УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 638/3682/17
Провадження № 1-кс/638/756/17
13.03.2017 року суддя Дзержинського районного суду міста Харкова ОСОБА_1 , розглянувши скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Харпромсервіс» в особі адвоката скаржника ОСОБА_2 , заінтересовані особи Шевченківський відділ поліції ГУ Національної поліції в Харківській області, Дзержинський відділ державної виконавчої служби м. Харків ГТУЮ у Харківській області, ТОВ «Авто-Дент», ОСОБА_3 , на бездіяльність слідчого, яка пролягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, -
ВСТАНОВИВ:
13.03.2017 року заявник Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія Харпромсервіс» в особі адвоката скаржника ОСОБА_2 звернувся до суду з скаргою, в якій просить зобов`язати слідчого Шевченківського відділу поліції ГУ НП в Харківській області внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідні дані за поданням (повідомленням) державного виконавця Дзержинського ВДВС м. Харків ГТУЮ в Харківській області ОСОБА_4 , про притягнення керівника боржника-юридичної особи до кримінальної відповідальності за вчинення дій, що містять ознаки злочину, передбаченої ст. 382 КК України від 09.02.2017 року.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що скаргу необхідно повернути скаржнику, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 303 КПК України, перелік оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора під час досудового розслідування є вичерпним і не передбачає оскарження дій, бездіяльності слідчого та прокурора щодо неприйняття рішення за заявою про злочин. Зокрема, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про злочин до ЄРДР, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк.
Як заявник зазначає в своїй скарзі скаржник звернувся до Шевченківського ВП ГУ НП в Харківській області з заявою про вчинення злочину 13 лютого 2017 року, яке було отримано Шевченківським ВП 17.02.2017 року, що підтверджується роздруківкою з електронного реєстру Українського державного підприємства поштового зв`язку «УКРПОШТА».
Відповідно до вимог ч.1 ст. 304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною 1 статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності.
Згідно п. 5 роз`яснень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ викладених у листі № 164/0/4-12 р. Про деякі питання оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування, при оскарженні бездіяльності обчислення строку оскарження починається із дня, що настає після останнього дня, який відведено КПК для вчинення слідчим або прокурором відповідної дії.
Відповідно до ст. 214 КПК слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Частиною 2, 3 цієї статті передбачено, що досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань , здійснення досудового розслідування до внесення відомостей до реєстру або без такого внесення не допускається і тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Виходячи з вимог ч. 1 ст. 214 КПК України бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, полягає у невнесенні вказаних відомостей впродовж 24 годин після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.
01.03.2017 року Ухвалою Дзержинського районного суду вищевказану скаргу було повернуто заявнику у зв`язку з пропуском строку звернення до суду.
До Дзержинського районного суду м. Харкова з зазначеною скаргою заявник звернувся повторно 13.03.2017 року та просить суд поновити строк на звернення, тобто після спливу 10 днів з моменту бездіяльності слідчого, матеріали справи не містять обґрунтувань чому саме строк було пропущено. Отже, суд позбавлений можливості оцінити об`єктивно поважність причин пропуску, адже вони не вказані та не підтверджені документально.
Відповідно до вимог п.3 ч.2 ст.304 КПК України скарга повертається якщо скарга подана після закінчення строку, передбаченого частиною першої цієї статті, і особа яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.
З урахуванням вищевикладеного, слідчий суддя вважає, що скаргу на бездіяльність щодо невнесення відомостей до ЄДРДР подано після закінчення встановлених законом строків, тобто після закінчення 10 денного строку, який починається після спливу 24 годин з моменту подання заяви про вчинене кримінальне правопорушення, при цьому також слід зазначити, що скаржник не був позбавлений права оскаржити бездіяльність у встановлені законом строки та достовірно знав про бездіяльність слідчого, хоч скаржник і заявляє про поновлення строку на звернення до суду з вищевказаною скаргою, про поважність причин пропуску в матеріалах справи нічого не свідчить.
Повернення скарги не позбавляє права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 214, 220, 303, 304 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Харпромсервіс» про поновлення строку звернення до суду відмовити.
Скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Харпромсервіс» в особі адвоката скаржника ОСОБА_2 , заінтересовані особи Шевченківський відділ поліції ГУ Національної поліції в Харківській області, Дзержинський відділ державної виконавчої служби м. Харків ГТУЮ у Харківській області, ТОВ «Авто-Дент», ОСОБА_3 , на бездіяльність слідчого, яка пролягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань повернути скаржнику.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Слідчий суддя
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 65310037 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Подус Г. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні