський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 09.03.2017 |
Оприлюднено | 10.03.2017 |
Номер документу | 65192370 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Дніпропетровський апеляційний господарський суд
Білецька Людмила Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні