ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
02 березня 2017 р. Справа № 802/82/17-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Дмитришеної Руслани Миколаївни,
за участю:
секретаря судового засідання: Могиль Тетяни Олександрівни
представника позивача: ОСОБА_1
представника відповідача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом: Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці
до: підприємства облспоживспілки "Вінницька обласна універсальна торгова база"
про: стягнення заборгованості
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось Управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці з адміністративним позовом до підприємства облспоживспілки "Вінницька обласна універсальна торгова база" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по списку №2 в розмірі 12536,52 грн.
Позов обґрунтовано тим, що за відповідачем рахується заборгованість по відшкодуванню до Пенсійного фонду України фактичних витрат по виплаті пенсій за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" по списком №2 в сумі 12536,52 грн., яка виникла за період з липня 2013 р. по березень 2014 р. та з грудня 2014 р. по грудень 2016 року. Вказану заборгованість відповідач добровільно не сплатив, а тому позивач звернувся до суду щодо її примусового стягнення.
Представник позивача у судовому засіданні підтримала заявлені позовні вимоги та просила суд задовольнити адміністративний позов з підстав викладених в позовній заяві.
Представник відповідача щодо заявлених позовних вимог заперечував, посилаючись на те, що заборгованість яка виникла у відповідача перед Управління пенсійного фонду України в м. Вінниці є безпідставною, а тому просить суд відмовити у задоволення позовних вимог.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши матеріали справи та оцінивши наявні у ній докази в їх сукупності встановив, що підприємство облспоживспілки "Вінницька обласна універсальна торгова база", знаходиться на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Вінниці та є платником відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Згідно з ст. 5 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058-IV) цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці правовідносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що йому не суперечить.
Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень вказаного Закону пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди вищезазначеним особам пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Так, абзацом 4 п.1 ст.2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону (п.1 - суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; п.2 - філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, зазначених у пункті 1 цієї статті, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади), крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Дані витрати відшкодовуються у розмірі 100 відсотків від об'єкта оподаткування (абз. 2 п. 1 ст. 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування").
Порядок відшкодування підприємствами витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663 (далі - Інструкція).
Відповідно до пункту 6.1 Розділу 6 Інструкції відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" особам, які працювали або працюють на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 у розмірі 100 відсотків.
При визначенні частки сплати окремого підприємства стаж ураховується в місяцях (шляхом переведення років у місяці). Якщо пенсія на пільгових умовах призначена із взаємним зарахуванням періодів роботи, передбачених статтями 13, 14 та 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", які дали право на цю пільгову пенсію, то відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку цих пенсій здійснюється тими підприємствами, на яких цей стаж було вироблено у розмірах, передбачених частиною 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (пункт 6.2 Інструкції).
Отже, у випадку, коли особа має стаж, який дає право на призначення пільгових пенсій на кількох підприємствах, витрати покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується для призначення пенсії в повному розмірі, а з попередніх місць роботи він додається до стажу, необхідного для призначення пільгових пенсій.
Як свідчать матеріали справи, громадянин ОСОБА_3 працював електрозварником на підприємстві облспоживспілки "Вінницька обласна універсальна торгова база" у період з 10.07.1979 року по 04.03.1994 року. Загальний стаж його роботи на цьому підприємстві становить 13 років 01 місяць 11 днів, що підтверджується відповідною довідкою за № 251 від 29.07.2013 року.
Крім того, згідно з довідкою ПАТ "Івано-Франківськ Вінницям'ясо" №1/93 від 02.12.2015 року ОСОБА_3 працював на даному підприємстві з 14.03.1994 року по 23.06.2003 року, довідкою №186 підьверджено загальний стаж роботи, який становить 09 років 03 місяці 09 днів.
Відтак пільговий трудовий стаж ОСОБА_3, позивачем визначено в розмірі 26,89% витрат у зобов'язаннях відповідача з відшкодування витрат на виплату пільгової пенсії ОСОБА_3
В силу підпункту 6.4 пункту 6 Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій.
За правилами встановленими пунктом 6.7 Розділу 6 Інструкції, підприємства та організації зобов'язані щомісяця до 25-го числа вносити до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Як вбачається із матеріалів справи, позивачем було сформовано та направлено на дресу відповідача повідомлення ві 13.01.2014 року №90/06 про відшкодування пільгових пенсій по списку №2 на 2014 рік, яким доведено до відома відповідача про розмір суми, яка підлягає відшкодуваннюна поточний рік.
В подальшому, повідомленням №115 від 05.02.2015 року про відшкодування пільгових пенсій за списком №2 на 2015 рік доведено до відома відповідача про розмір відшкодування на поточний рік.
Повідомленням №372 від 31.03.2016 року про відшкодування пільгових пенсій за списком №2 на 2016 рік доведено до відома відповідача про розмір відшкодування на поточний рік. Відповідно до розрахунків місячний розмір відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій складає 391,25 грн.
Окрім того, з повідомлення слідує, що пропорційний розрахунок відшкодування витрат на виплату пільгової пенсії пенсіонеру ОСОБА_3 між підприємствами було перераховано, а тому частка плати підприємства обспоживспілки "Вінницька обласна універсальна торгова база" становить 26,89%.
Дане повідомлення №372 від 31.03.2016 року позивачем було направлено на адресу відповідача повторно.
Представник відповідача в судовому засіданні посилався на те, що сформовані повідомлення не надходили на адресу підприємства облспоживспілки "Вінницька обласна універсальна торгова база".
Однак, з матеріалів справи слідує, що 09.08.2016 року підприємство облспоживспілки "Вінницька обласна універсальна торгова база" направлено на адресу Управління Пенсійного фонду в м. Вінниці лист №27/1-ю за змістом якого відповідач самостійно вказує щодо надходження на їх адресу повідомлення №372 від 31.03.2016 року.
Відтак, посилання відповідача спростовуються відповідними доказами та відхиляються судом.
В зв'язку з невиконанням покладеного на підприємство обов'язку, за останнім утворилася заборгованість по невідшкодованих до Пенсійного фонду України фактичних витратах на виплату та доставку пенсій за віком на пільгових умовах, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", за період липня 2013 р. по березень 2014 р. та з грудня 2014 р. по грудень 2016 року по пенсіонеру ОСОБА_3 на загальну суму 12 536,52 грн. Наявність вказаної заборгованості підтверджується карткою особового рахунку про розмір заборгованості, розрахунком заборгованості в розрізі витрат по кожному пенсіонеру, повідомленнями про відшкодування пільгової пенсії за Списком № 2 та розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах, окремими матеріалами з пенсійних справ пенсіонерів.
Станом на день розгляду справи в суді доказів погашення вказаної заборгованості відповідачем не надано. При цьому, обов"язку щодо сплати витрат на виплату та доставку пенсій за віком по зазначеному вище пенсіонеру підприємством не спростовано.
Враховуючи вищевикладене суд дійшов висновку, що заявлені позовні вимоги відповідають дійсним обставинам справи, та сума, відображена в позовній заяві, підтверджується належними доказами, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з підприємства облспоживспілки "Вінницька обласна універсальна торгова база" (код ЄДРПОУ 01740986) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Вінниці (код ЄДРПОУ 37979905, р/р № 25607323420103 в ОПЕРВ ПАТ "Державний ощадбанк", МФО 302076) заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгової пенсії пенсіонеру ОСОБА_3 в сумі 12 536,52грн. (дванадцять тисяч п'ятсот тридцять шість гривень 52 коп.) за період з липня 2013 по березень 2014 та з грудня 2014 по грудень (включно) 2016.
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя./підпис/. ОСОБА_4
Згідно з оригіналом.
Суддя:
Секретар:
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2017 |
Оприлюднено | 12.03.2017 |
Номер документу | 65225244 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Дмитришена Руслана Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні