ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2017 року Житомир справа № 806/2904/16
категорія 8.2.3
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Шуляк Л.А., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія будівельників "Куб" про стягнення 11489,90 грн.,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія будівельників "Куб", в якому просить стягнути з відповідача податковий борг у сумі 11489,90 грн. Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, Житомирська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС України у Житомирській області зазначала, що за відповідачем рахується заборгованість у розмірі 14489,90 грн., яка складається з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 110,53 грн. та з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 11379,37 грн. Вказана сума боргу є узгодженою та у добровільному порядку відповідачем не погашена.
Відповідно до ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, справу належить розглядати в порядку скороченого провадження.
Ухвала про відкриття скороченого провадження відповідачем була отримана 19 січня 2017 року, про що свідчить дублікат рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, який повернувся до суду 10 березня 2017 року. Заперечень на адміністративний позов Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія будівельників "Куб" не надало.
Суд, дослідивши матеріали справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з таких підстав.
Статтею 67 Конституції України проголошено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан та доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.
У відповідності до пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Пунктом 57.3 статті 57 ПК України передбачено, що у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Згідно зі пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Судом встановлено, що відповідно до податкової декларації з податку на додану вартість за 2016 рік відповідачем самостійно визначена річна сума податку (а.с.9).
Контролюючим органом було винесено податкове повідомлення - рішення № 0002311204 від 24.05.2016 про нарахування Товариству з обмеженою відповідальністю "Компанія будівельників "Куб" штрафу в сумі 170,00 грн. (а.с.8). Вказане повідомлення - рішення було отримано представником відповідача. Визначена в ньому сума грошового зобов'язання вважається узгодженою.
У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення - рішення (п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України).
12 травня 2016 року позивачем сформовано та направлено відповідачу податкову вимогу форми "Ю" № 14041-23 із зазначенням суми податкового боргу за узгодженими грошовими зобов'язаннями у розмірі 835,85 грн., яка була отримана представником відповідача 12.10.2016(а.с.10).
Крім того, зазначена сума заборгованості Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія будівельників "Куб" підтверджується зведеним розрахунком сум податкового боргу, з якого вбачається, що заборгованість підприємства з податку на прибуток приватних підприємств та зі сплати податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в загальному розмірі складає 11489,90 грн. (а.с.6).
Відповідач суму боргу не оспорив, письмових заперечень проти позову не надіслав. Доказів погашення заборгованості в сумі 11489,90 грн. відповідачем у добровільному порядку суду надано не було.
З огляду на викладене та на те, що наявність податкового боргу підтверджена матеріалами справи, суд приходить до висновку, що позов необхідно задовольнити.
В силу приписів ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 86, 158-163, 183-2, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія будівельників "Куб" (код ЄДРПОУ 31106271) на користь державного бюджету в особі Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Житомирській області податковий борг у сумі 11 489 (одинадцять тисяч чотириста вісімдесят дев'ять) грн. 90 коп. з рахунків платника податків відкритих у банківських та фінансових установах, обслуговуючих такого платника податків.
Постанова суду, прийнята в порядку скороченого провадження, виконується негайно, та крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.А.Шуляк
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2017 |
Оприлюднено | 20.03.2017 |
Номер документу | 65312642 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Шуляк Любов Анатоліївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Шуляк Любов Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні