Справа № 545/602/17
Провадження № 2/545/645/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13.03.2017р. суддя Полтавського районного суду Полтавської області Цибізова С.А., розглянувши матеріали позовної заяви Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області до Заворсклянської сільської ради Полтавського району про визнання державного акту на право колективної власності таким, що реалізований та втратив свою актуальність, визнання права власності на земельну ділянку, -
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання Державного акту на право колективної власності серії І-ПЛ №000039 від 10.12.1996 року таким, що реалізований та втратив свою актуальність та визнання права власності на земельну ділянку площею 6,9024 га кадастровий номер 5324081000:00:013:0009 за державою
Вивчивши матеріали справи, приходжу до висновку, що дана справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. з наступних підстав.
Відповідно до ст.15 Цивільного процесуального кодексу України у порядку цивільного судочинства суди розглядають справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до ст.12 Господарський процесуальний кодекс України господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів.
Згідно роз'яснень ПВССУ від 01.03.2013 №3 про деякі питання юрисдиції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ, суди мають виходити з того, що критеріями відмежування справ цивільної юрисдикції від інших є, по-перше, наявність у них спору про право цивільне (справи за позовами, що виникають із будь-яких правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства), по-друге, суб'єктний склад такого спору (однією зі сторін у спорі є, як правило, фізична особа).
Відповідно до Постанови Пленуму ВСУ України "Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ" від 16.04.2004 року №7 , за загальним правилом розмежування компетенції судів з розгляду земельних та пов'язаних із земельними відносинами майнових спорів відбувається залежно від суб'єктного складу їх учасників. Ті земельні та пов'язані із земельними відносинами майнові спори, сторонами в яких є юридичні особи, а також громадяни, що здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статус суб'єкта підприємницької діяльності, розглядаються господарськими судами, а всі інші - в порядку цивільного судочинства, крім спорів, зокрема, щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень при реалізації ними управлінських функцій у сфері земельних правовідносин, вирішення яких згідно з пунктами 1, 3 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства віднесено до компетенції адміністративних судів.
Оскільки між сторонами виник земельний майновий спір, враховуючи суб'єкний склад сторін, які є юридичними особам, вважаю, що дана заявя підлягає розгляду за правилами господарського судочинства та не відноситься до компетенції Полтавського районного суду Полтавської області.
Згідно п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
За таких обставин у відкритті провадження у справі слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 15, 122, 293ЦПК України, -
у х в а л и в :
У відкритті провадження по справі за позовом Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області до Заворсклянської сільської ради Полтавського району про визнання Державного акту на право колективної власності серії І-ПЛ №000039 від 10.12.1996 року таким, що реалізований та втратив свою актуальність та визнання права власності на земельну ділянку площею 6,9024 га кадастровий номер 5324081000:00:013:0009 за державою - відмовити.
Роз'яснити позивачу, що розгляд даних вимог відноситься до юрисдикції господарського судочинства.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду до Апеляційного суду Полтавської області через Полтавський районний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2017 |
Оприлюднено | 15.03.2017 |
Номер документу | 65296245 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Полтавський районний суд Полтавської області
Цибізова С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні