Справа № 727/2511/17
Провадження № 1-кс/727/784/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2017 року Шевченківський районний суд м. Чернівці
в складі:
слідчого судді - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
сторони кримінального провадження:
слідчий ОСОБА_3
розглянувши в судовому засіданні в м. Чернівці клопотання слідчого СУ Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області ОСОБА_3 про проведення обшуку по матеріалам досудового розслідування №12016260000000759 від 14 грудня 2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.203-2 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся слідчий СУ Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області ОСОБА_3 з клопотанням про проведення обшуку.
В клопотанні посилається на те, що у провадженні СУ ГУНП в Чернівецькій області перебувають матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016260000000759 від 14 грудня 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.203-2 КК України.
З матеріалів кримінального провадження встановлено, що до слідчого управління ГУ Національної поліції в Чернівецькій області надійшов рапорт від працівників УЗЕ в Чернівецькій області ДЗЕ НП України, відповідно до якого вбачається, що на виконання вимог п. 5 «Плану проведення заходів з протидії гральному бізнесу в Україні» затвердженого наказом Національної поліції України від 02.12.2016 №1259 проведено пошукові заходи у ході яких встановлено, що в нежитловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , із використанням персональних комп`ютерів підключених до мережі Інтернет надаються послуги у сфері грального бізнесу, діяльність вказаного закладу маскується під діяльністю звичайного Інтернет кафе.
Вказав, що 23 лютого 2017 року на підставі ухвали слідчого судді Шевченківського райсуду м. Чернівці за вищевказаною адресою було проведено санкціонований обшук та було виявлено та вилучено комп*ютерне обладнання, що використовувалось для надання заборонених послуг. Після чого було припинено роботу закладу.
Окрім цього, працівниками УЗЕ в Чернівецькій області ДЗЕ Національної поліції України було встановлено, що гральний заклад продовжує функціонувати та у вказаному закладі розміщені персональні комп*ютери, які підключені до мережи Інтернет. Крім цього вказані омп*ютери використовуються для надання громадянам послуги доступу до участі в азартних іграх на гроші у мережі Інтернет. Внаслідок таких дій, організатори злочинної діяльності порушують вимоги Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні».
Відповідно до витягу з державного реєстру прав власності на нерухоме майно встановлено, що нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , перебуває у власності Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАДАМС» (ЄДРПОУ 14262726).
Зазначає, що в нежитловому приміщенні, що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , надають послуги доступу до участі в азартних іграх, може знаходитись гральне обладнання, комп`ютерна техніка, системні блоки, в яких встановлене програмне забезпечення за допомогою якого надається доступ до азартних ігор, у тому числі монітори, симулятори типу «маус», клавіатури, а також термінали самообслуговування, системи відео-нагляду приміщення, маршрутизатори, термінали засобів мобільного зв`язку, якими користуються при здійсненні злочинної діяльності, меблі від ігрового обладнання, платіжні документи щодо поповнення рахунку послуг мережі Інтернет та балансу сервісів азартних ігор, рекламні вивіски, логотипи, зошити, журнали, паперові носії інформації, в яких наявні записи щодо поповнення рахунку, виграшу чи програшу в азартних іграх, надання доступу до азартних ігор в борг та записи про осіб, яким надавали послуги гри в борг, кошти отриманні від надання гральних послуг, реєстраційно-дозвільні документи, та інші документи, які можуть мати значення для даного кримінального провадження та бути доказами під час досудового розслідування та судового розгляду, а тому просить клопотання задовольнити.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, посилався на обставини викладенні в ньому.
Ознайомившись з клопотанням та доказами, якими воно обґрунтовується, заслухавши доводи слідчого, приходжу до наступних висновків.
Встановлено, що в ЄРДР внесені відомості №12016260000000759 від 14 грудня 2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.203-2 КК України.
Як вбачається з рапорту ст. о/у ОВС УЗЕ в Чернівецькій області ОСОБА_4 від 09.03.2017 року на виконання доручення по кримінальному провадженню встановлено факт надання послуг у сфері грального бізнесу за допомогою комп*ютерного обладнання та мережі Інтернет в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 . (а.с.5).
З протоколу обшуку від 23 лютого 2017 року, проведеного на підставі ухвали слідчого судді Шевченківського райсуду м. Чернівці за адресою: АДРЕСА_1 було проведено санкціонований обшук та було виявлено та вилучено комп*ютерне обладнання, що використовувалось для надання заборонених послуг.
Відповідно до витягу з державного реєстру прав власності на нерухоме майно встановлено, що нежитлове приміщення за адресою: АДРЕСА_1 , перебуває у власності Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАДАМС» (ЄДРПОУ 14262726) (а.с.6-8).
Згідно ст. 234 ч. 1 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Враховуючи встановлені обставини, зокрема те, що слідчим в клопотанні доведено наявність достатніх підстав вважати, що за адресою: АДРЕСА_1 , можуть знаходитись гральне обладнання, комп`ютерна техніка, системні блоки, в яких встановлене програмне забезпечення за допомогою якого надається доступ до азартних ігор, у тому числі монітори, симулятори типу «маус», клавіатури, а також термінали самообслуговування, системи відео-нагляду приміщення, маршрутизатори, термінали засобів мобільного зв`язку, якими користуються при здійсненні злочинної діяльності, меблі від ігрового обладнання, платіжні документи щодо поповнення рахунку послуг мережі Інтернет та балансу сервісів азартних ігор, рекламні вивіски, логотипи, зошити, журнали, паперові носії інформації, в яких наявні записи щодо поповнення рахунку, виграшу чи програшу в азартних іграх, надання доступу до азартних ігор в борг та записи про осіб, яким надавали послуги гри в борг, кошти отриманні від надання гральних послуг, реєстраційно-дозвільні документи, що мають значення для даного кримінального провадження і можуть бути доказом під час досудового розслідування, вважаю, що клопотання є обґрунтованим і підлягає задоволенню в цій частині.
Відповідно до ч. 2 ст. 235 КПК ухвала про дозвіл на обшук повинна містити відомості про речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.
Рішенням Європейського суду з прав людини від 7 липня 2007 року у справі «Смирнов проти Росії» регламентовано, що невизначене формулювання обсягу обшуку дало органу влади на власний розсуд вирішувати, які матеріали підлягають вилученню, що призвело до вилучення, крім документів, які стосуються справи, деяких особистих речей, а тому відсутність вказівки на конкретну мету обшуку є порушенням ст.. 6 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950 р.
Вважаю, що клопотання щодо надання дозволу на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення «інші документи, які можуть мати значення для даного кримінального провадження», задоволенню не підлягає, оскільки воно в цій частині не конкретизовано.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 110, 223, 234, 235, 309 КПК України, слідчий суддя, -
Ухвалив:
Клопотання задовольнити частково.
Надати слідчим відділу СУ Головного управління Національної поліції в Чернівецькій ОСОБА_3 ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , дозвіл на проведення обшуку в нежитловому приміщенні за адресою: АДРЕСА_1 , яке перебуває у власності Товариства з обмеженою відповідальністю «ВАДАМС», з метою відшукання та вилучення грального обладнання, комп`ютерної техніки, системних блоків, в яких встановлене програмне забезпечення за допомогою якого надається доступ до азартних ігор, у тому числі монітори, симулятори типу «маус», клавіатури, а також термінали самообслуговування, системи відео-нагляду приміщення, маршрутизатори, термінали засобів мобільного зв`язку, якими користуються при здійсненні злочинної діяльності, меблі від ігрового обладнання, платіжні документи щодо поповнення рахунку послуг мережі Інтернет та балансу сервісів азартних ігор, рекламні вивіски, логотипи, зошити, журнали, паперові носії інформації, в яких наявні записи щодо поповнення рахунку, виграшу чи програшу в азартних іграх, надання доступу до азартних ігор в борг та записи про осіб, яким надавали послуги гри в борг, кошти отриманні від надання гральних послуг, реєстраційно-дозвільні документи.
В іншій частині клопотання відмовити.
Строк дії цієї ухвали 30 діб з дня її постановлення.
Копію ухвали вручити учасникам кримінального провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1 .
Копію цієї ухвали мені вручено
Суд | Шевченківський районний суд м. Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2017 |
Оприлюднено | 03.03.2023 |
Номер документу | 65257514 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шевченківський районний суд м. Чернівців
Мамчин П. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні