Ухвала
від 07.03.2017 по справі 922/814/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

про повернення позовної заяви

"07" березня 2017 р.Справа № 922/814/17

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Новікової Н.А.

розглянувши матеріали

позовної заяви приватного підприємства Земля та люди , 61068, АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 35072990;

до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю Еквіпмент Україна , 76019, м. Іванофранківськ, вул. Галицька, 57, код ЄДРПОУ 38878277;

про витребування майна,

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство Земля та люди звернулося до господарського суду Харківської області із позовом до товариства з обмеженою відповідальністю Еквіпмент Україна , в якому просить витребувати гараж, що знаходиться за адресою: м. Харків, вул. Каширська, 12, у товариства з обмеженою відповідальністю Еквіпмент Україна на користь приватного підприємства Земля та люди .

Судом встановлено, що матеріали, надані позивачем до суду, є недостатніми для порушення провадження з огляду на наступне.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких грунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обгрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.

Пунктом 3 ч. 2 ст.54 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

Згідно із ст. 55 ГПК України ціна позову визначається у позовах про витребування майна - вартістю майна, що витребується.

В абз. 1 п.2.7 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 №7 Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України одним з реквізитів позовної заяви є ціна позову, яку зазначає позивач і з якої обчислюється судовий збір. Якщо позивачем зазначено в заяві ціну позову, але в ній не наведено обґрунтованого розрахунку такої ціни, або його не додано до позовної заяви, або позивачем не зазначена вартість спірного майна та/або не подано доказів в обґрунтування цієї вартості, то позовна заява підлягає поверненню на підставі пункту 3 частини першої статті 63 ГПК.

Позивачем у позовній заяві та у доданих до неї документах не зазначено вартості гаражу, що знаходиться за адресою: м. Харків, вул. Каширська,12, та який відповідно позивач просить витребувати у відповідача. Крім того, у позовній заяві зазначено ціну позову - 1000,00 грн., проте позивачем не подано доказів в обгрунтування цієї ціни.

Таким чином, позивачем у порушення вимог п.4 ч.1 ст.57 ГПК України не вказано вартості майна, що витребується та не подано доказів у обгрунтування ціни позову.

Згідно із п. 4 ч.1 ст.63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.

У п.3 ч.1 ст. 57 ГПК України закріплено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Відповідно до п.2.2. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 №7 Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України статтею 55 ГПК передбачено визначення ціни позову у позовах про стягнення грошей і про витребування майна. Відповідні позовні заяви мають майновий характер, і розмір ставок судового збору за їх подання визначається за приписом підпункту 1 пункту 2 частини другої статті 4 Закону.

Згідно із п.п.1 п.2 ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до приписів ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України Про державний бюджет України на 2017 рік передбачено, що для працездатних осіб з 1 січня 2017 року встановлено прожитковий мінімум у розмірі 1600,00 гривень.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивачем визначено ціну позову - 1000,00 грн., проте не надано документи на підтвердження ціни позову та відповідно вартості майна, що витребується, про що зазначено вище, та вказано судовий збір у розмірі 1600,00 грн., однак до позовної заяви не додано документа, а саме платіжного доручення, квитанції, на підтвердження сплати судового збору.

Пунктом 2.21 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 №7 Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України передбачено, що платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором.

Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

Відповідно до 2.22. вказаної Постанови Пленуму Вищого господарського суду України якщо заявником не подано належних доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі або (за необхідності) документів, що підтверджують звільнення від його сплати, заява (скарга) повертається господарським судом з підстав передбачених ГПК.

Таким чином, позивачем не сплачено судовий збір у встановлених порядку і розмірі в порушення вимог п.3 ч.1 ст. 57 ГПК України.

Водночаc суд зазначає, що позивачем неправильно вказано ідентифікаційний код відповідача, а саме 388782720342 , так як відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців, громадських формувань, ідентифікаційний код ТОВ Еквіпмент Україна - 38878277.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява не може бути прийнята до розгляду та підлягає поверненню для усунення допущених порушень, після чого заявник не позбавлений права повторно звернутись з позовною заявою до господарського суду в загальному порядку (ч. 3 ст. 63 ГПК України).

За таких обставин позовна заява та додані до неї документи підлягають поверненню без розгляду на підставі п.п. 3, 4 ч.1 ст. 63 ГПК України.

Керуючись ст.ст. 54 - 57, п.п. 3, 4 ч.1 ст.63, ст.86 Господарського процесуального кодексу України,

УХВАЛИВ:

1. Повернути позовну заяву та додані до неї документи приватному підприємству Земля та люди без розгляду.

Суддя ОСОБА_1

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення07.03.2017
Оприлюднено17.03.2017
Номер документу65284144
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/814/17

Ухвала від 07.03.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Новікова Н.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні