ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 березня 2017 р. Справа № 909/91/17
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Неверовська Л. М. , секретар судового засідання Войцеховська Х.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Захід ЛТД", вул. Тичини, буд. 8 А, м. Івано-Франківськ,76018;
до відповідача: Ради професійних спілок Івано-Франківської області, пл. Міцкевича, 4, м.Івано-Франківськ, 76018;
про визнання за Товариством з обмеженою відповідальністю "Захід ЛТД" права власності на частину майнового комплексу Ворохтянської навчально-спортивної бази "Авангард" у розмірі 75/100; про припинення права власності Ради професійних спілок Івано-Франківської області на частку у розмірі 75/100 у нерухомому майні майнового комплексу Ворохтянської навчально-спортивної бази "Авангард";
за участю:
Від позивача: ОСОБА_1 - представник, довіреність (№ б/н від 27.12.16);
Від відповідача: ОСОБА_2 - начальник юридичного відділу Ради професійних спілок Івано-Франківської області, довіреність (№ б/н від 03.03.17); ОСОБА_3 - голова Ради профспілок Івано-Франківської області, постанова "Про обрання голови Ради профспілок Івано-Франківської області" (№ К-6-4 від 21.06.12).
ВСТАНОВИВ: Товариство з обмеженою відповідальністю "Захід ЛТД" звернулося до господарського суду Івано-Франківської області з позовом до Ради професійних спілок Івано-Франківської області про визнання за Товариством з обмеженою відповідальністю "Захід ЛТД" права власності на частину майнового комплексу Ворохтянської навчально-спортивної бази "Авангард"; про припинення права власності Ради професійних спілок Івано-Франківської області на частку у розмірі 75/100 у нерухомому майні майнового комплексу Ворохтянської навчально-спортивної бази "Авангард".
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позовній заяві, просить суд позов задовольнити.
Обґрунтовуючи позовні вимоги зазначає про укладення між сторонами договору про здійснення інвестування в майновий комплекс Ворохтянської навчально-спортивної бази "Авангард" від 17.10.2007 р., згідно умов якого позивач набуває права власності на частину об'єкту вартістю 8 млн.грн. (75%). Позивачем виконано всі умови договору від 17.10.2007 р., а невиконання відповідачем зобов'язання щодо передачі ТОВ "Захід ЛТД" у власність частки в об'єкті інвестування, яка відповідає частці фінансування ТОВ "Захід ЛТД", а також сприяння йому в оформленні права власності, свідчить про невиконання обов'язків відповідача, які визначені згідно укладеного договору, а саме в п.п. 3.4, 3.5, 4.4.
Представники відповідача подали відзив на позовну заяву №06/33 від 06.03.17 (вх.№3864/17 від 06.03.17), зазначають про те, що відповідач визнає факт здійснення інвестування позивачем в майновий комплекс "Ворохтянської навчально-спортивної бази "Авангард", однак у зв'язку із тим, що позивач не надав Раді профспілок під час звернення до Ради у грудні 2016 року, первинних документів, що підтверджують обсяг інвестицій встановлених договором, Рада профспілок не мала достатніх підстав для вчинення дій щодо визначення частки ТОВ "Захід ЛТД" в реконструкції та будівництві майнового комплексу Ворохтянської НСБ "Авангард".
Розглянувши матеріали справи, вислухавши представників сторін, всебічно та повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності всі докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
17.10.2007 року між Радою професійних спілок Івано-Франківської області та Товариством з обмеженою відповідальністю "Захід ЛТД" укладено договір про здійснення інвестування в майновий комплекс Ворохтянської навчально-спортивної бази "Авангард", предметом якого є інвестиційна діяльність та зобов'язання сторін по здійсненню діяльності, спрямованої на забезпечення реконструкції та будівництва об'єкту та передачі прав, пов'язаних з такими діями (п.2.2. Договору).
Умовами договору (п. п. 3.1., 3.2.) встановлено, що інвестор (позивач) зобов'язується не пізніше ніж в трьохмісячний термін від дня укладення договору розпочати реалізацію інвестиційного проекту; забезпечити реалізацію інвестиційного проекту протягом 2-х років від дати, вказаної в п.3.1. договору. Обсяг інвестицій складає 8 млн. грн. Інвестор має право реалізувати інвестиційний проект достроково.
Згідно п. 3.3. договору, після реалізації інвестором проекту інвестування в повному розмірі, він стає співвласником реконструйованого об'єкту, який переходить у власність інвестора з правом реєстрації в бюро технічної інвентаризації в якості компенсації за інвестиції. Одночасно до інвестора переходить право користування земельною ділянкою, на якій знаходиться майновий комплекс НСБ "Авангард".
Відповідно до п. 3.4. договору, сторони після реалізації інвестиційного проекту та визначення часток власності володіють, користуються і розпоряджаються об'єктом на підставі спільної часткової власності.
Згідно п. 3.5. договору, інвестор (позивач) за цим договором набуває права власності на частину об'єкту вартістю 8 млн.грн.(75%).
Відповідно до п. 3.11. договору, інвестор (позивач) щокварталу подає звіт власнику про хід реалізації інвестиційного проекту.
Згідно п. 4.3. договору власник (відповідач) залишається власником 25% майна вартістю 2 млн. грн.
Згідно п. 4.4. договору, власник (відповідач) зобов'язується передати всі необхідні документи та сприяти реєстрації права власності на частину майна інвестору (позивачу).
Пунктом 6.1. договору передбачено, що договір вважається укладеним та набирає чинності з моменту підписання його уповноваженими представниками сторін та діє до 16 жовтня 2009 року або до повного виконання сторонами своїх зобов'язань.
01.10.2009 року між сторонами укладено Угоду про зміни і доповнення до договору від 17.10.2007 року про здійснення інвестування в майновий комплекс Ворохтянської навчально-спортивної бази "Авангард", якою сторони продовжили строк інвестування до 16.04.2010 р.
Листами №01/231 від 28.10.2008 р., №01/111 від 15.05.2009 р. відповідач просив позивача, на виконання п.3.11 договору, надати письмовий звіт про хід реалізації інвестиційного проекту. Однак, позивач не надав відповідачу письмовий звіт про хід реалізації інвестиційного проекту, що унеможливило для відповідача здійснення аналізу суми вкладених інвестицій.
Враховуючи те, що позивачем не підтверджено виконання зобов'язання щодо реалізації інвестиційного проекту в повному обсязі (п.3.2,3.3 Договору), відповідачем не виконано зобов'язання щодо визначення частки ТОВ "Захід ЛТД" в реконструкції та будівництві майнового комплексу Ворохтянської НСБ "Авангард" (об'єкта інвестування) пропорційно фактичним витратам; передачі у власність частки об'єкту (75%) в якості компенсації за внесені інвестиції в розмірі 8 млн.грн.; сприяння ТОВ "Захід ЛТД" в оформленні права власності на ці площі (п. п. 3.3, 3.4, 3.5,4.4 договору).
23.12.2016 р. позивач звернувся до відповідача з листом №7, в якому просив про передачу ТОВ "Захід ЛТД" частки у майновому комплексі Ворохтянської навчально-спортивної бази "Авангард". У відповідь на вказаний лист Рада профспілок Івано-Франківської області листом 28.12.2016 року № 01/211 повідомила про неможливість такої передачі.
Проаналізувавши зміст договору про здійснення інвестування в майновий комплекс Ворохтянської навчально-спортивної бази "Авангард" від 17.10.2007 р., суд прийшов до вірного висновку, що за своєю правовою природою сторонами фактично укладений договір про спільну діяльність, умови якого передбачають вчинення сторонами організаційних, правових та фінансових заходів.
Так, відповідно до вимог ст.ст. 1130, 1131 ЦК України за договором про спільну діяльність сторони (учасники) зобов'язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить законові. Спільна діяльність може здійснюватися на основі об'єднання вкладів учасників (просте товариство) або без об'єднання вкладів учасників. Договір про спільну діяльність укладається у письмовій формі. Умови договору про спільну діяльність, у тому числі координація спільних дій учасників або ведення їхніх спільних справ, правовий статус виділеного для спільної діяльності майна, покриття витрат та збитків учасників, їх участь у результатах спільних дій та інші умови визначаються за домовленістю сторін, якщо інше не встановлено законом про окремі види спільної діяльності.
При цьому, за договором про спільну діяльність учасники розподіляють частку в об'єкті нерухомості. За інвестиційним договором учасники розподіляють прибуток, що отримується в результаті виконання інвестиційної угоди, а також питання залучення інвестицій. Метою укладеного договору про спільну діяльність є отримання частини приміщень в об'єкті нерухомості у спільну часткову власність (без виділення в натурі).
Відповідно до статті 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності встановлена судом.
Положеннями цієї статті закріплюється презумпція правомірності набуття права власності на певне майно, тобто право власності на конкретне майно вважається набутим правомірно, якщо інше не буде встановлено в судовому порядку або незаконність права власності не випливатиме із закону.
За договором про спільну діяльність сторони (учасники) беруть зобов'язання об'єднати вклади та спільно діяти з метою одержання прибутку або досягнення іншої мети (стаття 1132 ЦК України).
Спільна діяльність учасників передбачає здійснення дій із внесення вкладів та виконання обов'язків, які випливають з укладеного договору.
Спільне майно товариства утворюється шляхом внесення вкладів учасників, а також за рахунок майна, отриманого в результаті спільної діяльності.
У праві власності на спільне майно кожен з учасників має частку, величина якої відповідає розміру його вкладу, якщо інше не передбачено договором.
Поділ майна, що є у спільній частковій власності учасників простого товариства, і спільних прав вимоги, які виникли в них, здійснюється в порядку, установленому ЦК України.
За укладеним договором про здійснення інвестування в майновий комплекс Ворохтянської навчально-спортивної бази "Авангард" від 17.10.2007 р. між сторонами виникли відносини спільної часткової власності, в якій кожному з учасників згідно з умовами договору належить обумовлена договором частина майна.
З метою виконання умов договору від 17.10.2007 року про здійснення інвестування в майновий комплекс Ворохтянської навчально-спортивної бази "Авангард" позивач 14.04.2008 року уклав договір підряду №14.04/08 із Товариством з обмеженою відповідальністю "РемБудФасад" предметом якого є виконання робіт з капітального ремонту майнового комплексу Ворохтянської навчально-спортивної бази "Авангард".
Позивачем надано суду ряд первинних документів (а.с. 86-175, т.1, а.с.1-91, т.2) на підтвердження вартості фактично виконаних робіт з реконструкції об'єктів Ворохтянської навчально-спортивної бази "Авангард", а також висновок №0064/12-2016 від 08.12.2016 р. експертного дослідження щодо вартості виконаних будівельних робіт.
З наявних в матеріалах справи первинних документів та висновку №0064/12-2016 від 08.12.2016 р. експертного дослідження вбачається, що вартість фактично виконаних робіт становить 8 299 105 грн. 10 коп.
Таким чином, матеріалами справи підтверджується реалізація позивачем інвестиційного проекту.
Відповідачем також визнається факт здійснення інвестування позивачем в майновий комплекс Ворохтянської навчально-спортивної бази "Авангард".
Згідно зі статтею 1134 ЦК України внесене учасниками майно, яким вони володіли на праві власності, а також вироблена у результаті спільної діяльності продукція та одержані від такої діяльності плоди і доходи є спільною частковою власністю учасників, якщо інше не встановлено договором простого товариства або законом. Для майнових вкладів учасників договору, а також майна, яке буде створене (придбане) внаслідок їхньої спільної діяльності, встановлюється правовий режим спільної часткової власності. Поділ майна, що є у спільній частковій власності учасників простого товариства, і спільних прав вимоги, які виникли в них, здійснюється в порядку, установленому ЦК України.
Згідно п. 3.5. договору, інвестор (позивач) за договором набуває права власності на частину об'єкту вартістю 8 млн. грн. (75%).
Відповідно до статті 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності встановлена судом.
Враховуючи те, що позивачем реалізовано інвестиційний проект, він, згідно умов договору набуває права власності на частину об'єкту інвестування у розмірі 75%.
Стаття 321 ЦК України закріплює конституційний принцип непорушності права власності, передбачений ст. 41 Конституції України. Він означає, що право власності є недоторканим, власник може бути позбавлений або обмежений у його здійсненні лише відповідно і в порядку, встановлених законом.
З огляду на встановлені судом обставини справи, позовна вимога про визнання за Товариством з обмеженою відповідальністю "Захід ЛТД" права власності на частину майнового комплексу Ворохтянської навчально-спортивної бази "Авангард" у розмірі 75/100 без виділення в натурі, слід задовольнити.
Відповідно, задовольняючи вказану позовну вимогу, слід також припинити право власності Ради професійних спілок Івано-Франківської області на частку у розмірі 75/100 у нерухомому майні майнового комплексу Ворохтянської навчально-спортивної бази "Авангард".
У відповідності до ст. 49 ГПК України, якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, господарський суд має право покласти на неї судовий збір незалежно від результатів вирішення спору.
Як встановлено судом, позивач не подав відповідачу звіт про вартість виконаних робіт, що унеможливлювало визначення частки ТзОВ "Захід ЛТД" в реконструкції та будівництві об'єкта інвестування пропорційно фактичним витратам та передачі у його власність частки об'єкту.
Враховуючи наведене, спір виник з вини позивача, отже судовий збір слід залишити за ним.
Керуючись ст.ст. 328, 321, 1130-1132, 1134 ЦК України, ст. 49, ст. 82 -85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Захід ЛТД" до Ради професійних спілок Івано-Франківської області про визнання за Товариством з обмеженою відповідальністю "Захід ЛТД" права власності на частину майнового комплексу Ворохтянської навчально-спортивної бази "Авангард" у розмірі 75/100; про припинення права власності Ради професійних спілок Івано-Франківської області на частку у розмірі 75/100 у нерухомому майні майнового комплексу Ворохтянської навчально-спортивної бази "Авангард" - задовольнити.
Визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю "Захід ЛТД", вул. Тичини, буд. 8 А, м. Івано-Франківськ,76018 (ідентифікаційний код 23797455) право власності на частину об'єкту інвестування, майнового комплексу Ворохтянської навчально-спортивної бази "Авангард", яке складається з спортивно-житлового корпусу літ. "А" площею 1174,2 кв. метрів; котельні літ. "Б" площею 105,7 кв. метрів; складу-ангару літ. "В" площею 96,0 кв. метрів ; дерев'яного будинку літ. "Г" площею 32,5 кв. метрів; станції біологічної очистки літ. "Д" площею 33,6 кв. метрів; судійської вишки літ. "З" площею 25,4 кв. метрів; підйомнику 1 літ. "О" площею 56,6 кв.метрів та 9,2 кв.метрів; підйомнику 2 літ. "К" площею 149,8 кв.метрів; погрібу літ. "Л" площею 38,8 кв.метрів; складу літ. "М" площею 47,8 кв.метрів; трансформаторної літ. "Н" площею 50,4 кв.метрів; будиночку літ. "П" площею 40,0 кв.метрів; трампліну № (1-5); бугільної дороги № 6; підвісної крісельної дороги № 7; огорожі № 8, розташованого за адресою: Івано-Франківська область, смт. Ворохта, Яремчанської міської ради, вул. Данила Галицького, 3, у розмірі 75/100 без виділення в натурі.
Припинити право власності Ради профспілок Івано-Франківської області, пл.Міцкевича, 4, м.Івано-Франківськ, 76018 (ідентифікаційний код 02668618) на частку у розмірі 75/100 у нерухомому майні, майнового комплексу Ворохтянської навчально-спортивної бази "Авангард" розташованого за адресою: Івано-Франківська область, смт.Ворохта, Яремчанської міської ради, вул. Данила Галицького, 3 у розмірі 75/100.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 10.03.17
Суддя Неверовська Л. М.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2017 |
Оприлюднено | 15.03.2017 |
Номер документу | 65230118 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Неверовська Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні