Рішення
від 01.03.2017 по справі 911/364/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" березня 2017 р. Справа № 911/364/17

Розглянувши матеріали справи за позовом Керівника Бахмацької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Ховмівської сільської ради

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська молочна компанія"

про стягнення 19713,26 грн.

Суддя Т.П. Карпечкін

В засіданні приймали участь:

від прокуратури: не зявився;

від позивача: не зявився;

від відповідача: ОСОБА_1 (довіреність № 12 від 05.05.2015 року).

обставини справи:

До Господарського суду Київської області звернувся Керівник Бахмацької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Ховмівської сільської ради із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська молочна компанія" про стягнення 19713,26 грн.

Провадження у справі № 911/364/17 порушено ухвалою суду від 08.02.2017 року та призначено справу до розгляду на 01.03.2017 року.

В судовому засіданні 01.03.2017 року представником відповідача, в порядку ст. 78 Господарського процесуального кодексу України, подано заяву про визнання позову в повному обсязі. Прокуратура та позивач в судове засідання 01.03.2017 року не з'явилися.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 82 Господарського процесуального кодексу України, рішення прийнято господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами, у нарадчій кімнаті.

Згідно ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, після закінчення розгляду справи у судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши докази подані учасниками провадження та оцінивши їх в сукупності, суд

встановив:

27.02.2015 року між Ховмівською сільською радою (далі - позивач, Одержувач) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Українська молочна компанія" (далі - відповідач, Замовник) було укладено Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури Ховмівської сільської ради б/н (далі - Договір), відповідно до умов якого, відповідач - Замовник зобов'язався взяти пайову участь у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури Ховмівської сільської ради та перерахувати Ховмівській сільській раді на рахунок, відкритий в Борзнянському районі с. Ховми (далі - Спеціальний рахунок), грошові кошти у розмірі, визначеному Додатку 1, який є невід'ємною частиною цього Договору (п. 1.1 договору).

Відповідно до п. 2.1 Договору Замовник зобов'язався перерахувати (однією сумою або частинами за календарним планом) кошти в сумі, зазначеній в п. 1.1 Договору, згідно з розрахунком пайової участі Замовника, що є невід'ємною частиною цього Договору, протягом одного місяця після прийняття об'єкту в експлуатацію, на Спеціальний рахунок з призначенням платежу: пайова участь у розвитку інфраструктури Ховмівської сільської ради .

Пунктом 5.2 Договору передбачено, що Замовник у випадку несвоєчасної сплати внеску, передбаченого п. 1.1 Договору, сплачує пеню в розмірі 0,3% за кожен день прострочення від суми договору.

Цей договір набуває чинності з моменту його підписання та діє до повного виконання сторонами своїх зобов'язань за цим Договором (п. 6.1 Договору).

Додатком № 1 до Договору сторони погодили розрахунок величини пайової участі у створенні інфраструктури Ховмівської сільської ради, яка склала 9395,72 грн.

Положеннями ч. 1 ст. 40 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності визначено, що порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті (ч. 2 ст. 40 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності ).

Законом України Про регулювання містобудівної діяльності визначено, що пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури (ч. 3 ст. 40 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності ).

У ч. 5 ст. 40 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності передбачено, що величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і поза майданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.

Також, п. 4.2 Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури Ховмівської сільської ради, затвердженого рішенням Ховмівської сільської ради від 28.09.2011 року № 26 визначено, що пайовий внесок сплачується на підставі Договору про пайову участь.

Відповідно до п. 2.2 Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури Ховмівської сільської ради, розмір пайової участі (внеску) на розвиток інфраструктури Ховмівської сільської ради визначається відповідно до п. 2.1даного Порядку і становить у разі будівництва нежитлових будівель та споруд - 10% загально кошторисної вартості будівництва об'єкту.

Таким чином, величина та необхідність сплати коштів пайової участі встановлюється в договорі, який і породжує безпосередні зобов'язання зі сплати коштів пайової участі з визначенням розміру та строків сплати.

У поданому позові прокурор зазначає, що об'єкт будівництва - зерносушильний комплекс, що знаходиться за адресою: с. Ховми, Борзнянський район, Чернігівська обл., вул. П. Куліша, 49, був введений в експлуатацію 31.01.2015 року, в підтвердження чого надає Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації, зареєстровану Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернігівській області 31.01.2015 року за № 4Г1421503100390; газопостачання зерносушарки SUKUPTE 2012E від двох резервуарів скрапленого газу по 9,15 м. куб., що знаходиться за адресою: с. Ховми, Борзнянський район, Чернігівська обл., вул. П. Куліша, 49, був введений в експлуатацію 10.03.2015 року, в підтвердження чого надає Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації, зареєстровану Управлінням Державної архітектурно - будівельної інспекції у Чернігівській області 10.03.2015 року за № 4Г143150690505.

Однак, відповідач всупереч умов Договору (п. 2.1) свої зобов'язання щодо здійснення пайової участі (внеску) у створення інфраструктури Ховмівської сільської ради після прийняття об'єкту в експлуатацію не виконав, у зв'язку з чим прокурор звернувся з даним позовом в інтересах Ховмівської сільської ради про стягнення з відповідача пайової участі (внеску) у розвиток інфраструктури Ховмівської сільської ради в розмірі 9395,72 грн. та нараховану на вказану суму боргу на підставі п. 5.2 Договору за час прострочення пеню за період прострочення з 01.11.2015 року по 01.11.2016 року в сумі 10317,54 грн.

Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобовязання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Не допускається одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.

Згідно приписів статей 525, 526 Цивільного кодексу України, одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

В ході розгляду спору відповідач подав заяву, в порядку ст. 78 Господарського процесуального кодексу України, про визнання позову в повному обсязі.

Згідно зі ст. 78 Господарського процесуального кодексу України визнання позову відповідачем викладається в адресованій господарському суду письмовій заяві, підписаній відповідачем, яка долучається до справи.

У разі визнання відповідачем позову господарський суд приймає рішення про задоволення позову за умови, що дії відповідача не суперечать законодавству або не порушують прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб.

Відповідно до ч. 5 ст. 22 Господарського процесуального кодексу України відповідач має право визнати позов повністю або частково.

Відтак, враховуючи, що в ході розгляду спору судом встановлено зобов'язання відповідача сплатити на користь позивача 9395,72 грн. заборгованості за Договором про пайову участь у розвитку інфраструктури Ховмівської сільської ради б/н від 27.02.2015 року та правомірність застосованої до відповідача відповідальності за порушення строку сплати грошового зобов'язання, що відповідачем визнано, і таке визнання позову не суперечить законодавству та не стосується прав та інтересів інших осіб, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підстави своїх вимог і заперечень.

За наслідками розгляду спору суд дійшов висновку, що позовні вимоги прокурором доведені та обґрунтовані, відповідачем визнані, тому підлягають задоволенню.

Відшкодування витрат по сплаті судового збору відповідно до статей 44, 49 Господарського процесуального кодексу України, покладаються судом на відповідача в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 22, 33, 49 , 78, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Київської області, -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська молочна компанія" (07620, Київська обл., Згурівський район, село Великий Крупіль, вул. Київський Шлях, будинок 60 А, код 34099131) на користь Ховмівської сільської ради (16422, Чернігівська обл., Борзнянський район, село Ховми, вул. П. Куліша, будинок 47, код 04414945) 9395 (девять тисяч триста дев'яносто п'ять) грн. 72 коп. основного боргу, 10317 (десять тисяч триста сімнадцять) грн. 54 коп. пені та 1600 (одна тисяча шістсот) грн. 00 коп. витрат по сплаті судового збору.

Наказ видати після набрання судовим рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено: 09.03.2017 року.

Суддя Т.П. Карпечкін

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення01.03.2017
Оприлюднено16.03.2017
Номер документу65251737
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/364/17

Ухвала від 21.03.2017

Господарське

Господарський суд Київської області

Карпечкін Т.П.

Рішення від 01.03.2017

Господарське

Господарський суд Київської області

Карпечкін Т.П.

Ухвала від 08.02.2017

Господарське

Господарський суд Київської області

Карпечкін Т.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні