ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2017 року Житомир справа № 806/664/17
категорія 10.2.4
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Попова О. Г., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Коростенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Михайлівське" про стягнення коштів,
встановив:
Коростенське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській областізвернулося до суду з позовом, в якому просить стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Михайлівське" на користь Коростенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на пільгових умовах у розмірі 12 068,96 грн. Вказує, що дана заборгованість виникла по відшкодуванню сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за період вересень-грудень 2015 року, січень-червень 2016 року. Зазначає, що станом на 31 січня 2017 року заборгованість виникла по відшкодуванню сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах по списку №2 за період вересень-грудень 2015 року, січень-червень 2016 року становить 12 068,96 грн. На підтвердження суми заборгованості надає розрахунок суми заборгованості по пільгових пенсіях, копії супровідних листів та розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій та докази їх направлення відповідачу.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 28 лютого 2017 року відкрито скорочене провадження у справі. Заперечення до суду не надійшли.
Розгляд справи проведено в порядку скороченого провадження у відповідності із ст.183-2 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб які беруть участь у справі.
Суд, дослідивши матеріали справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з таких підстав.
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Михайлівське" відповідно до Закону України "Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зареєстроване у Коростенському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
У відповідності до вимог Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", суб'єкти підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у 100 % розмірі від об'єкта оподаткування, яким є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст. 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Згідно з п. 2 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій (пп. 6.4 р. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду N 21-1 від 19.12.2003 зі змінами та доповненнями.)
Відповідно до пункту 6.7 розділу 6 Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Відповідач має заборгованість перед Пенсійним Фондом України по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період вересень-грудень 2015 року, січень-червень 2016 року в сумі 12 068,96 грн.
Як встановлено з розрахунку суми заборгованості по пільгових пенсіях, за відповідачем рахується заборгованість по відшкодуванню сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах по списку №2: вересень 2015 року - 1 068,57 грн., жовтень 2015 року - 1 322,47 грн., листопад 2015 року - 1195,52 грн., грудень 2015 року - 1 195,52 грн., січень 2016 року - 1 195,52 грн., лютий 2016 року - 1 195,52 грн., березень 2016 року - 1 195,52 грн., квітень 2016 року - 1 195,52 грн., травень 2016 року - 1 252,40 грн., червень 2016 року - 1 252,40 грн. (а.с. 6).
Загальна сума заборгованості становить 12 068,96 грн., що підтверджується:
- розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б-з", ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" ( а.с. 8, 10, 12, 14).
Вказані розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах неодноразово надсилалися відповідачу, що підтверджується копіями супровідних листів та конвертів (а.с. 7, 9, 11, 13).
Враховуючи наведене та те, що відповідач заперечень проти позову та доказів про відшкодування вказаних фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в розмірі 12 068,96 грн. не надав, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись статтями 86, 158-163, 183-2, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
постановив:
Стягнути з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Михайлівське" (код ЄДРПОУ 20413247) на користь Коростенського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (код ЄДРПОУ 37909216, р/р 25603301919987, ЖОУ ВАТ "Ощадбанк" м. Житомир, МФО 311647) 12 068,96 грн. заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Постанова суду, прийнята в порядку скороченого провадження, виконується негайно, та крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя О.Г. Попова
Повний текст постанови виготовлено: 13 березня 2017 р.
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2017 |
Оприлюднено | 17.03.2017 |
Номер документу | 65281671 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Попова Оксана Гнатівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Попова Оксана Гнатівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Попова Оксана Гнатівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні