Справа №265/7610/16-ц
Провадження №2/265/387/17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 березня 2017 року місто Маріуполь
Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі:
головуючого судді Ковтуненко О. В.,
за участю секретаря Сагайдак Є.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Маріуполі цивільну справу за позовом Маріупольської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів № 2 Донецької обласної ради до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання дитини, -
В С Т А Н О В И В :
14 грудня 2016 року позивач в особі директора школи-інтернату № 2 Климович Л.А. звернувся до Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області з даним позовом, яким просить стягнути з відповідача на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 аліменти у розмірі 1/4 частки від усіх її доходів щомісячно, які перераховувати на рахунок позивача, для подальшого перерахування на особистий рахунок дитини.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що в Маріупольській загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІ ступенів № 2 Донецької обласної ради згідно наказу № 92 від 17 червня 2016 року перебуває на вихованні та навчанні малолітній ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який має статус дитини, позбавленої батьківського піклування. Відомості про батька дитини записані відповідно до ч. 1 ст. 135 СК України. Мати хлопчика - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 (відповідач у справі), засуджена вироком Вугледарського міського суду Донецької області від 26 лютого 2016 року та на даний час відбуває покарання у Приазовській виправній колонії № 107. На даний час фактичним опікуном малолітнього ОСОБА_3 є директор Маріупольської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів № 2 Донецької обласної ради, де хлопчик перебуває на повному державному забезпеченні з 17 червня 2016 року. З метою захисту прав малолітнього ОСОБА_3 позивач звертається до суду з даним позовом.
Представник позивача до суду не прибув. Директор Маріупольської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів № 2 Донецької обласної ради Климович Л.А. просить провести розгляд справи без представника позивача, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідач на даний час відбуває покарання у державній установі Приазовська виправна колонія (№ 107) . Своєю заявою засвідчила визнання пред'явленого позову та не заперечувала проти розгляду справи за її відсутності.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення позову у повному обсязі, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 17 Цивільного кодексу України (далі за текстом ЦК України), орган державної влади або орган місцевого самоврядування здійснюють захист цивільних прав та інтересів у межах, на підставах та у спосіб, що встановлені Конституцією України та законом. Частиною 2 статті 3 ЦПК України передбачено, що до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, або державні чи суспільні інтереси, у випадках, встановлених законом.
За ст. 245 Сімейного Кодексу України якщо дитина постійно проживає у закладі охорони здоров"я, навчальному або іншому дитячому закладі , функції опікуна та піклувальника щодо неї покладаються на адміністрацію цих закладів.
Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Згідно свідоцтва про народження, виданого повторно 11 листопада 2015 року виконавчим комітетом Красногорівської міської ради Мар'їнського району Донецької області, ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року у місті Красногорівка Мар'їнського району Донецької області, про що складено відповідний актовий запис № 17. Батьками дитини зазначені: ОСОБА_4, ОСОБА_1.
Згідно витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження № 00015995402 від 11 листопада 2015 року відомості про батька дитини записані відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного Кодексу України.
Відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України при народженні дитини у матері, яка не перебуває у шлюбі, у випадках, коли немає спільної заяви батьків, заяви батька або рішення суду, запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться за прізвищем та громадянством матері, а ім'я та по батькові батька дитини записуються за її вказівкою.
Також встановлено, що мати дитини, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, засуджена 26 лютого 2016 року Вугледарським міським судом Донецької області за ч. 2 ст. 185, ч. 2 ст. 190 КК України до позбавлення волі строком на 3 (три) роки. Вирок набрав законної сили 20 квітня 2016 року.
Засуджена ОСОБА_1 відбуває покарання у Приазовській виправній колонії № 107, працевлаштована підсобною робітницею та отримує заробітну плату щомісяця, що підтверджується повідомленням начальника Приазовської виправної колонії (№ 107) від 07 листопада 2016 року № 6/4277.
Рішеннями виконавчого комітету Вугледарської міської ради №№ 141, 142 від 18 травня 2016 року малолітньому ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, надано статус дитини, позбавленої батьківського піклування, та влаштовано до державного закладу з повним державним забезпеченням.
Згідно до наказу директора Маріупольської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів № 2 Донецької обласної ради від 17 червня 2016 року № 92 ОСОБА_3 з 17 червня 2016 року зараховано до 1 класу закладу на повне державне забезпечення.
Перебування ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, на повному державному забезпеченні у Маріупольській загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІ ступенів № 2 Донецької обласної ради з 17 червня 2016 року підтверджується також довідкою директора закладу від 12 грудня 2016 року № 927.
Згідно зі ст. 180 Сімейного кодексу України (далі СК України) батьки зобов'язані утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття. При ухиленні від цього обов'язку, відповідно до ч. 3 ст. 181 Сімейного Кодексу України, кошти на утримання дитини за рішенням суду присуджуються у частці від доходу платника аліментів або у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. При цьому, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 СК України.
Відповідно до ч.2 ст.193 Сімейного кодексу України якщо батьки не беруть участі в утриманні дитини, влаштованої до державного або комунального закладу охорони здоров'я, навчального або іншого закладу, аліменти на дитину можуть бути стягнуті з них на загальних підставах.
Позивач просить стягнути з відповідача на утримання малолітнього ОСОБА_3 аліменти у розмірі 1/4 частини всіх видів доходів відповідача.
Відповідач позов визнає повністю, проти його задоволення не заперечує. Визнання відповідачем пред'явленого позову не суперечить вимогам чинного законодавства і моральним засадам суспільства, не порушує права, свободи чи законні інтереси інших осіб.
На підставі наведеного, враховуючи обставини, передбачені ст. 182 СК України, суд дійшов висновку про стягнення з відповідача на користь Маріупольської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів № 2 Донецької обласної ради на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліментів у розмірі 1/4 частки від усіх видів заробітку (доходів) відповідача щомісячно, але не менш ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, і до досягнення дитиною повноліття.
За ч. 1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.
Крім того, у відповідності до ст. 88 ЦПК України суд стягує з відповідача на користь держави судовий збір у розмірі 640 гривень.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 174, 212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов Маріупольської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів № 2 Донецької обласної ради до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на утримання дитини - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, (відбуває покарання у державній установі Приазовська виправна колонія (№ 107) Міністерства юстиції України, на користь Маріупольської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів № 2 Донецької обласної ради (розрахунковий рахунок 37322008003152, МФО 834016, ГУ ДКСУ України в Донецькій області міста Маріуполя, код ОКПО 21969797), на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти у розмірі 1/4 частки від усіх видів заробітку (доходів) відповідача, але не менш ніж 30 % прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку, щомісячно, починаючи з 14 грудня 2016 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 640 (шістсот сорок) гривень.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Донецької області через Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя
Суд | Орджонікідзевський районний суд м.Маріуполя |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2017 |
Оприлюднено | 20.03.2017 |
Номер документу | 65275851 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м.Маріуполя
Ковтуненко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні