Ухвала
від 06.03.2017 по справі 810/1610/16
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 810/1610/16 Головуючий у 1-й інстанції: Дудін С.О. Суддя-доповідач: Карпушова О.В.

У Х В А Л А

Іменем України

06 березня 2017 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Карпушової О.В., суддів: Епель О.В., Кобаля М.І., секретар судового засідання Тищенко Н.В., за участі представника позивача ОСОБА_2, представника відповідача Колянчука А.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "РАДИКАЛ БАНК" Савельєвої Анни Миколаївни на постанову Київського окружного адміністративного суду від 10 серпня 2016 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "РАДИКАЛ БАНК" Савельєвої Анни Миколаївни, третя особа - Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В :

12.05.2016 р. ОСОБА_5 звернулася до суду з позовом до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Радикал Банк" Савельєвої А.М. про визнання протиправною бездіяльності Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Радикал Банк" Савельєвої А.М. щодо не включення позивача до переліку вкладників Публічного акціонерного товариства "Радикал Банк", які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за договором банківського рахунку №18269/П-1-980 від 09.07.2015 та договором строкового банківського вкладу №2-23006 "Депозитний календар" та про зобов'язання Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Радикал Банк" Савельєву А.М. подати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб інформацію щодо позивача як вкладника, який має право на відшкодування коштів за вкладами Публічного акціонерного товариства "Радикал Банк" за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб за договором банківського рахунку №18269/П-1-980 від 09.07.2015 та договором строкового банківського вкладу №2-23006 "Депозитний календар".

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач протиправно не вчинив дії щодо включення її до загального реєстру вкладників на підставі договору банківського вкладу.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 10.08.2016 р. позовні вимоги задоволено.

Суд першої інстанції приймаючи рішення виходив з того, що відповідачем не доведено правомірність дій.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій просить скасувати судове рішення, як таке, що прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволені позовних вимоги.

Апеляційна скарга обґрунтована тим, що відповідач діяв в межах та спосіб визначений законом.

Представник відповідача підтримав доводи апеляційної скарги, представник позивача заперечував проти задоволення апеляційної скарги.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом першої та апеляційної інстанції встановлено, що 09.07.2015р. між Публічним акціонерним товариством "Радикал Банк" (Банк) та ОСОБА_5 (вкладник) було укладеного договір строкового банківського вкладу №2-23006 "Депозитний календар", за умовами якого банк зобов'язався прийняти від вкладника грошові кошти в сумі 110 449,35 грн. строком на 10 днів по 19.07.2015р. включно, з наступним зобов'язанням банку виплачувати вкладнику суму вкладу та проценти на умовах та в порядку, визначеному договором.

Сторони домовились про наступне: п. 1.2 договору процентна ставка за вкладом складає 20% річних. У разі пролонгації вкладу з першого дня кожного наступного строку дії вкладу встановлюється річна процентна ставка в розмірі 0,35% річних до процентної ставки, діючої в банку за попередній строк. Після сімнадцятої пролонгації з 171-го дня за вкладом нараховується 26,0% річних; п. 1.3 договору в період дії договору допускається поповнення вкладу шляхом внесення додаткових коштів в сумі не менше 200,00 (двісті гривень 00 копійок) за один раз та з урахуванням інших умов поповнення, встановлених цим договором; п. 1.4 договору, що датою надходження вкладу банку є дата зарахування банком суми вкладу, внесеної готівкою або перерахованої з іншого рахунку на вкладний (депозитний) рахунок вкладника, визначений п. 2.1.1 його договору; п. 1.5 договору кошти, прийняті банком від вкладника після операційного часу, але в межах режиму роботи установи банку, а якому здійснюється дана операція, надходять на вкладний (депозитний) рахунок наступного операційного дня (операційний день: робочий день банку, що припадає на понеділок - п'ятницю).

В договорі обумовлено, що (п.п. 2.1.1 п. 2.1) банк зобов'язується прийняти грошові кошти, зазначені в п.1.1 цього договору, і зарахувати їх на вкладний (депозитний) рахунок НОМЕР_1 підтвердивши одержання вклада видачею належним чином оформленої квитанції банку.

Підпунктом 2.1.5 п.2.1 договору встановлено, що банк зобов'язується повернути повністю вклад вкладнику у дату повернення, готівкою або у безготівковій формі за вибором вкладника.

Відповідно до п.п. 2.3.1 п. 2.3 договору вкладник зобов'язується протягом трьох днів з дати підписання даного договору внести повну суму вкладу шляхом здачі готівкових коштів у касу банку чи перерахування їх в безготівковій формі згідно чинного законодавства України.

Згідно п.п. 2.4.1 п.2.4 договору вкладник має право отримати суму вкладу та нарахованих процентів на умовах цього договору.

Пунктом 6.1 договору встановлено, що договір вступає в силу з моменту його підписання сторонами, але не раніше зарахування банком суми вкладу, внесеної готівкою або перерахованої з іншого рахунку на вкладний (депозитний) рахунок вкладника, визначений п.2.1.1 цього договору. Сторони домовились, що у випадку, якщо у дату повернення вкладу, вкладник не вимагає повернення суми вкладу, цей договір вважається автоматично пролонгованим з цієї дати без підписання сторонами додаткових угод до цього договору на кожний наступний такий же строк (але не більше чим 17 (сімнадцять) разів).

Згідно із п. 6.9 договору вкладник підтверджує ознайомлення з умовами гарантування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб відшкодування коштів за договором, у тому числі: Фонд гарантує відшкодування коштів за його вкладом, в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами; виплата відшкодування здійснюється з урахуванням сум, сплачених вкладнику протягом дії тимчасової адміністрації у банку; вкладник набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії на ліквідацію банку; Фонд гарантує відшкодування коштів за вкладом, який вкладник має в банку, що в подальшому реорганізувався шляхом перетворення, на тих самих умовах, що і до реорганізації.

В подальшому 09.07.2015р. між Публічним акціонерним товариством Радикал Банк (Банк) та позивачем був укладений договір банківського рахунку №18269П-1-980, за умовами якого банк зобов'язався відкрити клієнту поточний рахунок у гривнях НОМЕР_2, здійснювати його розрахунково-касове обслуговування протягом операційного часу, але в межах режиму роботи банку та здійснювати нарахування процентів, на умовах та у порядку, визначених цим договором та чинним законодавства України, внутрішніми нормативним актами банку.

Згідно умов цього договору сторони домовилися: п.2.1 клієнт має право самостійно розпоряджатись коштами на своєму рахунку на підставі розрахункових документів у готівковій та безготівковій формі; отримувати готівкові кошти у межах залишку коштів на його поточному рахунку; вимагати своєчасного і повного здійснення розрахунків та інших обумовлених цим договором послуг; п. 2.4 договору банк бере на себе зобов'язання: належним чином здійснювати розрахунково-касове обслуговування клієнта, у тому числі: перераховувати та зараховувати кошти на поточний рахунок клієнта; приймати готівкові грошові кошти; видавати клієнту готівкові грошові кошти в межах залишку коштів на його рахунку; п. 8.1 договір укладений на невизначений строк та набуває чинності з дня його підписання.

В той же день, 09.07.2015р. позивачем внесено на власний рахунок НОМЕР_1 кошти в розмірі 110 449,35 грн., внаслідок чого складено квитанцію №14899 від 09.07.2015. Вказане також підтверджено випискою по банківському (особовому) рахунку.

Вищенаведені обставини підтверджені відповідними доказами, і не є спірними.

Відповідно до ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судове рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги.

Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Закон України Про систему гарантування вкладів фізичних осіб (надалі Закон № 4452) встановлює правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, порядок виплати цим Фондом відшкодування за вкладами, а також регулюються відносини між цим Фондом, банками, Національним банком України, визначаються повноваження та функції Фонду щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків.

Згідно ч. 2 ст.1 Закону № 4452 метою цього Закону є захист прав і законних інтересів вкладників банків, зміцнення довіри до банківської системи України, стимулювання залучення коштів у банківську систему України, забезпечення ефективної процедури виведення неплатоспроможних банків з ринку та ліквідації банків.

Пунктом 17 ч.1 ст.2 Закону № 4452 встановлено поняття уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб це працівник Фонду, який від імені Фонду та в межах повноважень, передбачених цим Законом, виконує дії із забезпечення виведення банку з ринку під час здійснення тимчасової адміністрації неплатоспроможного банку та/або ліквідації банку.

Пунктами 3 та 4 вказаної частини визначені поняття: вкладник - фізична особа (крім фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності), яка уклала або на користь якої укладено договір банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або яка є власником іменного депозитного сертифіката, вклад - це кошти в готівковій або безготівковій формі у валюті України або в іноземній валюті, які залучені банком від вкладника (або які надійшли для вкладника) на умовах договору банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або шляхом видачі іменного депозитного сертифіката, включаючи нараховані відсотки на такі кошти.

Відповідно до ч. 1 ст.26 Закону №4452 Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200 000 грн. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами. Фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200 000 грн. Адміністративна рада Фонду не має права приймати рішення про зменшення граничної суми відшкодування коштів за вкладами.

Порядок визначення вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами, визначений ст.27 Закону №4452.

Згідно частин 1, 2, 3 ст. 34 Закону № 4452 Фонд розпочинає процедуру виведення неплатоспроможного банку з ринку та здійснення тимчасової адміністрації в банку на наступний робочий день після офіційного отримання рішення Національного банку України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних. Не пізніше наступного робочого дня після початку тимчасової адміністрації Фонд розміщує інформацію про запровадження тимчасової адміністрації в банку на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет і не пізніше ніж через 10 днів публікує її в газетах "Урядовий кур'єр" або "Голос України". Виконавча дирекція Фонду не пізніше наступного робочого дня після офіційного отримання рішення Національного банку України про віднесення банку до категорії неплатоспроможних призначає з числа працівників Фонду уповноважену особу Фонду. Уповноважена особа Фонду повинна відповідати вимогам, встановленим Фондом. Рішення про призначення уповноваженої особи Фонду доводиться Фондом до головного офісу банку та до кожного відокремленого підрозділу банку негайно.

Статтею 37 Закону № 4452 визначені повноваження уповноваженої особи Фонду, яка діє від імені Фонду відповідно до цього Закону і нормативно-правових актів Фонду.

Порядок відшкодування Фондом коштів за вкладами фізичних осіб, а також порядок здійснення виплат коштів за вкладами протягом дії тимчасової адміністрації в межах суми, гарантованої Фондом, за рахунок цільової позики Фонду визначається Положенням про порядок відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами, затвердженим рішенням виконавчої дирекції Фонду №14 від 09.08.2012 р. (надалі - Положення №14).

Стаття 36 Закону № 4452 визначає наслідки запровадження тимчасової адміністрації.

Статтею 37 Закону № 4452 передбачені повноваження уповноваженої особи Фонду, зокрема, згідно п.4 та п.6 ч.2 ст.37 Закону №4452, уповноважена особа Фонду має право, повідомляти сторони за договорами, зазначеними у частині другій статті 38 цього Закону, про нікчемність цих договорів та вчиняти дії щодо застосування наслідків нікчемності договорів; звертатися до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення в разі виявлення фактів шахрайства та інших протиправних дій працівників банку або інших осіб стосовно банку.

Стаття 38 Закону № 4452 встановлює заходи щодо забезпечення збереження активів банку, запобігання втрати майна та збитків банку.

Частиною 1 цієї статті уповноважена особа Фонду зобов'язана забезпечити збереження активів та документації банку.

Згідно частини 2 цієї ж статті протягом дії тимчасової адміністрації уповноважена особа Фонду зобов'язана забезпечити перевірку правочинів (у тому числі договорів), вчинених (укладених) банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними з підстав, визначених частиною третьою цієї статті.

Частиною 3 вказаної статті визначено, що правочини (у тому числі договори) неплатоспроможного банку є нікчемними з таких підстав:

1) банк безоплатно здійснив відчуження майна, прийняв на себе зобов'язання без встановлення обов'язку контрагента щодо вчинення відповідних майнових дій, відмовився від власних майнових вимог;

2) банк до дня визнання банку неплатоспроможним взяв на себе зобов'язання, внаслідок чого він став неплатоспроможним або виконання його грошових зобов'язань перед іншими кредиторами повністю чи частково стало неможливим;

3) банк здійснив відчуження чи передав у користування або придбав (отримав у користування) майно, оплатив результати робіт та/або послуги за цінами, нижчими або вищими від звичайних (якщо оплата на 20 відсотків і більше відрізняється від вартості товарів, послуг, іншого майна, отриманого банком), або зобов'язаний здійснити такі дії в майбутньому відповідно до умов договору;

4) банк оплатив кредитору або прийняв майно в рахунок виконання грошових вимог у день, коли сума вимог кредиторів банку перевищувала вартість майна;

5) банк прийняв на себе зобов'язання (застава, порука, гарантія, притримання, факторинг тощо) щодо забезпечення виконання грошових вимог у порядку іншому, ніж здійснення кредитних операцій відповідно до Закону України "Про банки і банківську діяльність";

6) банк уклав кредитні договори, умови яких передбачають надання клієнтам переваг (пільг), прямо не встановлених для них законодавством чи внутрішніми документами банку;

7) банк уклав правочини (у тому числі договори), умови яких передбачають платіж чи передачу іншого майна з метою надання окремим кредиторам переваг (пільг), прямо не встановлених для них законодавством чи внутрішніми документами банку;

8) банк уклав правочин (у тому числі договір) з пов'язаною особою банку, якщо такий правочин не відповідає вимогам законодавства України.

Відповідно до частини 4 ст.38 Закону № 4452 уповноважена особа Фонду:

1) протягом дії тимчасової адміністрації, а також протягом ліквідації повідомляє сторони за договорами, зазначеними у частині другій статті 38 цього Закону, про нікчемність цих договорів та вчиняє дії щодо застосування наслідків нікчемності договорів;

2) вживає заходів до витребування (повернення) майна (коштів) банку, переданого за такими договорами;

3) має право вимагати відшкодування збитків, спричинених їх укладенням.

Тобто, за наявності підстав, з якими законодавець пов'язує нікчемність правочину (ч. 3 ст. 78 ЗУ Про систему гарантування вкладів фізичних осіб , ч. 3 п. 1. 20 Глави III Положення про виведення неплатоспроможного банку з ринку), кредитор зобов'язаний повернути банку майно (кошти), яке (які) він отримав від такого банку.

З матеріалів справи вбачається, що постановою Правління Національного банку України Про віднесення Публічного акціонерного товариства Радикал Банк до категорії неплатоспроможних" від 09.07.2015 №452/БТ, виконавчою дирекцією Фонду гарантуванні вкладів фізичних осіб було прийнято рішення №130 від 09.07.2015 Про запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ Радикал Банк , яким було розпочато з 10 липня 2015 року процедуру виведення Публічного акціонерного товариства Радикал Банк з ринку, шляхом запровадження тимчасової адміністрації.

Тимчасову адміністрацію запроваджено строком на три місяці з 10 липня 2015 року по 09 жовтня 2015 року.

08.10.2015 виконавчою дирекцією Фонду гарантуванні вкладів фізичних осіб було прийнято рішення №184 про продовження строків здійснення тимчасової адміністрації у ПАТ Радикал Банк на один місяць - по 09.11.2015 (включно).

Постановою Правління Національного банку України від 09.11.2015 №769 Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію Публічного акціонерного товариства Радикал Банк , виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб було прийнято рішення від 09.11.2015 № 203 Про початок процедури ліквідації ПАТ Радикал Банк та делегування повноважень ліквідатора банку , згідно з яким розпочато процедуру ліквідації ПАТ Радикал Банк з 10 листопада 2015 року по 09 листопада 2017 року включно з відшкодуванням з боку Фонду коштів за вкладами фізичних осіб, та призначено Уповноваженою особою Фонду на ліквідацію ПАТ Радикал Банк провідного професіонала з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Савельєву Анну Михайлівну.

17.11.2015 р. позивач звертався до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Публічного акціонерного товариства "Радикал Банк" Савельєвої Анни Миколаївни із заявою про включення її до реєстру вкладників ПАТ "Радикал Банк", які мають право на відшкодування за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб гарантованої суми вкладу за договором банківського рахунку.

Відповідач розглянувши заяву позивача листом №3383/15 від 13.11.2015р. повідомив позивача, що правочин, що був вчинений Банком з ОСОБА_5 09.07.2015р., а саме договір строкового банківського вкладу №2-23006 "Депозитний календар", є нікчемним (а.с.21).

Відповідач в листі зазначив, що договір на його думку є нікчемним, оскільки перевіркою було встановлено, що грошові кошти з призначенням платежу "Внесення коштів на депозитний рахунок за договором №2-23006 від 09.07.2015" на суму 110449,35 грн. надійшли після закінчення робочого дня, а саме 18:10 09.07.2015.

Згідно матеріалів справи позивач не був включений до переліку вкладників ПАТ Радикал Банк , які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, у зв'язку із визнанням відповідачем нікчемним правочину.

Вказана обставина апелянтом не заперечувалась і не спростована.

Проте, колегія суддів встановила, що в матеріалах справи відсутні і відповідачем не надавались суду доказів того, що саме цей правочин є нікчемним у розумінні вимог цивільного законодавства України. Грошові кошти в сумі 110449,35 грн. були внесені позивачем на банківський рахунок за договором №2-23006 від 09.07.2015.

Вказане апелянтом не спростовано.

З урахуванням встановлених обставин та наведених вище норм, колегія суддів вважає вірним висновок суду першої інстанції, що встановлення факту нікчемності правочину не є преюдиційним фактом та потребує доказуванню у загальному порядку.

Отже, колегія суддів згодна з іншим висновком суду першої інстанції, що неправомірні та безпідставні дії Уповноваженої особи Фонду щодо не включення позивача до переліку вкладників, які мають право на відшкодування коштів, призвели до протиправного та безпідставного не включення позивача до реєстру вкладників для здійснення виплат.

Стаття 71 КАС України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, всі наведені доводи апелянта не заслуговують уваги, оскільки не спростовують вірних висновків суду першої інстанції.

На підставі вищезазначеного, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому підстав для скасування постанови не вбачається.

Повний текст виготовлено 13.03.2017 року.

Керуючись статтями 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "РАДИКАЛ БАНК" Савельєвої Анни Миколаївни на постанову Київського окружного адміністративного суду від 10 серпня 2016 р., залишити без задоволення.

Постанову Київського окружного адміністративного суду від 10 серпня 2016 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "РАДИКАЛ БАНК" Савельєвої Анни Миколаївни, третя особа - Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії, залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня її складення в повному обсязі.

Колегія суддів: О.В. Карпушова

О.В. Епель

М.І. Кобаль

Головуючий суддя Карпушова О.В.

Судді: Епель О.В.

Кобаль М.І.

СудКиївський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.03.2017
Оприлюднено16.03.2017
Номер документу65285300
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —810/1610/16

Постанова від 30.09.2019

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Коваленко Н.В.

Ухвала від 30.09.2019

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Коваленко Н.В.

Ухвала від 13.06.2017

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Мороз В.Ф.

Ухвала від 10.04.2017

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Мороз В.Ф.

Ухвала від 06.03.2017

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Карпушова О.В.

Ухвала від 06.03.2017

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Карпушова О.В.

Ухвала від 15.02.2017

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Карпушова О.В.

Ухвала від 17.01.2017

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Карпушова О.В.

Ухвала від 17.01.2017

Адміністративне

Київський апеляційний адміністративний суд

Карпушова О.В.

Ухвала від 10.08.2016

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Дудін С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні